Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Taliansko Cinque Terre

Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Cinque Terre


1. Čo sú Cinque Terre?
Cinque Terre je pobrežné mesto na severozápade Talianska v oblasti Ligúria. Skladá sa z piatich malých miest s krásnymi plážami, skalami, romantickými zákutiami a fascinujúcimi vyhliadkami.

2. Ako sa dostanem do Cinque Terre?
Najlepšie je cestovať vlakom z miest, ako sú Miláno, Janov alebo Pisa. Existuje aj možnosť cesty autobusom alebo autom.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Cinque Terre?
Najlepšie obdobie na návštevu Cinque Terre je jarné a letné obdobie, teda od apríla do septembra. V lete však môže byť veľmi horúco.

4. Ktoré mesto z Cinque Terre je najlepšie navštíviť?
Každé mesto má svoje čaro a unikátnosť. Ak hľadáte turistický ruch, navštívte mesto Monterosso al Mare, ak zase hľadáte primitívnejší a autentickejší zážitok, odporúčame mesto Corniglia.

5. Ako sa najlepšie presúvať medzi mestami v Cinque Terre?
Najlepšie je cestovať vlakom alebo trajektom, ktorých spojenie je pravidelné a časté.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Cinque Terre?
Najlepšie aktivity v Cinque Terre zahŕňajú prechádzky a túry po národných parkoch, kúpanie v mori, degustáciu talianskych jedál a vína, prvotriedne ubytovanie a pohľady, ktoré si budete pamätať na celý život.

7. Ako si môžem rezervovať ubytovanie v Cinque Terre?
Ubytovanie si môžete jednoducho zarezervovať online na rôznych stránkach, ktoré ponúkajú hotely, penzióny, apartmány a podobne.

8. Ktoré jedlá a nápoje sú typické pre Cinque Terre?
Typické jedlá Cinque Terre zahŕňajú pesto a morské plody pripravené v rôznych druhoch: grilované, vyprážané, v čilských omáčkach a podobne. Ďalšie špeciality sú napríklad focaccia alebo mozzarellu s paradajkami. Typické nápoje sú víno z oblasti Ligúria a limoncello, citrusový likér.

9. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Cinque Terre?
Z najlepších miest pre fotografovanie sú vyhliadky z vrcholu kopcov, ako sú napríklad Levante nebo Punto Mesco. Okrem toho sú úžasné aj malé zákutia a úzke uličky v historických centrách miest v Cinque Terre.

10. Ako môžem získať viac informácií o Cinque Terre?
Ak hľadáte ďalšie informácie o Cinque Terre, môžete navštíviť oficiálnu webovú stránku alebo turistické centrum v jednom z miest. Ďalšie informácie môžete získať aj od svojho cestovného agenta, alebo od miestnych obyvateľov na mieste.


Dovolenka Taliansko Cinque Terre


Taliansko je jednou z najkrajších krajín v Európe. Svoje návštevy si zaslúži nielen pre bohatú históriu a kultúru, ale aj pre svoje chránené krajinné oblasti, ako napríklad národný park Cinque Terre. Tento park sa nachádza na pobreží Ligúrie a pozostáva zo šiestich malebných dediniek: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore a Levanto. Ak plánujete letnú dovolenku, Cinque Terre je skvelou voľbou.

Prvá vec, ktorú si turisti všimnú pri príchode do Cinque Terre, je jeho pobrežie. Azúrová voda a skalné útesy sú viditeľné zo vzdialenosti. Na jarnom alebo letnom slnku sa môžete cítiť priaznivé a zároveň uvoľnené. Všimnete si aj malé rybárske lode sťažené krásnym prístavom. Pozoruhodné sú tiež vynikajúce pláže, ktoré stoja za návštevu.

Dediniek Cinque Terre je najlepšie spoznať pešo. Každá z dedín je od seba vzdialená iba niekoľko kilometrov a vysoko nádherný výhľad ponúka nezabudnuteľné zážitky. Turisti v každej dedinke ľahko spoja históriu a kultúru v jeden celok. Majú možnosť preskúmať miestne kostoly a pamätihodnosti, ochutnať miestne delikatesy or vyhľadať dobre známe miesta snímkou na facebooku.

Ak radi cestujete v čase, keď neexistujú obrovské davida turistov, tak Cinque Terre je pre vás ten správny cieľ. V období pred sezónou sa dedinky zdajú byť jednoduchšie, ale tiež dychberúce a tajuplne. Populárne ale je to miesto aj v letnom období. Preto by ste sa mali pripraviť na davovejší pohyb a na to, že budete musieť byť schopní rýchlo sa prispôsobiť.

Dovolenka v Cinque Terre je stopercentne nezabudnuteľným zážitkom, najmä pre tých, ktorí si radi užívajú úžasnú prírodnú krásu, kultúru a históriu. Preto sa nedajte oklamať a plánujte svoju cestu na jednu z najkrajších oblastí Talianska. Ak neviete, kedy máte prísť, skúste si planovať cestu niekedy v máji. V tomto období dediny sú zvyčajne pripravené pre sezónu a ponúkajú tiež zaujímavé množstvo akcióv. Vlastne to je také skvelé, aby ste mohli zažiť všetko.


Letenka Taliansko Cinque Terre


Taliansko je kraj s mnohými zaujímavými miestami na návštevu a Cinque Terre je jedno z najpopulárnejších. Cinque Terre, čo znamená "päť zemi" je národný park a oblasť v severozápadnej Taliansku, ktorá zahŕňa päť malebných rybárskych dediniek na pobreží Ligurského mora.

Tieto dedinky (Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore) sú jedinečným zážitkom a každá z nich má svoje vlastné kúzlo. Nachádza sa tu veľa atrakcií, ktoré sú pre turistov neodolateľné, ako napríklad zaujímavé pešie túry a prechádzky, vodné aktivity, pláže, tradičná kuchyňa a mnoho ďalších.

Ak chcete navštíviť Cinque Terre, musíte najprv zabezpečiť letenku do Talianska. V Taliansku však nie je príliš veľa letísk a preto sa zvyčajne používa letisko v Pise, ktoré sa nachádza asi 100 kilometrov od Cinque Terre. Z letiska v Pise si môžete prenajať auto alebo si zakúpiť lístok na vlak do La Spezie, ktorá je vzdialená asi 10 minút od prvej dediny, Riomaggiore.

V Cinque Terre sa odporúča ubytovať najmä v malých hoteloch a apartmánoch v priľahlých dedinkách. Ceny ubytovania sa môžu líšiť v závislosti od sezóny, takže sa odporúča si pred cestou zistiť viac informácií.

Jedna z najpopulárnejších vecí, ktoré by ste nemali vynechať počas svojej návštevy Cinque Terre, sú prechádzky po tradičných turistických chodníkoch, ktoré vedú zo dediny do dediny. Tieto chodníky sú veľmi dobre udržiavané a turistické trasy zvyčajne trvajú asi 6 hodín.

Okrem týchto prechádzok môžete navštíviť aj pláže v každej z dediniek. Pláže v Cinque Terre sú úžasné a sú ideálne na kúpanie a opaľovanie. Voda je krásne čistá a jemne modrá. Zároveň na pláži nájdete aj niekoľko barov a reštaurácií, ktoré vás pohostia miestnymi pochúťkami.

Cinque Terre je tiež známe pre vynikajúcu miestnu kuchyňu, ktorá sa skladá z rôznych druhov ryby a iných miestnych pochúťok. Pokiaľ chcete vyskúšať niečo skutočne autentické, odporúčame navštíviť malé útulné reštaurácie v každej z dediniek.

Celkovo je Cinque Terre skutočne niečím, čo musíte navštíviť, ak sa chystáte na dovolenku v Taliansku. Dediniky sú krásne a majú svoje špecifické kúzlo. Prechádzky, kúpanie, tradičná kuchyňa a mnoho ďalších vecí robia z Cinque Terre nezabudnuteľné miesto pre každého turistu. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku a vychutnajte si všetky krásy, ktoré Cinque Terre ponúka.


Ubytovanie Taliansko Cinque Terre


Taliansko Cinque Terre je miestom snov pre mnoho návštevníkov z celého sveta. Je to pôvabné pobrežné mestečko, ktoré spojí taliansku kultúru, gastronómiu a nádherné pláže. Pretože Cinque Terre je veľmi populárna destinácia, je dôležité zabezpečiť si skvelé ubytovanie, ktoré uspokojí vaše potreby a prinesie vám príjemnú dovolenku.

V súčasnosti je Cinque Terre domovom mnohých malých rodinných penziónov, hotelov a apartmánov rôzneho typu. Rozhodnete sa však pre akýkoľvek typ ubytovania, na výber máte skutočne všetko. Dalo by sa povedať, že majú ubytovanie pre každého, kto si chce užiť toto krásne miesto.

Ak hľadáte skutočne pôvabné a tradičné ubytovanie, s rodinou by ste mohli zostať v niektorom z mnohých penziónov alebo bed and breakfastov, ktoré im ponúkajú miestni ľudia. Táto možnosť vám umožní stretnúť sa s miestnymi ľuďmi a naučiť sa o ich kultúre a spôsobe života, zatiaľ čo sa budete pohybovať po mieste. Okrem toho vám umožnia zažiť jedinečnú pohostinnosť a ochutnať taliansku kuchyňu vo vlastnom štýle.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo skutočne exkluzívne, majú v Cinque Terre rôzne luxusné hotely, ktoré ponúkajú vysoký štandard ubytovania a zariadenia. Tieto hotely sú úplne moderné a vybavené najmodernejšou technológiou. Majú skvelý personál, ktorý vám bude k dispozícii napriek všetkým problémom alebo potrebám.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo ťažšie dostupné a majú radi dobrodružstvo, sú v Cinque Terre aj rôzne campingy a malé bungalovy ponúkajúce najväčšiu slobodu a neobmedzenú radosť z pobytu v prírode. Práve tieto typy iného ubytovania ponúkajú kľud a pokoj, ktoré potrebujete po náročnom dni strávenom na pláži.

Samozrejme, najjednoduchšou možnosťou je nájom apartmánu alebo bytu, ktorý vám umožní získať nezávislosť, ktorú potrebujete na cestovaní v pohodlí vlastného domova. To vám umožní ubytovať sa s celou skupinou a cestovať podľa vlastného plánu, pričom si užijete všetky zaujímavé miesta bez obmedzenia.

V Cinque Terre nájdete toľko ubytovacích možností, ktoré vám pomôžu získať všetky potreby, ktoré potrebujete. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, budete mať skutočne unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku v Taliansku, ktorá vám ako neminie z vôlennosti.


Počasie Taliansko Cinque Terre


Taliansko je známe svojou nádhernou krajinou, historickými pamiatkami a kuchyňou. Jedným z najkrajších miest v Taliansku sú Cinque Terre, ktoré tvoria päť malých dediniek na pobreží Ligurského mora. Tieto malebné dedinky sú známe svojimi farebnými domami, úzkymi uličkami a čarovným výhľadom na more.

Počasie v Cinque Terre je typické pre pobrežné oblasti, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Stredomoria. V lete býva počasie teplé a suché, kým v zime býva mokrejšie a chladnejšie. V jarných a jesenných mesiacoch sa počasie mení a býva často daždivé.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú ideálne na návštevu Cinque Terre, aj keď bývajú pomerne rušné. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov celzia a more je dostatočne teplé na kúpanie. Práve v lete sa v Cinque Terre konajú aj rôzne festivaly a podujatia, ktoré pritiahnu turistov z celého sveta.

Jeseň, od októbra do novembra, je vhodná pre tých, ktorí hľadajú kľudnejšiu dovolenku a tiež pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s miestnymi vinárstvami. V týchto mesiacoch býva často daždivé počasie, ale teploty sa stále pohybujú okolo 20 stupňov celzia.

Zima, od decembra do februára, býva najmokrejším obdobím v Cinque Terre, ale teploty sa zvyčajne neklesnú pod 10 stupňov celzia. Aj keď nie je ideálne na kúpanie v mori, zima ponúka možnosť prechádzok a turistiky, ktorá je v zime častejšou aktivitou.

Jar, od marca do mája, býva prekvapivo daždivé obdobie, ale jarné kvety a zeleň robia z Cinque Terre obzvlášť krásne miesto na prechádzky. Teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov celzia a more je ešte príliš chladné na kúpanie, ale to nezabrzdí turistom, ktorí v jarných mesiacoch radi navštevujú Cinque Terre.

V každom období sa dá v Cinque Terre nájsť čaro a kúzlo. Turisti si môžu užívať pohodlné počasie leta alebo sa pokochať farbami a vôňami jari. Bez ohľadu na počasie, Cinque Terre je definitívne jedno z najkrajších miest v Taliansku, ktoré stojí za návštevu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky