Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kanada Thousand Islands

Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Thousand Islands


1. Kam sa v Kanade nachádzajú Thousand Islands?

Thousand Islands sa nachádzajú v južnej časti provincie Ontario, pri hranici s americkým štátom New York.

2. Koľko ostrovov tvorí skupinu Thousand Islands?

Thousand Islands tvorí viac ako 1800 malých a veľkých ostrovov, rozložených na ploche 80 kilometrov².

3. Aké aktivity je možné robiť v Thousand Islands?

V Thousand Islands je množstvo možností na aktivity ako sú plavby loďou, rybolov, turistika, cykloturistika alebo golf. Pre tých, ktorí hľadajú relax, sú k dispozícii nádherné pláže a množstvo reštaurácií a obchodov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Thousand Islands?

Najlepší čas na návštevu Thousand Islands je v lete, keď sú teploty príjemné a množstvo aktivít a podujatí je na vrchole.

5. Ako sa dostať do Thousand Islands?

Najlepšou možnosťou je cesta automobile alebo autobusom cez Toronto alebo Montreal. Alternatívou je let do letiska v Ottawe, kde si môžete požičať auto a pokračovať do Thousand Islands.

6. Aké je ubytovanie v Thousand Islands?

V Thousand Islands nájdete množstvo ubytovacích možností ako sú hotely, motely, bed and breakfasts, kempy a chaty.

7. Aké sú kulinárske špeciality v Thousand Islands?

V tejto oblasti sú populárne jedlá z čerstvých rýb a morských plodov, ako aj kanadskej kuchyne ako sú poutine a čokoládové zákusky Nanaimo.

8. Potrebujem vízum na návštevu Thousand Islands?

Ak plánujete návštevu Thousand Islands ako slovenský občan, potrebujete prekročiť kanadskú hranicu platným pasom a získať elektronický cestovný povolenie (eTA).

9. Aké sú hlavné atrakcie v Thousand Islands?

Medzi najväčšie atrakcie v Thousand Islands patrí zámok Boldt, Zámok Singer, priesmyk St. Lawrence, Fort Henry a muzeum umenia v Gananoque.

10. Koľko dní by som mal ponechať na návštevu Thousand Islands?

Pri návšteve Thousand Islands odporúčame stráviť minimálne 2-3 dni, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie a aktivity v tejto nádhernej oblasti.


Letenka Kanada Thousand Islands


Kanada je krajinou s nádhernou prírodou a množstvom miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Thousand Islands, ktoré návštevníkom ponúkajú neopakovateľné zážitky. A aby sme sa sem mohli rýchlo a pohodlne dostať, existuje možnosť letenky Kanada Thousand Islands.

Thousand Islands tvoria skupina viac ako 1800 malých ostrovov a skalistých útesov v rieke Sankt Lawrenc, ktorá tvorí hranicu medzi Kanadou a USA. Tento čarovný svet zelených ostrovov a krištáľovo čistej vody poskytuje dokonalú scenériu pre kajakovanie, plachtenie, rybolov, jazdu na lodi či pre prechádzky po nádherných tratiach. Tí, ktorí majú radi históriu, môžu navštíviť napríklad zámok Boldt Castle, či mnohé ďalšie historické pamiatky.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Thousand Islands je samozrejme letecky. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky z rôznych miest Kanady do najbližšieho letiska v oblasti - Kingston. Letence môžete zakúpiť priamo na stránkach leteckej spoločnosti alebo u cestovnej kancelárie. Trvá to približne 2 hodiny od Toronta a 3 hodiny z Montrealu.

Ak sa chystáte na návštevu Thousand Islands, určite si naplánujte dostatok času na to, aby ste si užili všetko, čo táto nádherná lokalita ponúka. Ideálnym spôsobom, ako stráviť niekoľko dní v tejto oblasti, je prenájom lode alebo kajaku, ktorý umožní návštevníkom preskúmať množstvo ostrovov a vychutnávať si prírodnú krásu, ktorú Thousand Islands ponúkajú.

V každom prípade, letenka Kanada Thousand Islands je rýchly a bezpečný spôsob, ako sa dostať do tejto nádherné časti Kanady. Vaša cesta sa tak začne hneď od začiatku s pohodlným a efektívnym spôsobom prepravy, ktorý necháva dostatok času na to, aby ste si užili všetky zážitky, ktoré Thousand Islands ponúkajú.


Počasie Kanada Thousand Islands


Vôbec sa nečudujeme, že sa chcete dozvedieť o počasí v Thousand Islands v Kanade. Táto oblasť so svojimi krásnymi ostrovmi je ideálnym miestom na kajakárske výlety alebo na prechádzky v prírode. Aj keď si môžete byť istí, že príroda v Kanade býva extrémna, každá ročná doba zanecháva svoje špecifické odtlačky.

Nie je tajomstvom, že Kanada je známa svojim prudkým, ale zároveň nezabudnuteľným, zimným počasím. Zima trvá zvyčajne od začiatku novembra do konca marca, s najchladnejšími mesiacmi v januári a februári. Teploty v tejto oblasti v zime zvyčajne klesajú na -10 až -20 °C, niekedy aj nižšie. Takže, keď sa rozhodnete navštíviť Thousand Islands v Kanade počas zimných mesiacov, buďte si istí, že si budete musieť pripomenúť všetko svoje teplé oblečenie.

Avšak, ak cestujete do Thousand Islands počas leta, pravdepodobne sa vám bude páčiť počasie v Kanade. Prichádza so slnečnými a teplými dňami a chladnými nociami. Teploty na konci mája alebo začiatku júna sú zvyčajne okolo 18 až 23 °C, kým v júli a auguste sa môžu teploty dostať až na 27 °C. Letné počasie dokonale vyhovuje turistom, ktorí sa v tejto oblasti bavia pri kajakovaní, raftingu, turistike a podobných aktivitách.

Jeseň v Thousand Islands ponúka takisto krásne scenérie, keď sa lístie stromov mení na jemné odtiene žltej, červenej a hnedo-červenej. Teploty v októbri sú zvyčajne pomerne príjemné, okolo 14 až 18 °C, ale dažde sú bežné. Aj keď príroda začína byť trochu umierajúca, okolie Great Lakes prestáva byť tak rušné ako v lete, takže si môžete užiť pokojné pobrežie, more a ostrovy.

Všeobecne platí, že zima v Thousand Islands je veľmi chladná a sneží často, aleživé letá sú tu s príjemnými teplotami a krásnymi plážami. Jesenné a jarnej obdobia sú zvyčajne pomerne tepelné a pogoda môže byť relatívne nevyspytateľná. Preto je dobré dôkladne sa pripraviť na každé obdobie, aby ste mohli vychutnať svoje dobrodružstvá bez ohľadu na nepriazeň prírody.


Ubytovanie Kanada Thousand Islands


Kanada Thousand Islands je jedným z najkrajších miest v Kanade, ktoré ročne láka množstvo turistov. Tento rozsiahly región, ktorý sa nachádza medzi Ontario a New Yorkom, predstavuje skutočný raj pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, odpočinok, prírodu a relax.

V Kanade Thousand Islands nájdete množstvo ubytovacích možností, a to v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, kempingovými miestami, romantickými bed and breakfast, ale aj lacnými hostelmi.

Ak patríte medzi milovníkov luxusu, určite si nenechajte ujsť návštevu The Gananoque Inn & Spa, ktorá sa nachádza priamo v centre mesta Gananoque. Tento luxusný hotel ideálne kombinuje historický charakter s moderným luxusom a ponúka všetky možné vybavenia vrátane klimatizácie, TV, minibaru a bezplatného Wi-Fi pripojenia k internetu.

Pre tých, ktorí hľadajú kempingové možnosti, Thousand Islands majú tiež veľa kempov, ktoré sú umiestnené v malebnom prostredí priamo na brehu rieky St. Lawrence. Medzi najobľúbenejšie patria Ivy Lea Campground, který poskytuje vynikajúce vybavenie vrátane pláže, káviarní, obchodov a miesta na grilovanie.

Romantické bed and breakfast je ideálnym miestom pre páry, ktorí chcú stráviť romantický víkend v krásnom prostredí Thousand Islands. V tejto oblasti nájdete množstvo takýchto ubytovaní, ktoré sú v nádherných historických budovách so starým svetovým charakterom, ktoré ihned ponúkajú pohodlie a luxus.

Samozrejme, pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, nechýbajú ani možnosti v podobe hostalov, ktoré sú často cenovo dostupné a stále ponúkajú vynikajúce vybavenie, ako napríklad bezplatné Wi-Fi, klimatizácie a spoločné kuchynky.

Celkovo, Thousand Islands je miestom, ktoré ročne priláka veľa turistov z celého sveta a ponúka množstvo ubytovacích možností pre rôzne typy návštevníkov. Či už si vyberiete luxusný hotel, kempingové miesto alebo lacný hostel, určite prídete na vaše. Stačí si len vybrať a užiť si prírodnú krásu tohto nádherného miesta.


Dovolenka Kanada Thousand Islands


Kanada je nádherná krajina, a keď hovoríme o turistickej destinácii, ktorá ponúka krásne prírodné scenérie, pokojné jazierka a zábavu, Thousand Islands je miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať. Thousand Islands sa nachádza v juhovýchodnej Ontárii a zložené s viac ako 1 800 ostrovov, ktoré sa rozprestierajú po dĺžke 80 kilometrov do St. Lawrence River. Toto krásne miesto je vyhľadávané turistami z celého sveta.

Na Thousand Islands je možné nájsť mnoho aktivít pre celú rodinu. Ideálnou aktivitou v tomto pięknom prostredí je vodné lyžovanie, šnorchlovanie alebo kanoistika. Okrem toho môžete prejsť cez most, ktorý je pripojený k malému ostrovčeku a nájsť sa na svete na dvoch miestach zároveň, v Kanade a USA. Veľkou zážitkom je aj loďou plaviť sa po jazierke medzi ostrovmi.

Okrem toho môžete navštíviť mnoho krásnych národných parkov, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Tieto parky ponúkajú množstvo prírodných krás, ktoré sú určite vzdialené od mesta a ponúkajú únik z rušného života veľkomesta. Navyše, v tomto krásnom prostredí nebudete mať problém s ubytovaním, pretože Thousand Islands ponúka množstvo hotelov a apartmánov, ktoré sú vhodné pre každý rozpočet.

Jedným z najväčších príťažlivostí Thousand Islands je Kráľovská loď, ktorá bola postavená pre britského kráľa Eduarda VII. Loď slúžila ako transportná loď pre britského monarchu a jeho rodinu a bola používaná aj ako miesto, kde kráľovská rodina hostila svojich hostí. Dnes je táto loď umiestnená v muzeu a je plne zrekonštruovaná.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať a užívať si krásy prírody, Thousand Islands je ten správny výber. Je to tiež ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, pretože tu sú mnohé aktivity, ktoré sú vhodné pre každého. Thousand Islands ponúka tiež množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a miestne nápoje.

V závere by som chcel povedať, že Thousand Islands je jedno z najvyhľadávanejších miest Kanady a jeho krása a pokojné prostredie prilákajú každého, kto hľadá príležitosť užiť si dovolenku s rodinou alebo s priateľmi. Ak hľadáte miesto na únik od sledovaní v múzeu alebo prechádzaní sa po miestnych obchodoch, Thousand Islands je tou správnou voľbou pre vás. Toto miesto ponúka mnoho príležitostí na užívanie si krásy Kanady.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky