Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Slovinsko Rogla

Počasie Slovinsko Rogla


Slovinsko Rogla je známe lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v pohorí Pohorje v Slovinsku. Toto stredisko ponúka skvelé lyžiarske podmienky pre milovníkov zimných športov a aj v letných mesiacoch má veľa aktivít pre návštevníkov. Jeden z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje návštevnosť a atmosféru v Slovinsku Rogla je počasie.

Letné počasie

V lete má Slovinsko Rogla teploty okolo 25 °C, s občasnými dažďami. Tieto teploty sú ideálne pre turistiku a množstvo iných vonkajších aktivít. Slovinsko Rogla je domovom pre množstvo turistických trás a cyklotrás, ktoré sú perfektnou možnosťou pre tých, ktorí sa chcú pripojiť k prírode a preskúmať ju. V lete sú tiež k dispozícii rôzne adrenalínové atrakcie, ako napríklad zjazd na kolobežke a lanový park medzi korunami stromov.

Zimné počasie

Počasie v zimnom období v Slovinsku Rogla sa líši v závislosti od konkrétneho roka. Väčšinou však teploty klesajú na -10 ° C a dokážu byť aj nižšie. Tieto extrémne teploty vytvárajú perfektné podmienky pre tvorbu snehových hôr a zavešenie lyžiarskych tratí. Slovinsko Rogla je známe svojimi lyžiarskymi čižmami z neobvyklého materiálu texmex, ktoré umožňujú lyžiarom cítiť sa v pohode a bezbolestne surovo vonku.

Počas zimy je Slovinsko Rogla dobre navštívené lyžiarmi a tými, ktorí milujú zimné športy. Okrem kvalitných lyžiarskych tratí sú k dispozícii aj ďalšie zimné atrakcie, vrátane sánkovačiek, snežných skútrov a outdoorových kín.

Celkovo je počasie v Slovinsku Rogla rôznorodé a každú sezónu prináša svoje špecifiká pre návštevníkov. Bez ohľadu na obdobie však Slovinsko Rogla ponúka množstvo možností na zábavu i relax, ktoré sú vo vzťahu k počasiu optimálne prispôsobené.


Letenka Slovinsko Rogla


Slovinsko je krásna krajina plná zelených lúk, nádherných jazier a horských vrcholov. A jedno z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve Slovinska, je Rogla.

Rogla je horské stredisko v južnej časti Slovinska a nachádza sa v pohorí Pohorje. Je to obľúbené letovisko pre turistov, ktorí hľadajú zimnú zábavu, ale aj pre tých, ktorí túžia po odpočinku a relaxácii.

Ak chcete navštíviť Roglu, môžete si zakúpiť letenku do najbližšieho letiska, ktoré sa nachádza v meste Maribor. Maribor je druhé najväčšie mesto Slovinska a má medzinárodné letisko, ktoré ponúka spojenie s mnohými destináciami v Európe.

Po príchode na letisko v Maribore môžete najať auto alebo si zabezpečiť dopravu do Rogly. Cesta z Mariboru do Rogly trvá približne 45 minút a prechádza cez krásne horské krajiny, takže si určite užijete nádherný výhľad.

Rogla ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov v zimnom aj letnom období. V zime môžete lyžovať na jednej z mnohých zjazdoviek, turisti a túristky tam ochutnajú zimné radosti na adrenalinovom snowparku alebo sa vydať na prekrásne turistické trasy v okolí.

V lete môžete navštíviť nádherné jazerá a štýlové kúpeľné strediská v okolí, asistovať na krásnych horských túrách s výhľadom na okolité kopce a údolia, či sa prostredníctvom pochodov a výletov zúčastniť histórie oblasti.

Ak hľadáte kombináciu relaxácie a adrenalínu, Rogla je pre vás to správne miesto. Vyrazte teda do tejto krásnej oblasti Slovinska a zaslúžite si nezabudnuteľnú dovolenku od stresu a povinností každodenného života. A kto vie, možno si tam zamilujete celé Slovinsko a budete sa tam chcieť vrátiť znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Rogla


Otázky a odpovede o Slovinsku a stredisku Rogla:

1. Aké sú hlavné mestá a krajiny v okolí Slovinska?
- Hlavné mestá sú Lublaň a Maribor a okolité krajiny sú Rakúsko, Taliansko, Chorvátsko a Maďarsko.

2. Aké je počasie na Rogle v zime?
- V zime sú teploty na Rogle od -5°C do 5°C a zasnežené podmienky sú bežné.

3. Sú na Rogle dobré možnosti lyžovať?
- Áno, Rogla ponúka mnoho lyžiarskych zariadení s mnohými rôznymi typmi zjazdoviek.

4. Čo môžem robiť na Rogle v lete?
- V lete sa na Rogle dajú robiť rôzne rekreačné aktivity, ako napríklad turistika, cyklistika a iné outdoorové športy.

5. Aké sú typické slovinské jedlá, ktoré si môžem vyskúšať na Rogle alebo v okolí?
- V Slovinsku nájdete množstvo jedál založených na mäse, syroch a zemiakoch. Medzi typické slovinské jedlá patria jedlá z diviny, syrovo-šunkové dosky, štrúdle a tradičné obložené chleby.

6. Ako sa dostanem z Lublaňa na Roglu?
- Možnosti pre dopravu z Lublaňa na Roglu zahŕňajú autobusové spojenia, vlastné auto alebo taxíky.

7. Sú na Rogle dobré možnosti ubytovania?
- Áno, na Rogle sú mnohé hotely, apartmány a penzióny, ktoré ponúkajú dobré ubytovanie pre turistov.


Dovolenka Slovinsko Rogla


Slovinsko je malebná krajina plná pohorí, zelených údolí a jazier. Medzi turistami celosvetovo získalo svojou prírodou a bohatou históriou. Ak ste záujemca o aktívnu dovolenku, určite si neviete robiť lepšie, než navštíviť horské strediská, ktoré ponúkajú množstvo zábavy a oddychu.

Jedným z najpopulárnejších horských stredísk v Slovinsku je Rogla. Nachádza sa v regióne Štajersko a ponúka návštevníkom širokú škálu aktivít, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu.

Stredisko Rogla je ideálne nielen pre lyžiarov, ale aj pre tých, ktorí sa radi vydajú do prírody na túry alebo na bicykli či rotoped. V lete si môžete vychutnať kúpanie v termálnych kúpeľoch, pretekajúcej riečke alebo v jazere Lovrenc.

Najväčšie stredisko v Rogli ponúka viac ako 50 kilometrov zjazdoviek pre lyžiarov a snowboardistov. Na začiatok svojich lyžiarskych dobrodružstiev môžete absolvovať výcvik, vrátane strojového poľského lyžovania, lyžovania v blokoch a ďalších techník.

Okrem lyžovania si môžete tiež užiť turistiku a jazdu na koni alebo si vychutnať relaxačné kúpele a sáuny v relaxačnom svete. Priateľsky orientované stredisko ponúka množstvo zábavy pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo vážne lyžiari si môžu užiť veľmi dlhé a náročné tratiny.

Ak sa rozhodnete pre pobyt v stredisku Rogla, môžete si byť istí, že sa budete baviť ako niekde inde. Bude to pre vás nezabudnuteľný zážitok v každom období roku.


Ubytovanie Slovinsko Rogla


Slovinsko je krásna krajina s množstvom prírodných zaujímavostí, roklinami a vodopádmi. Ak sa chystáte venovať sa zimným športom alebo potrebujete oddych od ruchu, ubytovanie na Rogle je správna voľba.

Rogla sa nachádza v oblasti Pohorje, západne od kraľovského mesta Celje. Jeho najvyšší bod dosahuje 1 517 metrov nad morom. Rogla je ideálna pre zimné športy, turistiku, cykloturistiku a horské prechádzky.

V blízkosti Rogly môžete nájsť veľké množstvo ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú najvyššie kritériá. Môžete si vybrať medzi hotely, penziónmi alebo apartmánmi. Niektoré z nich majú wellness centrá, masáže a sauny, ktoré vám prinesú maximálny relax a oddych.

Hotel Planja je najväčší hotel na Rogli a rozprestiera sa na ploche 11 000 m². Okrem toho ponúka výhľad na okolitú prírodu a je ideálny pre lyžiarov. Hotel ma aj vlastnú lyžiarsku školu a výnimočnú domácu kuchyňu.

Ak hľadáte niečo moderné a súkromné, je tu aj Hotel Natura, ktorý sa nachádza v blízkosti najvyšších vrcholov Pohorja. Vybavenie hotela patrí medzi najnovšie technológie a disponuje aj luxusným wellness centrom.

Penzión Martinov Hram je tiež populárnou voľbou ubytovania a nachádza sa v blízkosti lyžiarskej trate Jurgovo. Ponúka jednoduché, ale priestranné izby a veľmi dobré jedlo. Okrem toho poskytuje aj služby cyklostájne a vonkajšie grily.

Apartmány Jasa sa nachádzajú v nadmorskej výške 1 500 metrov nad morom a sú vhodné pre tých, ktorí sa radi sami stravujú a hľadajú súkromie. Apartmány sú dobre vybavené a zabezpečujú pohodlie a súkromie so štipkou luxusu.

Ubytovanie na Rogli je ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť svoj čas blízko prírody a hľadajú relax a oddych. Zároveň sú tieto hotely dosť vzdialené od rušných miest, takže tu môžete nájsť pokoj od všedných dní. Ak si hodláte urobiť z Rogly svoje cestovné miesto, určite nebudete sklamaný z úžasných prírodných krás a množstva zábavy, ktorá tu čaká.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky