Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Etiópia Bale Mountains

Letenka Etiópia Bale Mountains


Etiópia je jedným z najkrajších krajín v Afrike s neskutočne bohatou kultúrou a históriou, ktorá sa datuje až do obdobia staroveku. Toto kráľovstvo, ktoré sa nachádza v strednom východe Afriky, ponúka turistom množstvo aktivít, ktoré im pomôžu objaviť jeho zvláštne krásy.

Bale Mountains sú jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí chcú vidieť tučniaky a ohrozené druhy zvierat. Nachádzajú sa na juhovýchode Etiópie v oblasti Oromia a sú medzi najvyššími vrchmi v krajine. Bale Mountains sú nádhernou kombináciou horských terénov, trávnikov, mokrých lúk a lesnatých oblastí, ktoré vytvárajú skutočne unikátnu krajinu.

Keď chcete navštíviť Bale Mountains, vaša prvá oblasť záujmu by mala byť prírodná rezervácia Bale Mountains National Park. Tento park poskytuje jedinečnú príležitosť vidieť celý rad rôznych druhov zvierat ako je etiópsky vlk, nádherný tučniak Galapagos a rôzne druhy antilop. Je tiež domovom pre mnoho iných ohrozených druhov zvierat ako je medveď hnedý a krokodíly.

Existujú rôzne možnosti, ako sa dostať do Bale Mountains. Turisti zvyčajne letia do Addis Abeba, hlavného mesta Etiópie, a potom pokračujú bielymi mikrobusmi alebo taxíkmi do mesta Dinsho, ktoré je bránou do Bale Mountains National Park. Existujú aj iné možnosti, ako napríklad najatie súkromného vodiča alebo autobusu.

Niektorí turisti si radi užijú ešte viac do zážitok z Bale Mountains a rozhodnú sa pre dobrodružný trekkingový výlet. Toto je určite jedna z najlepších možností, ako spoznať krásy Bale Mountains a tiež si vychutnať nádherné výhľady na úžasnú krajinu. V neposlednom rade si môžete užiť spustnutia po rieke, kajakovanie alebo dokonca návštevu miestnych trhov a obchodov, aby ste si kúpili miestne suveníry.

V závislosti na vášho záujme a času strávenom v krajine, Etiópia ponúka množstvo turistických atrakcií a Bale Mountains určite patrí medzi tie najlepšie. Tak neváhajte a rezervujte si letenky do Etiópie čím skôr, aby ste si mohli vychutnať všetky krásy Bale Mountains a tohto krásneho afrického štátu.


Dovolenka Etiópia Bale Mountains


Etiópia je jedným z najzaujímavejších a najkrajších kúskov Afriky. Niektorí ju považujú za jedno z najľahších miest na návštevu vo svete, ale Etiópia nám prináša skutočné klenoty Afriky, od skvelých čajov a kávy až po úchvatnú prírodu a zvieratá, ktoré sú na tomto kontinente jedinečné. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte niečo iné a netradičné, Etiópia vám môže poskytnúť dokonalú kombináciu dobrodružstva, histórie a kultúry.

Odporúčame vám navštíviť región Bale Mountains, ktorý sa nachádza na juhovýchode Etiópie. Toto územie ponúka jedinečnú kombináciu endemických druhov rastlín a zvierat, krajiny s skalnatými vrchmi, riekami a údoliami s jazierami. Nachádza sa v nadmorskej výške 4377 m n.m. môže vám ponúknuť prekrásny výhľad na najvyšší vrch Afriky, Kilimandžáro. Bale Mountains sú významný región, kde je možné pozorovať a fotografovať rôzne druhy zvierat ako sú vlky, hyeny, gepardy, zebry i gazely a najmä endemické druhy ako sú etiópska vlkovka, horské nyala, ibex a ďalšie. Mali by ste si však dávať pozor na unikátne a ohrozené druhy, ktoré v tomto regióne prežívajú.

Bale Mountains ponúkajú tiež skvelé túry a prechádzky po okolí, kde môžete pozorovať netradičné divokej prírody v jej prirodzenom habitate. Prechádzky sa ponúkajú rôzne dlhé a náročné. V prípade, že máte chuť a silu snažiť sa o výstup na vrchol nejakého zo štítov, Bale Mountains vám ponúknu množstvo možností.

Ak ste milovníkmi starodávnej histórie a kultúry, návšteva tomuto miesta vás nechá nedotknutých. V blízkosti Bale Mountains sa nachádza dieťaťať rodu ľudského - Adama. Okolie Adama si uchováva nezmernú kultúru a históriu, ktorá sa datuje viac ako polmilióna rokov naspäť.

Ak sa chystáte na dovolenku na počiatku roka, odporúčame vám navštíviť Bale Mountains v mesiacoch od novembra do mareca, kedy sa obdobie dešťov postupne končí a prechádza sa ku krásnemu obdobiu. Počas tohto obdobia môžete pozorovať viac druhov zvierat a rastlín.

Na dovolenke na Bale Mountains však budete musieť opustiť ako pohodlie izieb, tak aj najjednoduchšie kuchyne a zábavu. Nachádza sa iba niekoľko chatiek a domov kde si môžete prenajať izby alebo stanovať. Trekking a výstupy na vrchol nie sú jednoduché a vyžadujú si dobru fyzickú prípravu. Takže je to skôr pre dobrodruhov a milovníkov netradičnej dovolenky ako pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Etiópia Bale Mountains je skutočnou raritou a jedným z najkrajších regiónov Afriky. Určite by ste nemali vynechať jedinečnú príležitosť objaviť úžasné zvieratá, nádhernú prírodu a bohatú kultúru, ktorú poskytuje tento kúsiok Afriky. Samozrejme, držať sa miestnych pravidiel a zvykov a nebadoť na ohrozené druhy a ich prírodný prowat.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Bale Mountains


Q: Kde sa nachádza Národný park Bale Mountains?
A: Národný park Bale Mountains sa nachádza v juhovýchodnej časti Etiópie.

Q: Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Bale Mountains?
A: V Národnom parku Bale Mountains môžete vidieť napríklad kozorožce étiopske, opice červenej farby, antilopy Waltersovej, leva i geparda.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Národného parku Bale Mountains?
A: Najlepší čas na návštevu Národného parku Bale Mountains je od októbra do marca. Tento obdobie má suché a jasné počasie, ktoré je vhodné pre turistiku a divoké exkurzie.

Q: Aké je klima v Národnom parku Bale Mountains?
A: Klima v Národnom parku Bale Mountains je chladná a suchá. Počas dňa je teplota zvyčajne medzi 15 a 25 stupňami Celzia a v noci môže klesnúť až na 5 stupňov Celzia.

Q: Kde sa môžem ubytovať počas pobytu v Národnom parku Bale Mountains?
A: V Národnom parku Bale Mountains je niekoľko ubytovacích možností, vrátane kempe, chatiek a hotelov. Populárne miesta zahŕňajú Bale Mountain Lodge, Wabe Shebelle Hotel a Goba Hotel.

Q: Potrebujem víza na vstup do Etiópie?
A: Áno, turisti z väčšiny krajín potrebujú víza na vstup do Etiópie. Víza je možné získať na veľvyslanectve alebo konzuláte Etiópie, alebo v rámci služby Visa on Arrival.

Q: Ako sa najlepšie dostať do Národného parku Bale Mountains?
A: Najlepšie je dostať sa do Národného parku Bale Mountains lietadlom do Addis Abeby a potom cestovať autobusom alebo najať si súkromného šoféra v smere ku Gobe. Od Goby môžete ďalej cestovať do národného parku taxíkom alebo najať si súkromného vodiča.


Počasie Etiópia Bale Mountains


Etiópia Bale Mountains je región východnej Afriky, ktorý sa nachádza vo východnej časti Etiópie. Tento región je známy svojou krásnou prírodou a zaujímavými miestami, ako aj svojím klimatickým charakterom.

Počasie v Etiópii Bale Mountains sa líši podľa obdobia roka. Všeobecne platí, že región má subtropické podnebie, s vysokou relatívnou vlhkosťou a vysokými zrážkami. Teploty sú zvyčajne miernym až teplým, so strednými dennými teplotami medzi 15 a 20°C.

Obdobie od decembra do marca sa považuje za suché a miernym obdobím. Zrážky v tomto období sú nízke a teploty sú priemerné. V apríli a máji sú teploty teplejšie a tlak vzduchu klesá, čo spôsobuje väčšie zrážky. Miesto Bale Mountains je vhodnejšie pre návštevy počas týchto mesiacov, keď je pravdepodobné, že počasie bude mimoriadne priaznivé.

Obdobie od júna do septembra sa považuje za daždivé a studené. Zrážky sú v tomto období najvyššie v priebehu roka, najmä v júli a auguste. Teploty klesajú a sú zvyčajne medzi 5 a 10°C.

Obdobie od októbra do novembra sa považuje za ideálne obdobie na cestovanie, pretože počasie je mierne a suché. Teploty sú stabilné a zrážky sú stredné.

Celkovo platí, že región Bale Mountains je obľúbeným miestom pre návštevy kvôli svojej krásnej prírode a rozmanitej faune. Preto ak plánujete návštevu, je užitočné zohľadniť klimatické podmienky v rôznych obdobiach roka a prispôsobiť plánovanie podľa týchto faktorov.


Ubytovanie Etiópia Bale Mountains


Bale Mountains National Park v Etiópii je jedným z najkrajších miest na Zemi, kde môžete zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo. Táto hornatá oblasť ponúka úchvatné scenérie, zvieraciu divočinu a unikátne ekosystémy, ktoré stoja za poznanie.

Ak plánujete navštíviť Bale Mountains, jednou z kľúčových vecí, ktoré by ste mali zvážiť, je ubytovanie. V parku sa nachádza niekoľko turistických kempov, alebo môžete sa rozhodnúť pre pobyt v okolitých hostinoch.

Turistické kempy

V širších oblastiach Bale Mountains National Park sú k dispozícii niektoré turistické kempy. Kempy sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zažiť noc pod otvoreným nebom. Všetky tieto kempy ponúkajú základné ubytovanie, ako sú stanové chatky, záchody a sprchy.

Afro-Alpine Camp (4 200m) sa nachádza v hornej časti parku a ponúka nádherný výhľad na okolité hory a plániny. Kemp je umiestnený v súlade s prírodným prostredím, takže prinesto nezabúdajte, že ste v divočine.

Sanetti Plateau Camp (4 050m) je najvyšším kempom v parku a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Kemp má značne jednoduchý výbavu, ako napríklad chatky a záchody, ale jeho poloha na plató Sanetti je jedinečná.

Goba Dinsho Lodge

Ak hľadáte niečo spoľahlivejšie a viac pohodlné, v blízkosti Bale Mountains sa nachádza viacero hostincov. Goba Dinsho Lodge je najbližším hostincom k národnému parku Bale Mountains. Ponúka rôzne druhy izieb, ktoré sú čisté, pohodlné a útulné.

Hostinec ponúka tiež reštauráciu, ktorá servíruje širokú škálu jedál. Jeho výhodou je, že sa nachádza blízko vchodu do parku, takže máte rýchly a jednoduchý prístup k rôznym atrakciám parku.

Okolie hostinca je tiež v hodnote preskúmania. Môžete navštíviť miestne trhy, kde môžete ochutnať jedlá a úžasné miestne zaujímavosti.

Okrem toho sú k dispozícii ďalšie hostince v okolí parku, ktoré ponúkajú podobné pohodlie a služby, takže si môžete vybrať podľa vlastných preferencií.

Zhrnutie

Bale Mountains National Park v Etiópii je skutočne jedinečnou oblasťou, ktorú by ste nemali premeškať. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete pre ubytovanie, vždy máte prístup k nádherným prírodným scenériám, zvieracej divočine a úchvatnému pozorovaniu vtákov.

Najlepšie je plánovať svoju cestu dopredu a rezervovať si miesto v turistickom kempe alebo hostinci podľa vlastných potrieb a preferencií. Bude to určite jedna z najlepších dovoleniek, ktoré si môžete zažiť.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky