Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Bhután Paro

Počasie Bhután Paro


Bhután Paro je turistickou destináciou s veľmi zaujímavým a jedinečným počasím. Nachádza sa v južnej Ázii v oblasti s vysokými horami, a preto je tam klima striedavá od horskej až po subtropickú.

Letné mesiace (jún až august) sú pomerne mokré s dennými dávkami dažďa a s priemernou teplotou okolo 20°C. Práve v týchto mesiacoch padajú najintenzívnejšie monzunové zrážky, ktoré môžu spôsobiť problémy pri cestovaní, preto sa odporúča pri cestovaní v takejto sezóne mať so sebou ochranné oblečenie a obuv.

Jeseň na druhej strane býva počasím vyrovnaná, teda suchá a s miernymi teplotnými výkyvmi, ktoré sa pohybujú okolo 15-25°C. Jeseň je ideálna doba na návštevu Bhutánu, keďže podnebie je príjemné, kvitne poľnohospodárstvo a prírodné scenérie sú okúzľujúce.

Zimné mesiace, kedy sú nočné teploty pod hranicou mrazu a denné teploty okolo 10°C, sú suchšie a závesy oblohy sú premenlivejšie. Zima v Bhutáne je obdobím chrúrania, keď sa zapália sviece a tepláky a ľudia sa zbierajú v miestnych chrámoch a kláštoroch.

Jar je obdobím zrozenia v novom svete s kvetmi a nanovým začiatkom. Zároveň toto obdobie prináša nové monzóny, keďž severná pologuľa vanekiebeľusa cirkuluje vo vzduchu a prináša suchší a mierny príchod dažďov.

Či už sa rozhodnete cestovať do Bhutánu v lete, jeseň, zimu alebo jar, každá sezóna má svoje výhody a krásu. Môžete si vybrať podľa svojho vkusu, aké obdobie Vám najviac vyhovuje, ale v každom prípade si určite užijete fascinujúci pobyt v kráľovstve Bhutánu Paro.


Dovolenka Bhután Paro


Bhután je malá, ale veľmi exkluzívna krajina, ktorá sa nachádza v Ázii. Pokiaľ hľadáte unikátnu dovolenku pre seba a svoju rodinu, potom Bhután by mohol byť tou správnou voľbou. Táto krajina má očarujúcu prírodu, pútavú kultúru a fascinujúcu históriu. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Bhutáne, určite nebudete sklamaní.

Jedným z najobľúbenejších miest v Bhutáne je mesto Paro. Nachádza sa v západnej časti krajiny a je jedným z najviac turisticky navštevovaných miest v Bhutáne. Paro je domovom mnohých historických pamiatok, krásnej prírody a fascinujúcej kultúry, ktoré návštevníci nebudú môcť odolávať.

Od Paru sa môžete vybrať na niektorý z najkrajších trekov na svete. Jedným z nich je trek na Tigerov hniezd: toto miesto je veľmi dôležité pre Bhutančanov a preto má legendárny status. Tam budete mať možnosť vidieť kláštory, chrámy a množstvo unikátnych zákutí krajiny, ktoré vám zaručia nezabudnuteľný zážitok.

Ak ste zvedaví na kultúrne dedičstvo Bhutánu, určite by ste nemali vynechať návštevu kláštora Ta Dzong. Tento krásny, historický kláštor je známy svojim archeologickým výskumom a nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Návštevníci si tu môžu prezrieť tradičné odevy, cez ktoré sa dá vidieť aj vývoj krajiny od staršej do novšej histórie a navštíviť kráľovský palác.

V Paro môžete tiež navštíviť množstvo trhov, kde nájdete miestnu handričku, zlaté šperky, ručne urobené predmety, tradičné kuchyne a mnoho iných unikátnych vecí. Pri prechádzke po meste často narazíte na miestnych ľudí, ktorí vám radi poskytnú rady a tipy, ako spoznať ich krajinu.

Bhután je krajina, ktorá sa naozaj zameriava na svoju ochranu: z toho dôvodu je v krajine veľmi jasne definovaná politika turistických aktivít a kvóta pre návštevníkov je veľmi obmedzená. Aj preto nemusí byť ľahké získať povolenie na návštevu krajiny a tiež si uvedomiť, že ceny za ubytovanie a stravovanie v Bhutáne sú veľmi vysoké, ale nakoniec stojí to za to.

V Bhutáne, a konkrétne v meste Paro, sa každý návštevník určite zamiluje do krásy krajiny, úžasnej kultúry a fascinujúcej histórie. Bhután môže byť atraktívnou voľbou ako destinácia pre vašu nasledujúcu dovolenku. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok a iste by ste tam radi ešte raz prišli.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


Bohužiaľ, nie som schopný poskytnúť Vám konkrétne a relevantné odpovede, keďže potrebujem viac informácií o Vašich požiadavkách a o tom, čo presne mám napísať. Ak mi poskytnete viac informácií, určite Vám pomôžem a pokúsim sa poskytnúť Vám čo najlepšie odpovede.


Ubytovanie Bhután Paro


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri ubytovaní počas svojej návštevy Bhutánu, určite by ste mali overiť ponuky v meste Paro. Toto zvláštne mesto je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá sa skrýva medzi horskými vrchmi a poskytuje hostiteľskú atmosféru pre cestovateľov.

Ubytovanie v Paro ponúka niekoľko rôznych možností pre hostí, ktorí sa chcú ponořiť do kultúry Bhutánu a spoznať miestne obyčaje. Väčšina hostelov a hotelov sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií Paro, čo znamená, že návštevníci môžu ľahko preskúmať okolie bez toho, aby museli cestovať príliš ďaleko.

Medzi najluxusnejšie hotely v Paro patrí významný hotel Amankora. Tento luxusný hotel umiestnený v srdci údolia Paro ponúka svojim hostiam úžasné výhľady na okolitú krajinu. Väčšina izieb je zariadená v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka plný komfort. Hostia môžu využívať nespočetné množstvo služieb, ako napríklad masážne salóny, bazény a wellness zóny. Hotel Amankora je určený pre tých, ktorí chcú zažiť okolitú prírodu a pokoj v pravom zmysle slova.

Okrem Amankora môžu návštevníci Bhutánu využiť aj iné luxusné hotely, napríklad Zhiwa Ling Hotel, ktorý je známy svojim moderným dizajnom a luxusnými zariadeniami. Tento hotel je situovaný v malebnom údolí Paro a ponúka svojim návštevníkom kúzlo a pohodlie.

V Paro môžete tiež nájsť bezpočetnú ponuku hostelov a lacných hotelov pre cestovateľov z rozpočtovými obmedzeniami. Hostely umožňujú cestovateľom stretnutie nových ľudí a zdieľanie skúseností a zážitkov. Rezervácie môžete nájsť na internete, ktorý poskytuje mnoho možností so skvelými recenziami od ostatných cestovateľov.

Ubytovanie v Paro je skvelým spôsobom, ako objaviť Bhután a zažiť jeho kultúru a tradície. Mesto Paro ponúka nielen nádherné výhľady na okolité hory a údolia, ale aj skvelé ubytovacie možnosti a luxusné hotely pre tých, ktorí túžia počas svojej dovolenky zažiť prvotriedne služby a komfort. Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite by ste mali zvážiť pobyt v údolí Paro.


Letenka Bhután Paro


Bhután je malá ázijská země s unikátní kulturou a krásnou krajinou, kterou tvoří himalájské hory, zelené údolí, řeky a jezera. Jeho hlavním městem je Thimphu, které je vzácným příkladem moderní metropole, která si však zachovává tradiční bhútánskou kulturu.

Pro cestovatele, kteří touží po něčem speciálním, Bhután nabízí naprosto jedinečný zážitek. Pro cestu tam je vhodné využít letenku Bhután Paro, kterou zajistí několik leteckých společností.

Paro je jediné mezinárodní letiště v Bhutánu a leží asi 55 km západně od hlavního města Thimphu. Letiště je uzavřeno v noci a přistávat na něm je velmi náročné kvůli obtížným podmínkám v horské oblasti.

Letenky na Bhután se často musí kupovat předem, protože jsou velmi žádané. Pro vstup do země je potřeba mít platné vízum, které lze získat při příletu na letiště Paro. Vstup na území Bhutánu však není levný, neboť země vede politiku udržování nízkého počtu turistů, což je zřejmé z poplatků "turistického poplatku" (dnes přes 200 USD na den na osobu).

Nicméně, tuto životní spíše raritu stojí za to zažít. Země je úchvatné místo s unikátní kulturou a překrásným přírodním prostředím, které láká návštěvníky po celém světě.

Bhútán je zemí, kde se návštěvníci mohou podívat na netradiční architekturu, zahrát si tradiční hry, navštívit náboženské památky a být součástí různých slavností. Zkrátka, nabídky pro turisty jsou zde nekonečné a atmosféra je naprosto jedinečná.

Zkrátka, jestli hledáte něco unikátního, Bhután je pro vás tou správnou volbou. A co se týče cestování, neexistuje lepší volba, než získat letenku Bhután Paro a přiletět za tímto zvláštním a krásným zážitkem.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky