Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai

Počasie Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai


Laos je krajina s množstvom nádherných miest a krásneho počasia. Ak sa vydáte do krajiny červených drahokamov, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť Vláčikovú trasu Luang Prabang-Huay Xai.

Počasie je v Laosu prevažne tropické s dvoma hlavnými obdobiami – suchým a dažďovým. Suché obdobie trvá od októbra až do apríla, čo je aj na tejto trase vhodné obdobie na cestovanie. Teploty v tomto období sú pohodlné, prevažne sa pohybujú okolo 25 °C. Dažďové obdobie však trvá od mája až do septembra, čo znamená, že v tejto dobe by ste mohli byť konfrontovaní s množstvom dažďa.

Vláčiková trasa ponúka jedinečný zážitok, ktorým sa do mesta Luang Prabang dostanete spojením ciest, riek a údolí. Táto trasa je dĺžky 186 km a stala sa obľúbená nielen pre svoje scenérie, ale aj pre malé zastávky na miestach ako Pak Ou Caves s množstvom Buddhov, dedinky obklopené hôrami a množstvo etnických kmeňov žijúcich v okolí.

Cesta vláčikom z Luang Prabang do Huay Xai trvá približne 24 hodín a ponúka možnosť sledovania rôznych scenérií svietiaceho slnka, magických riek, hôr a nádherných dedín. Na trase sa taktiež môžete stretnúť s kmeňom Hmong, ktorí podľa legendy našli kmeňu Laos svoje miesto na svete.

Ak ste do tejto časti sveta ešte necestovali, Vláčiková trasa určite stojí za to! Nezabudnite si však zistiť, aké počasie v danom období vládne, aby ste si mohli vychutnať každú zastávku a všetku nádhernú krajinu, ktorá vás na trase bude obklopovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai


1. Aké je dĺžka trasy z Luang Prabangu do Huay Xai a koľko trvá?
Odpoveď: Trasa je dlhá približne 340 kilometrov a trvá asi 11 hodín.

2. Koľikrát denne premáva vlak z Luang Prabangu do Huay Xai?
Odpoveď: Vlak premáva každý deň raz ráno.

3. Môžem si zakúpiť lístok na vlak online?
Odpoveď: Nie, lístky na tento vlak sa nedajú kúpiť online, musíte si ich zakúpiť na stanici.

4. Sú na vlaku k dispozícii občerstvenia?
Odpoveď: Áno, na vlaku sú k dispozícii občerstvenia a nápoje.

5. Aké sú ceny lístkov na vlak z Luang Prabangu do Huay Xai?
Odpoveď: Ceny sa môžu líšiť v závislosti od triedy sedenia a času v roku.

6. Môžem si zobrať na vlak veľký kufor?
Odpoveď: Áno, je možné si zobrať aj veľký kufor, ale môže byť potrebné platiť poplatok za nadmernú batožinu.

7. Je nutné si rezervovať sedenie vopred?
Odpoveď: Nie, pri kúpe lístka si môžete vybrať svoje miesto.

8. Je na vlaku zabezpečená Wi-Fi pripojenie?
Odpoveď: Nie, na vlaku zásadne nie je WiFi pripojenie.

9. Aké más môj voľbu, napríklad ak by som nechcel cestovať vlakom?
Odpoveď: Možnosťou je cestovať autobusom z Luang Prabangu do Huay Xai, ale aj tak si musíte dať pozor na to, aký autobus si zvolíte, pretože tam kružia rôzne autobusy rôznej kvality.

10. Môžem počítať s kvalitou pohodlia na vlaku?
Odpoveď: Čím menší je počet hviezdičiek v triede, tým menšie je pohodlie a pripíšme, že technický stav vlakov nie je optimálny.


Ubytovanie Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai


Laos je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa teší na obdiv a popularitu medzi turistami z celého sveta. Táto obľúbená destinácia je známa svojou jemnou kultúrou, nádhernými krajinami a zaujímavou históriou. Okrem toho, Laos je tiež domovom jednej z najzaujímavejších železničných trás v Ázii, ktorú poznáme ako Laos Vláčikovú trasu.

Laos Vláčiková trasa je 424-kilometrová trasa, ktorá spája mestá Luang Prabang a Huay Xai. Trasa je známa svojim zaujímavým mixom najkrajších scenérií a najvýznamnejších miest Laosu. Cestovníci sa môžu tešiť na životné zážitky a jedinečné zážitky so spoznávaním kultúry Laosu, dedinského života a nádherných scenérií.

Keď prichádza na ubytovanie, Laos Vláčiková trasa ponúka niekoľko možností pre cestujúcich. Väčšina cestovateľov si vyberá komfortné hotely v centre miest pred odjazdom vláčika alebo po príchode do cieľového mesta. Okrem toho, v rámci trasy, cestujúci môžu stráviť noc v dedinkách a poznať tak lepšie miestne obyvateľstvo. Medzi najobľúbenejšie vidiecke destinácie patria Pakbeng a Nong Khiaw, kde sú ubytovacie možnosti v podobe guesthousov, turistických chat a bungalovov.

Pakbeng je populárna zastávka pre cestujúcich, ktorí cestujú vláčikom po rieke Mekong, alebo ďalším spojením smerujúcim na thajské hranice. Guesthousy a hotely na brehu rieky Mekong ponúkajú príjemné ubytovanie, ktoré uspokojí požiadavky každého cestovateľa. Nájdete tu rôzne kategórie ubytovania, od cenovo dostupných hostelov a bungalovov pre backpackerov, až po luxusné hotely pre náročných cestovateľov.

Nong Khiaw na druhej strane, ponúka turistické chatky a bungalovy pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v pravej prírode a kde môžu zažiť blízke stretávky s miestnymi obyvateľmi. Nong Khiaw je známy aj niekoľkými turistickými atrakciami, ako je Bat Cave a Pha Toy Cave, ktoré obaja posiela cestujúcim na fascinujúce výlety do jaskýň a unikátnych scenérií.

Vzhľadom na nedostatok infraštruktúry v niektorých oblastiach Laosu, môže mať ubytovanie rôzne úrovne pohodlia a luxusu. Napriek tomu, cestujúci si na tejto trase užijú nezabudnuteľné chvíle, pretože okrem kvality ubytovania, majú príležitosť skúsiť tam miestnu kuchyňu, zoznámiť sa s miestnymi kultúrami a poznať najkrajšie scenérie krajiny.

Všetko však závisí od vašej osobnej preferencie a to, ako chcete tráviť svoj čas v Laosu. Každý cestuje inak a to je pozitívne, pretože na vláčikovej trase Luang Prabang - Huay Xai si môžete užiť Laos vlastným štýlom. Stačí si vybrať z najlepších možností ubytovania, ktoré vám táto krajina ponúka a užiť si ich plnými dúškami.


Letenka Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai


Laos je turisticky stále populárnejším cieľom, a to nielen preto, že ide o jeden z najlacnejších a najbezpečnejších krajín Juhovýchodnej Ázie. Laos ponúka svojim návštevníkom nádhernú prírodu, kultúrne a historické pamiatky a jedinečnú atmosféru. V rámci krajiny je možné cestovať rôznymi dopravnými prostriedkami, ako sú autobusy, lodné prepravy, motorky alebo tiež vlaky.

Ak by ste sa však chceli prepraviť naozaj nezvyčajným spôsobom a navštíviť niektoré z najkrásnejších miest Laosu, určite by ste mali vyskúšať vláčikovú trasu Luang Prabang-Huay Xai. Táto trasa sa pohybuje popri úbočí hôr, na ktorých rastie nádherná zeleň, a tak ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Celá jazda trvá približne 10 hodín a nie je potrebné sa obávať nepríjemných podmienok, keďže vláčiky sú pomerne moderné a pohodlné.

Trasa začína v meste Luang Prabang, ktoré je považované za klenot Laosu. Toto mesto je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a poskytuje návštevníkom pohľad na rôzne buddhistické chrámy, ako aj na nádherné rieky a vodopády. Počas jazdy vláčikom si môžete vychutnať nádherné výhľady na rieku Mekong a okolité hory, a ak ste futbalový fanúšik, určite bude zaujímavé prejdeme okolo štadióna, kde sa hrali utkania počas SEA Games 2009.

Trasa pokračuje popri rieke, a tak po ceste môžete zastaviť v obciach a vidieť život miestnych ľudí. V meste Pakbeng, ktoré je asi v polovici cesty, sa zvyknú turisti zastaviť na noc a objaviť okolitú prírodu a kultúru. Mesto má niekoľko hostincov a kaviarní s výhľadom na rieku Mekong a ponúka aj miestne trhy s rôznymi pochutinami a remeselnými výrobkami.

Trasa končí v Huay Xai, kde môžete pokračovať ďalej po rieke Mekong, alebo do blízkého Thajska. Mesto ponúka krásne výhľady na hory a rieku Mekong a tiež je východiskovým bodom pre turistické trasy do zátoky Mekong, na vodopády a do dedín kmene Khmu.

Celkovo ide o nádhernú jazdu plnú zážitkov a výhľadov, ktorú by si mal užiť každý, kto navštívi Laos. Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai ponúka nádherné kombinácie prírody, kultúry a histórie. Rozhodne sa oplatí toto dobrodružstvo zažiť.


Dovolenka Laos Vláčiková trasa Luang Prabang-Huay Xai


Laos je jednou z najkrajších krajín Južnej Ázie, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest a atrakcií. Ak hľadáte nejakú netradičnú dovolenku, určite by ste mali zvážiť cestovanie po celej krajine vláčikom. Jednou z najpopulárnejších trás je trasa medzi mestami Luang Prabang a Huay Xai.

Trasa vláčikom z Luang Prabangu do Huay Xai je časovo najlepším spôsobom, ako vidieť krajiny a oblasti, ktoré Laos ponúka. Cesta trvá asi 12 hodín a križuje nádherné krajinu, ktorá vás určite upúta. Cesta vás bude viesť pozdĺž Mekongu a cez horské pásy, ktoré ponúkajú krásne výhľady na okolitú krajinu.

Väčšina vlakov má dve triedy, ktoré sú klimatizované a pohodlné. Prvá trieda ponúka priestrannejšie sedadlo, zatiaľ čo druhá trieda má trochu menšie sedadlo, ale stále sú pohodlné.

Počas cesty navštívite mnoho miest, ako napríklad mestečko Nong Khiew, ktoré ponúka krásne výhľady na Mekong, ako aj chrámy a buddhistické kláštory. Ďalej tu navštívite aj mesto Udomxai, kde sa nachádza obrovská trhoviská s výrobkami od miestnych obyvateľov a rôzne typy jedál.

Najväčšou atrakciou tejto trasy je však mesto Luang Prabang, ktoré patrí medzi najkrajšie mestá v Ázii. Tu nájdete množstvo chrámov a kláštorov, ako aj nádherné zahrady, ktoré sú ideálne na prechádzky alebo pikniky. Okrem toho v meste nájdete aj rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné laoské jedlá.

Zhodnotenie

Cestovanie po celej krajine vláčikom je určite jednou z najlepších možností, ako vidieť krásy Laosu. Trasa medzi Luang Prabang a Huay Xai ponúka obrovské množstvo možností na spoznanie kultúry a histórie krajiny, ako aj nádherné scenérie, ktoré robia z tejto trasy skutočne nezabudnuteľný zážitok. Preto neváhajte a plánujte si svoju dovolenku v Laosu už teraz.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky