Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Maďarsko Lillafüred

Letenka Maďarsko Lillafüred


Maďarsko Lillafüred je krásna a malebná lokalita v severovýchodnej časti krajiny. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú únik z veľkomesta a chcú si užiť oddych v prírode.

Keďže Lillafüred nie je hlavným mestom Maďarska, letenky do tejto oblasti sú niekedy trochu ťažšie k dispozícii ako do Budapešti, avšak stále sú dostupné u rôznych leteckých spoločností ako Ryanair, Wizz Air alebo Austrian Airlines.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo výhodnejšie lety, je najlepšie vyhľadávať na webových stránkach ako Skyscanner alebo Expedia, kde sme schopní porovnať ceny leteniek z rôznych leteckých spoločností a vybrať si najlepšiu možnosť.

Pokiaľ ide o samotného Lillafüred, miesto ponúka množstvo pamiatok a aktivít pre turistov. Karpaty poskytujú zaujímavé túry, niektoré z nich vedú k jaskyniam Maďarska.

Okrem turistických atrakcií, navštíviť môžete aj hrad Diósgyőr alebo sa prejsť po Sufovom tuneli, ktorý je teraz súčasťou "Turistického vlaku Lillafüred." Okrem toho, v Lillafüred nájdete niekoľko krásnych hotelov a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné maďarské jedlá a nápoje.

Letenka do Maďarska Lillafüred je pre tých, ktorí hľadajú iné a menej komerčné destinácie, výbornou voľbou. Je to krásne miesto, ktoré ponúka niečo pre každého, od nádherných prírodných scenérií po historické pamiatky a kulinárske zážitky. Stačí sa len rozhodnúť a zabezpečiť si letenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Lillafüred


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Lillafüredu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Lillafüredu, je autom, prípadne vlakom alebo autobusom z Miskolca.

2. Čo sa dá robiť v Lillafürede?
V Lillafürede sa dá navštíviť hrad, jaskyňu, obdivovať krásne prírodné scenérie a prejsť sa na vláčiku okolo jazera.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Lillafüredu?
Najlepší čas na návštevu Lillafüredu je v lete alebo na jeseň, keď je teplo a príroda sa mení na farebné.

4. Koľko trvá prehliadka Lillafüredu?
Prehliadka Lillafüredu trvá približne pol dňa, záleží od toho, aké miesta si chcete pozrieť.

5. Kde sa dá najlepšie ochutnať miestne jedlá?
Najlepšie miestne jedlá sa dajú ochutnať v reštauráciách v Lillafürede, najlepšie sú tradicionálne maďarské jedlá.

6. Koľko stojí vstup do hradu a jaskyne v Lillafürede?
Vstup do hradu a jaskyne v Lillafürede stojí približne 1500 – 2000 HUF, v závislosti od veku a skupiny návštevníkov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Lillafürede?
V Lillafürede sú k dispozícii hotely a penzióny v rôznych cenových kategóriách.

8. Je v Lillafüredu možné platiť kartou alebo je potrebné mať hotovosť?
Väčšina reštaurácií a obchodov v Lillafüredu prijíma platby kartou, ale je vždy odporúčané mať pri sebe aj hotovosť.

9. Aké aktivity môžem robiť v Lillafüredu s deťmi?
V Lillafüredu sú k dispozícii rôzne aktivity pre deti, ako napríklad prechádzky po prírode, plavba na jazere, jazda na cyklotrasách a mnoho ďalších.

10. Kedy je najlepšie rezervovať si ubytovanie v Lillafürede?
Najlepšie je rezervovať si ubytovanie v Lillafürede aspoň dva týždne pred plánovaným pobytom, aby ste mali väčšiu pravdepodobnosť, že sa vám podarí získať miesto v preferovanom hoteli alebo penzióne.


Dovolenka Maďarsko Lillafüred


Maďarsko nie je len Budapešť a Balaton. Ak hľadáš nádherné prírodné scenérie, ktoré ťa naozaj dostanú, určite sa pozri do Lillafüredu. Nachádza sa iba 10 km od Miskolcu, je obklopený lesmi a najväčšie lákadlá sú tu kúpele, jaskyne a vodopády. V údolí sa nachádza aj nádherný zámok, čo robí tento kút Maďarska skutočne jedinečným.

Ak sa chystáš navštíviť Lillafüred, na čo sa môžeš tešiť?

VODOPÁDY SZINVA

Najznámejším miestom v Lillafürede sú vodopády Szinva. Přírodní Skvost se rozprestiera v lesíčku, kde možno navštíviť jaskyni ako Bél-kő, a užít si krásnu prechádzku k vodopádu. Je to krásne miesto na piknik, kde môžeš posedieť a vychutnať si pohľad na nádherný vodopád.

ZÁMKOVÝ PALÁC

Je to nádherný zámok, v ktorom sa nachádza hotel, kde môžeš stráviť svoju dovolenku. V zimnom období môžeš požiť miestneho pálenku v saune, v lete si zase užiť letnú terasu. Zámocký palác je čarovné miesto s romantickými variantami pre tých, ktorí si chcú trochu dopriať luxus.

JASKYNE

Ak máš radi kontrasty, určite navštív jaskyni. Nachádza sa vo vzdialenosti 3 km od Lillafüredu. Prechádzka jaskyňou sa začína v podzemnom jazierku, odkiaľ sa postupne prechádzaš cez chodby, ktoré vrúce odporúčajú. Určite ide o nezabudnuteľný zážitok.

V KÚPEĽOCH

Ak hľadáš relax a oddych, zamieste sa do miestnych kúpeľov. Výhodou je, že sú otvorené po celý rok a môžeš si užiť reláciu v interiéri aj exteriéri. Pre tých, ktorí trpia na alergie, sú kúpele s liečivou pitnou kúrou skvelým riešením.

Večerné prechádzky

Maďarské mestečko má v noci skutočne svoje čaro. Rozsvietené uličky s veľkým počtom elegantných reštaurácií, záhrad a terás, kde si môžeš poskákať a posedenie s priateľmi.

Pozemky okolo Lillafüredu sú tiež populárne medzi cyklistami a turistami. Ďalšie zaujímavosti zahrnujú medové centrum v Devecseru a skanzen v Galler.

Lillafüred ponúka prekvapenie v každej ročnej dobe. Ak sa chceš priblížiť k prírode a užiť si skutočne nádherné scenérie, určite navštív Lillafüred.


Počasie Maďarsko Lillafüred


Maďarsko je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj svojim ohromujúcim prírodou. Jedným z takýchto miest je Lillafüred, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny v pohorí Bükk.

Počasie v Lillafüred je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, čo znamená, že letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú chladné a daždivé. Najteplejším mesiacom je júl, keď teploty dosahujú priemerné maximálne hodnoty 28 °C. Najchladnejším mesiacom je január, kedy sa teploty môžu spustiť až pod -5 °C. Na jeseň a na jar môžete čakať mierny dážď a šedivé oblohy.

Aj keď počasie v Lillafüred môže byť nepredvídateľné, rozhodne by vás nemalo odradiť od návštevy. Okolie ponúka mnoho aktivít, ktoré môžete robiť počas každého ročného obdobia. V letnom období si môžete vychutnať nádherné prechádzky po pohorí Bükk a jazdiť na bicykli po okolí. V zime sa môžete tešiť z lyžovania a snowboardingu v lyžiarskom stredisku Mátraszentistván. Nezabudnite si pritom obliecť teplé oblečenie, ktoré vám zaručí teplo aj pri najchladnejších teplotách.

Ak hľadáte miesto s krásnou prírodou, čistým vzduchom a pokojom, potom je Lillafüred určite ideou pre vás. Nech už prídete kedykoľvek počas roka, určite nájdete množstvo aktivít pre celú rodinu a užijete si tam nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Maďarsko Lillafüred


Lillafüred, malé mestečko v severovýchodnej oblasti Maďarska, je niekedy nazývané "Perla Bükk Mountains" kvôli svojim krásnym prírodným a historickým pamiatkam. Je to miesto, ktoré ponúka veľa možností pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relax v prírodnom prostredí. A samozrejme, nemôžeme zabudnúť na kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie.

V Lillafüred sa môžete ubytovať v rôznych typoch ubytovacích zariadení, od jednoduchších apartmánov a hotelov až po luxusné penzióny a wellness hotely. Tu sú niektoré z najpopulárnejších možností ubytovania:

1. Hotel Palota: Tento nádherný historický hotel sa nachádza v stredoveku hradnej zrube z roku 1927 a je obklopený prekrásnymi záhradami. Hotel ponúka rôzne typy izieb, ktoré majú balkón s výhľadom na okolitú prírodu. Hotel má aj vnútorný bazén, sauna a posilňovňu.

2. Hotel Kastély Szálló: Hotel sa nachádza priamo v historickom zámku a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu. Hotel má k dispozícii rôzne izby a apartmány, ktoré sú zariadené v elegantnom štýle. Zahraniční turisti by si určite mali nechať poradiť od miestnych, ako si pozdĺž zámkovej cesty nájsť najlepšiu reštauráciu v Lillafüred.

3. Apartmán Jázmin: Tento rodinný apartmánový komplex ponúka nakupovanie a nocľah v jednom. Nachádza sa v blízkosti centra mestečka a má rôzne druhy izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené kuchynským kútom a balkónom. Tento apartmánový komplex je ideálny pre rodiny s deťmi, ktorí si chcú oddýchnuť v príjemnom prostredí.

4. Klastrom Hotel: Tento kúpeľný a wellness hotel sa nachádza v bývalom dominikánskom kláštore z 17. storočia a ponúka luxusné ubytovanie. Klastrom Hotel má rôzne druhy izieb a apartmánov, ktoré sú zariadené v modernom štýle. Hotel má tiež vnútorný bazén, sauna a posilňovňu. Klienti si môžu objednať rôzne kúpeľné a liečebné procedúry.

5. Hotel Laposa: Ten pohodlný dvojhviezdičkový hotel sa nachádza priamo v blízkosti vlakovej stanice a ponúka rôzne druhy izieb, ktoré sú zariadené v tradičnom maďarskom štýle. Hotel má aj reštauráciu, kde hostia môžu ochutnať regionálne špeciality. Hotel Laposa je ideálnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie s dobrým servisom.

V Lillafüred, ako aj v okolí, máte len na výber, aké si vyberiete ubytovanie, čiže v jednoduchosti alebo v luxuse, vyberať môžete rovnako spoľahlivo. Bez ohľadu na váš výber, bude mať vaša dovolenka v Lillafüred vždy nezabudnuteľnú atmosféru!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky