Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Poľsko Tychy

Letenka Poľsko Tychy


Letenka Poľsko Tychy: Cestujte do srdca historického Sileska

Tychy, mesto nachádzajúce sa v južnej časti Poľska, je známe ako centrum priemyslu a kultúry. Pre turistov je však ešte viac lákavé svojou polohou na severe historického Sileska s bohatou históriou a kultúrnymi pamiatkami. Ak hľadáte cestu ako sa tam dostať, letenka Poľsko Tychy je výbornou voľbou.

Ako si zarezervovať letenku do Tychov?

Výhodou Tychov je blízkosť k letisku Katowice, ktoré je vzdialené len 50 kilometrov. V ponuke sú preto lety z mnohých európskych miest, od Londýna, cez Berlín, Oslo až po Istanbul. Na vyhľadanie a rezerváciu letenky môžete použiť internetové stránky ako napríklad Skyscanner alebo Expedia.

Akými letiskami sa oplatí lietať?

Najvýhodnejšie sú lety z Londýna, Berlína a Viedne, kde nájdete množstvo možností a nízke ceny. Napríklad v septembri si môžete zakúpiť letenku z Londýna za 30-40 GBP a z Berlína za 20-30 EUR. Na letenisku Katowice sú pre turistov pripravené aj ďalšie služby ako napríklad autobusová doprava do centra mesta.

Čo navštíviť v Tychach?

Tychy sú bohaté na kultúru a históriu, navyše sú relatívne málo navštevované turistami. Mesto sa nachádza v blízkosti politickej metropoly Poľska, Katowíc, a bolo významným strediskom poľnohospodárstva a priemyslu v minulosti. Navštívte mnoho pamiatok a zaujímavostí ako napríklad:

- Kostol sv. Jakuba - najstarší stavebný objekt v meste. Zastávajú v ňom kultúrne podujatia.

- Zámok Tychy - barokový zámok, postavený v 17. storočí, ktorý preslávila svojom ročnom festivale piva.

- Museum Tyskie Browary Książęce - muzeum pivovaru Tyskie, najväčšieho pivovaru v Poľsku.

- Park Fotografii - výstava životných OSÝnajlepších fotografických prác na svete.

- Jezero Paprocańskie – zaujímavosť na okraji Tychov, spevnená pláž, športovo-rekreačná oblasť, množstvo reštaurácií a kaviarní, možnosť prechádzok, cyklistických výletov a plávania.

Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť toto zaujímavé a eklektické mesto! Rezervujte si letenku Poľsko Tychy a objavte tajomstvá Sileska.


Ubytovanie Poľsko Tychy


Poľsko Tychy je známe predovšetkým pre svoju priemyselnú zónu a automobilový priemysel, ktorý tu sídli. Týmto sa vysvetľuje aj množstvo návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za pracovnými účelmi, kongresmi a pod.

Vzhľadom na túto skutočnosť má Tychy množstvo možností na ubytovanie a tiež stále rastúci počet ubytovacích zariadení. Medzi najčastejšie sa zaraďujú hotely a penzióny.

Medzi najobľúbenejšie hotely, ktoré sú v okolí dostupné patria napríklad hotel Tychy Prime alebo Olimpia Sporthotel. Hotely sú často vzbudzujú záujem svojou blízkosťou k obchodným centrom, čím umožňujú tiež trávenie voľného času po práci. Klienti môžu očakávať kvalitné vybavenie a služby, ktoré sú často doplnené o wellness či fitness centrá.

V prípade, ak by ste sa radi ubytovali v tichejšom prostredí a zároveň by ste si radi užili prírodu, Tychy ponúkajú aj množstvo penziónov. K najkvalitnejším patria penzióny Dębowiec, Przybyłówka či Willa Kłak. Väčšinou sú nerušené, súčasne moderne vybavené a často ponúkajú aj možnosť stravovania.

Tychy sú určite mesto, v ktorom sa oplatí navštíviť aj v zmysle ubytovania. Možnosti sú rôznorodé a s rastúcim cestovným ruchom sa stále zvyšuje aj možnosť voľby.


Počasie Poľsko Tychy


Poľsko Tychy je mesto nachádzajúce sa v južnej časti Poľska, v krajine Slezsko. Toto mesto má pomerne mierny oceanický podnebný typ, s chladnými zimami a teplými letami.

Zimné mesiace v Tychy sú zvyčajne dosť chladné, s priemernými teplotami okolo -3°C a veľmi nízkymi teplotami okolo -10°C. V týchto mesiacoch môže byť v meste aj veľa snehu a vietor môže byť dosť silný. Zdrojom tepla sú prevažne kúrenie a samozrejme oblečenie, ktoré by malo byť dostatočne teplé a funkčné.

Na jar v Tychy sa teploty začínajú zvyšovať, ale môžu sa ešte vyskytnúť prechodné chladné obdobia. Priemerné teploty v marci sú okolo 3-5°C, v apríli 8-12°C a v máji 15-18°C. Teploty sa však môžu v rámci dňa silne meniť a v noci môže byť stále chladno. Počas tejto sezóny môžete očakávať viac dažďa a môžu sa tu vyskytnúť aj búrky.

Letné mesiace v Tychy sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 23-25°C v júni, júli a auguste. V období leta môže byť v meste veľká vlhkosť a slnečné lúče môžu byť veľmi silné, takže by ste mali byť opatrní pri výletoch von. Toto obdobie je ideálne na prechádzky, turistiku a kúpanie v jazerách alebo kúpaliskách.

Jeseň v Tychy môže byť krásna, ale aj nepredvídateľná. Priemerné teploty v septembri sú okolo 17-20°C, v októbri 10-13°C a v novembri 4-6°C. V týchto mesiacoch sa môže veľa daždiť a môžu sa tu vyskytnúť aj prvotné snehové prehánky. Takže by ste mali byť pripravení na rôzne typy počasia a nájsť si zábavu aj v interiéri.

V Tychy môže byť počasie celkovo nepredvídateľné, takže by ste mali byť pripravení na všetky druhy podnebia. Ale bez ohľadu na ročné obdobia, Tychy ponúka prekrásne okolité krajiny, jazera a kúpaliská, ktoré vám umožnia relaxovať, odpočívať a užívať si letné dni.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Tychy


Otázka: Kde sa nachádza Tychy?
Odpoveď: Tychy sa nachádza v Poľsku, v regióne Slezsko, západne od Katowíc.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Týníc?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Týníc, je autom alebo autobusom z Katowíc, ktoré sú iba 20 km od Týníc.

Otázka: Aké sú populárne atrakcie turistického ruchu v Týchach?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie turistického ruchu v Týchach patrí Muzeum BMW, Zámok Tychy, Nákupné centrum Tyskie Browary, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie a Zoo Tyskie.

Otázka: Ako sa nazýva miestne pivo, ktoré sa vyrába v Týnícach?
Odpoveď: Miestne pivo sa nazýva Tyskie.

Otázka: Je v Týnícach možné nájsť ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v Týnícach nájdete viacero ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Týchach?
Odpoveď: Medzi najlepšie reštaurácie v Týchach patria Vladimiro, Galicja Restaurant, Rynek Tyski a Restauracja Biesiada.


Dovolenka Poľsko Tychy


Poľsko je v posledných rokoch stále populárnejším cieľom pre turistov z celého sveta. Mnohé z miest a oblastí v krajine sú plné bohatých dejín, kultúrnych skvostov a nádherných pamiatok, ktoré stojí za to vidieť. Jedným z týchto miest je aj Tychy, mesto, ktoré je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a výborným pivom.

Tychy sa nachádza v južnej časti Poľska a je súčasťou Slezského vojvodstva. Mesto sa môže pochváliť svojimi priemyselnými zónami a dôležitými centrami automobilového priemyslu, no zároveň ponúka aj mnohé miesta, kde sa turisti môžu vybrať na oddych a relax.

Ak si hľadáte dovolenku v prírode, Tychy sú tou správnou voľbou pre vás. Mesto sa nachádza v oblasti Slezských Beskýd, ktoré ponúkajú nádherné prírodné scenérie, zábavu a možnosti aktívneho oddychu. Prechádzky po horách, výlety na bicykli či jazda na koni sa stanú nezabudnuteľnými zážitkami. Pre tých, ktorí majú radi vodu, sú k dispozícii aj jazerá a rieky, na ktorých sa dajú vyskúšať vodné športy, ako napríklad vodné lyžovanie, plachtenie, alebo kajakárstvo.

Mesto samotné má mnoho turistických atrakcií. Terasovitá záhrada Tyskie je prakticky na dosah, ponúka prekrásne výhľady na okolitú krajinu a umožňuje turistom oddych a relaxáciu v prírode. Národný park Slezské Beskydy je ideálny pre túry, prechádzky alebo cykloturistiku. Prírodná rezervácia Las Park Tyski je krásnym miestom na prechádzky a na spoznávanie súkromnej záhrady nevysokohorského klanu.

Na prehliadku mesta je možné využiť služby miestneho turistického sprievodcu. Tu si môže turista pozrieť historické pamiatky, muzeá a špeciálne podujatia mesta Tychy a jeho okolia. Okrem toho, treba určite vidieť dominikánsky kostol a kláštor, ktorý je považovaný za jeden z najhodnotnejších historických pamiatok v regióne Slezska.

Keď si z času načerpáte dostatočné množstvo energie, nezabudnite ochutnať miestne špeciality a najmä Tyskie pivo, ktoré je považované za jedno z najlepších pív v Poľsku.

Celkovo povedané, Tychy sú ideálnym miestom pre tých, ktorí milujú prírodu, zážitky a kultúru. Mesto ponúka mnoho možností pre aktívnu dovolenku ale aj pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a relaxovať.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky