Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Irán Kermanshah Province

Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanshah Province


1. Aké je hlavné mesto provincie Kermanshah v Iráne?
- Hlavné mesto provincie Kermanshah v Iráne je mesto Kermanshah.

2. Aké sú hlavné atrakcie a miesta, ktoré by sme mali navštíviť v provincii Kermanshah v Iráne?
- Hlavnými atrakciami a miestami, ktoré by ste mali navštíviť v provincii Kermanshah v Iráne, sú Tákht-e Džamšíd (perzské ruiny), Bistún (historické miesto so skalnými reliéfmi) a Bazén "Pol-e Dokhtar" (historický bazén).

3. Aké sú najlepšie oblasti alebo dediny na pobyt v provincii Kermanshah v Iráne?
- Najlepšie oblasti alebo dediny na pobyt v provincii Kermanshah v Iráne sú mestečko Bisotun, mesto Kermanshah a mestečko Kangavar.

4. Aké sú miestne zvyky a tradície v provincii Kermanshah v Iráne?
- Miestne zvyky a tradície v provincii Kermanshah v Iráne zahŕňajú používanie zlatých a strieborných mincí, nosiť arabku a turbany, tvorbu kobercov a rôznych keramických výrobkov.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu provincie Kermanshah v Iráne?
- Najlepšie časy na návštevu provincie Kermanshah v Iráne sú jar (od marca do kvetna) a jeseň (od septembra do novembra), kedy je počasie relatívne mierne a príroda krásne kvitne. V lete môže byť veľmi horúco a v zime veľmi chladno.


Počasie Irán Kermanshah Province


Irán, štát ležiaci v juhozápadnej Ázii, má bohatú kultúru a históriu, ale jeho podnebie sa líši v závislosti od polohy. Kermanshah Province, ktorý sa nachádza na západnej strane Iránu blízko hranice s Irakom, má subtropické podnebie s horkými letami a studenými zimami.

Letné mesiace (jún až august) sú v Kermanshahu veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi pravidelne vyše 40 stupňov Celsia. V tomto období bývajú krátke daždivé dni, ktoré prinesú úľavu a mapu požiarnych rizík. Teplejšie mesiace sú obvykle suché a môžu spôsobiť sucho či suché požiare v krajine.

Podnebie v zime je na druhej strane studené s vysokými zrážkami. Od decembra do februára sa teploty v Kermanshahu dostávajú pod bod mrazu a niekedy dokonca klesajú na -5 stupňov. Aj napriek tomu, že sneh je vzácny, môže sa vyskytnúť v Horách Zagros a pridať krajine scenicky prechladnutý dotyk.

Podľa štatistík zaznamenáva Kermanshah Province približne 300 mm zrážok ročne, čo ovplyvňuje nielen rastliny, ale aj hospodársku základňu mesta. Preto sa väčšina oblastí v provincii venuje pestovaniu ovocia, zeleniny a obilnín.

Všeobecne platí, že Kermanshah Province je sucho, horúce a polopúštna oblasť s obdobiami vysokých teplôt a občasnými dažďami. Aj napriek tomu je krajina plná krásnych scenérií a histórie, ktoré svojou návštevou zaujmú každého návštevníka.


Dovolenka Irán Kermanshah Province


Irán je krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa stretnete s ľuďmi, ktorí sú vášniví o svojej histórii a kultúre, navštívte Kermanshah Province. Táto provincie sa nachádza v západnom Iráne, približne 500 kilometrov od Teheránu.

Kermanshah Province je pestrá destinácia, ktorá ponúka návštevníkom mnoho atrakcií. Jednou z týchto atrakcií sú pamiatky z éry Perzského impéria. Archeologické miesta, ako sú Bisotun a Taq-e Bostan, sú dôkazom akého významného miesta malo toto impérium v histórii krajiny. Bisotun je miesto, kde je možné vidieť skalné reliéfy predstavujúce perzského kráľa Dária Veľkého a jeho zrodení. Na druhej strane Taq-e Bostan je oblasť, kde môžete navštíviť skalné reliéfy zobrazujúce oslavu perských kráľov.

Ďalšou veľkou atrakciou v Kermanshah Province sú jaskyne. Kermanshah je domovom niekoľkých jaskýň, medzi ktorými je najznámejšia Takht-e Soleyman. Táto jaskyňa má nádherné klenby a na jej stenách sú zachované rôzne nápisy a fresky.

Provincia Kermanshah je tiež domovom mnohých prírodných krás. Jednou z týchto krás je horský masív Zagros, kde sa nachádza vrchol Dena, ktorý je vysoký 4 409 metrov nad morom. Tento masív je miestom, kde môžete nájsť mnoho rôznych druhov flóry a fauny vrátane kaviara, divokých oviec a rôznych vtáctiev.

Kermanshah Province ponúka aj mnoho mestečiek a dediniek, kde môžete objaviť miestnu kultúru a tradície. Ak hľadáte miesto na návštevu, môžete sa zastaviť v meste Sanandaj alebo dedinke Palangan, ktoré sú obľúbené zástavky medzi turistami. Mesto Sanandaj má fascinujúcu architektúru vtriedicových domoch, zatiaľ čo dedinka Palangan je známa svojimi strmými schodiskami, skalnatým útesom a nádhernou riekou, ktorá preteká cez dedinu.

Čo sa týka ubytovania, Kermanshah Province má mnoho možností, od hotelov po ubytovanie priamo v miestnych domoch. V Kermanshah Province je možné tiež ochutnať miestne jedlá, ako sú khorak, chelo kebab a chlovdur, ktoré sú veľmi chutné.

Dovolenka v Kermanshah Province je skvelou príležitosťou objaviť skryté poklady Iránu. Táto provincie vám ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj fascinujúcu históriu a kultúru. Ak máte radi dobrodružstvo a zároveň si chcete oddýchnuť od bežného života, Kermanshah Province je tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Irán Kermanshah Province


Kermanshah Province v Iráne je nádhernou destináciou pre turistov z celého sveta. Táto oblasť má bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete užiť počas pobytu v tomto mieste.

Ak plánujete navštíviť Kermanshah Province, určite by ste si mali zvoliť vhodné ubytovanie, ktoré bude naplniť vaše očakávania a poskytne vám komfort, ktorý potrebujete počas vašich dovolenkových aktivít. V tomto článku sa zameriame na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Kermanshah Province.

1. Hotel Azadegan

Hotel Azadegan je luxusný hotel umiestnený v centre Kermanshah Province. Ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a sú vhodné pre každého turistu. Hotel má reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné iránske jedlá a zároveň sa tejto oblasti bližšie spoznať.

2. Hotel Jamshid

Hotel Jamshid je ďalším luxusným hoteldom, ktorý poskytuje kvalitné ubytovanie pre turistov. Je umiestnený v centre mesta Kermanshah a ponúka rôzne typy izieb s moderným vybavením. Hotel má aj bazén a spa centrum, ktoré vám ponúka príjemné zážitky počas vašeho pobytu v tomto mieste.

3. Hotel Pars

Ak hľadáte niečo cenovo prístupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hotely Pars. Nachádza sa v centre mesta Kermanshah a má pohodlné izby s jednoduchým vybavením. Hotel má reštauráciu a poskytuje bezplatné raňajky, čo je vynikajúcim riešením pre turistov, ktorí sa chcú zorientovať v oblasti a nechcú hľadať miesta na jedlo.

4. Saray-e Jahangardi Boutique Hotel

Saray-e Jahangardi Boutique Hotel je jedinečný hotel so zaujímavou históriou. Nachádza sa v meste Sanandaj v blízkosti Kermanshah Province. Hotel je postavený v tradičnom štýle a ponúka ubytovanie v príjemnej atmosfére. Izby sú vkusne zariadené a poskytujú skvelé zázemie pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre a histórii miesta.

5. Darvishi Royal Hotel

Darvishi Royal Hotel je ďalším vyhľadávaným hoteldom v Kermanshah Province. Nachádza sa na kopci v meste Kermanshah a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a mesto. Hotel má luxusné izby s moderným vybavením a check-in je k dispozícii 24 hodín.

V závislosti od vašich predstáv a financií, máte na výber rôzne druhy ubytovania v Kermanshah Province. Keďže ide o atraktívne miesto pre turistov, odporúčame si svoje izby zarezervovať vopred, aby ste mali istotu, že si vyberiete to najlepšie, čo vám ponúka tento kúsok sveta.


Letenka Irán Kermanshah Province


Irán Kermanshah Province je jednou z nejatraktivnějších provincií v Íránu, kterou můžete navštívit během svého cestování po této zemi. Pokud plánujete výlet do této oblasti, budete potřebovat letenku.

V Kermanshahu se nachází mnoho zajímavých míst, mezi které patří například Taq-e Bostan, který je starověkou perskou památkou a je známý svými výřezy v kameni a reliéfy. Dalším nezapomenutelným místem je Sarpol-e Zahab, který byl v roce 2017 zasažen silným zemětřesením a nyní je zde Muzeum zemětřesení.

Kromě těchto památek se zde nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například Naneh Hatel, Masjed-e Jāmé a Tagh e Shah Abbasi.

Abyste se dostali do Kermanshahu, budete muset zakoupit letenku. Většina letů do této oblasti odchází z Teheránu nebo z jiných větších měst v Íránu. Cena letenky se různí v závislosti na měsíci, v němž plánujete cestovat, a na tom, jak brzy si letenku rezervujete.

Je nezbytné mít připravené potřebné dokumenty a vstupní víza do Íránu, aby vás tam mohli vpuštět. Dále se doporučuje před cestou do této oblasti získat podrobné informace o místních zvyklostech, aby bylo vaše cestování pohodlné a bez problémů.

Celkově lze říci, že Kermanshah je krásné místo, plné historie a kultury, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete cestu do této oblasti, neváhejte a kupte si letenku i s potřebnými formuláři a vstupním vízem. A nezapomeňte si užít vše, co Kermanshah nabízí!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky