Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Zambia Národný park Liuwa Plain

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Liuwa Plain


1. Aké zvieratá možno v Národnom parku Liuwa Plain vidieť?
- V parku žijú antilopy, zebry, bu-voly, levharti, slony, hyeny, gepardi, krokodíly a mnoho ďalších druhov zvierat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha (od mája do októbra), keď sú cesty v parku priechodné a zviera-tá sa sústredia pri vodoprázdnych jamách.

3. Je nutné si prenajať vozidlo na prehliadku parku?
- Áno, najlepšou možnosťou pre prehliadku parku je prenájom vozidla, ktoré si môžete zabezpečiť v miestnych pôžičovniach.

4. Aké sú možnosti pre ubytovanie v parku?
- V parku je k dispozícii niekoľko tábo-rov a chatiek s rôznym stupňom vybave-nosti, ako aj stanové miesta pre kempovanie.

5. Aké sú možnosti na cestovanie do parku?
- Park sa nachádza v odľahlej oblasti Zambie a najlepšou možnosťou pre cestovanie je letecká doprava z hlavného mesta Lusaky, kde sa nachádza medzinárodné letisko. Alternatívne možnosti sú súkromné prenájmy vozidiel, autobusy alebo vlaky.

6. Je potrebné si v parku zabezpečiť miestneho sprievodcu?
- Nie je nutné zabezpečiť si miestneho sprievodcu, ale pre správne zorientovanie v parku vám môže pomôcť miestny turistický pracovník, ktorý vám poskytne informácie o parku a jeho zvieratách.

7. Aké sú možnosti pre stravovanie v parku?
- V parku nie sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, ale v niektorých táboroch si môžete pripraviť vlastné jedlá alebo zakúpiť potraviny. Odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli dostatočné zásoby jedla a vody.


Ubytovanie Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia National Park Liuwa Plain je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie zvierat. Nachádza sa na západnom konci Zámorí a každoročne sem prichádza mnoho turistov z celého sveta, aby si mohli užiť pár dní v srdci prírody a pozorovať zvieratá, ktoré sú v tomto parku doma.

V Liuwa Plain môžete nájsť rôzne druhy zvierat, vrátane impal, antilop, hyen a levov. Park má špeciálnu historickú hodnotu, pretože malaťa, čierna africká levica, sa tu začala vracať po tom, čo bola takmer zničená lovom. V posledných rokoch sa však počet levíc v Liuwa Plain zvýšil, čo všetkých návštevníkov láka.

Liuwa Plain ponúka rôzne ubytovacie možnosti pre turistov, ktorí by si chceli stráviť tu niekoľko dní. Môžu si vybrať medzi štandardnými stannými a karavanmi, alebo si môžu vyskúšať aj ubytovanie v luxusných stanoch, ktoré sú vybavené všetkým, čo by si mohli priať, od súkromnej terasy až po en-suite kúpeľňu. V Liuwa Plain sa ľudia snažia rešpektovať prírodu, preto sa snažia využívať miestne obyvateľov, ktorí sem prinášajú tradičné aj modernejšie znalosti.

Okrem pozorovania zvierat môžete v Liuwa Plain zažiť aj mnoho iných aktivít. Napríklad návštevu miestnych dedín a spoznanie miestnej kultúry, alebo sa môžete vybrať na nočný safari, ktorý vám umožní vidieť zvieratá v čase, kedy sú najaktívnejšie.

Čo sa týka cien ubytovania, Liuwa Plain je pomerne prístupné aj pre turistov s menším rozpočtom. Ceny za ubytovanie v stane sa pohybujú medzi 75 a 150 dolármi za noc, zatiaľ čo luxusné stany sú dostupné za ceny okolo 250 až 500 dolárov za noc.

Celkovo je Zambia National Park Liuwa Plain úžasným miestom na návštevu pre každého, kto má rád prírodu a zvieratá. Ponúka množstvo rôznych aktivít a možností na preskúmanie miestnej kultúry. Pre tých, ktorí hľadajú rešpektovanie prírody a miestnych obyvateľov, je to dokonalé miesto na strávenie niekoľkých dní a zážitkov, ktoré neskôr na nikdy nezabudnete.


Počasie Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike a je známa svojimi nádhernými národnými parkami a rezerváciami. Medzi tieto parky patrí aj Národný park Liuwa Plain, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny, v oblasti s názvom Barotseland.

Národný park Liuwa Plain sa vyznačuje mnohými druhmi divokej fauny a flóry, ktoré sú prispôsobené lokálnemu podnebiu. Toto podnebie má vplyv na všetky aspekty života v parku, a to od rastúcich rastlín po migrácie zvierat.

V období dažďov (od novembra do apríla) sa v tejto oblasti vyskytujú pravidelné, intenzívne zrážky, ktoré napomáhajú k rastu rastlín. V tomto období je farba parku svetlá a zelená, a tak poskytuje dokonalý pozadie pre zvieratá, ktoré sa tu pasú.

V suchšom období (od mája do októbra) sa rastlinstvo zväčša vysuší a uvoľní miesto pre bohatú trávu, ktorá slúži ako potrava pre veľké zvieratá, ako sú napríklad sloni a antilopy. Toto obdobie tiež priláka množstvo turistov, ktorí sem prichádzajú na safari a stretávajú sa tu so zvyškom parku v jeho plnej sláve.

Teploty v Národnom parku Liuwa Plain sú zhruba rovnaké počas celého roka, pohybujú sa medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Toto klimatické prostredie pomáha zvieratám prispôsobiť sa trávnatým oblastiam, kde nachádzajú potravu a vodu v nedostatku.

Celkovo je počasie v Národnom parku Liuwa Plain výnimočne priaznivé a je to jeden z dôvodov, prečo tento národný park je tak populárny medzi turistami z celého sveta. Toto miesto ponúka úžasné príležitosti na pozorovanie divokej fauny a flóry Afriky v akcii a poskytuje nezabudnuteľné dojmy pre každého návštevníka.


Dovolenka Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je známa svojou krásnou prírodou a národný park Liuwa Plain je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete v krajine navštíviť. Nachádza sa v západnej časti Zambie a je domovom viac ako 350 druhov rastlín a zvierat vrátane slonov, levov, hyen, kudu, jerbov a mnoho ďalších.

Národný park Liuwa Plain je veľkolepé miesto pre dovolenku pre všetkých, ktorí radi objavujú prírodu. Miesto je skutočným rajom pre milovníkov safari, ktorí tu môžu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Najlepšou dobu na návštevu parku je od júla do októbra počas obdobia migrácie. Vtedy sa na pláňach uskutočňuje enormná migrácia tisícov žiráf a antilop, a tak budete mať možnosť vidieť to, čo sa nedá zažiť nikde inde.

Práve kvôli migrujúcim žiráfam a antilopám a ničomu inému sa park stal v minulosti obľúbeným miestom pre lov. No našťastie, od roku 2003, je v parku lov zakázaný. Vďaka tomuto zákazu sa obyvatelia parku postupne zotavujú a naplno využívajú svoje nové bezpečie.

Okrem pozorovania zvierat ponúka Národný park Liuwa Plain aj možnosť kempovania a turistiku. Kempovanie v parku je zážitkom aj pre tie najodvážnejšie srdcia. Okolie je nezvyčajne tiché a pokojné, a tak budete mať pocit, akoby ste boli na jednom z posledných miest sveta, ktoré nie je ešte porušené civilizáciou.

Národný park Liuwa Plain ponúka turistom množstvo prírodných divov, od úchvatnej pláne až po jazierka s čírou vodou. Turisti si tu môžu užívať prekrásne pohľady na rozsiahle trávnaté pláně, na ktorých sa pasú zvieratá, z ktorých jedni sú stádami zelenej trávy, a ďalší sú krásnymi kvetmi.

Turistom, ktorí na dovolenke vo Zambii navštívia Národný park Liuwa Plain, ponúka park jedinečnú prírodnú krásu v kombinácii s možnosťami turistiky a pozorovania zvierat. Nech ste v parku kvôli pozorovaniu zvierat, kempovaniu alebo turistike, návšteva Národného parku Liuwa Plain vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý si zaručene budete pamätať na zvyšok svojho života.


Letenka Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia sa môže pochváliť mnohými národnými parkami, ale jeden z najunikátnejších a najznámejších je určite Národný park Liuwa Plain. Ak plánujete navštíviť tento nádherný park, potrebujete letenku na Zambiu.

Národný park Liuwa Plain sa nachádza v západnej Zambii a je domovom pre veľké stáda vtákov a cicavcov. Park pokrýva približne 3660 kilometrov štvorcových a je domovom pre desiatky druhov zvierat vrátane leveov, gepardov, hyen a slonov. Najväčšou atrakciou parku sú však obrovské stáda kopytníkov, ktoré sa pohybujú po rozsiahlych rovinách parku.

Návštevníci parku môžu zažiť niektoré z najlepších safari na svete, pretože park ponúka skutočne divokú a nezvyčajnú krajinu. Môžete sa prechádzať po rovinách a sledovať, ako sa stáda zvierat pohybujú po krajinách. Ak máte šťastie, môžete dokonca vidieť obrovské stáda bufalov alebo ťažko nájdenú gepardiu matku s mláďatami.

Keď sa rozhodnete pre návštevu Národného parku Liuwa Plain, musíte zabezpečiť letenku do západnej Zambie. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Zambie, a môžete si vybrať z rôznych letov. Ak hľadáte najlepšie ponuky alebo najrýchlejšie lety, môžete sa poradiť s cestovnou kanceláriou, ktorá vám pomôže zabezpečiť najvhodnejšiu a najlacnejšiu letenku.

Priamo v Národnom parku Liuwa Plain neexistujú žiadne letiská, preto návštevníci musia pristáť na letisku v meste Livingstone alebo v hlavnom meste Lusake. Z letiska musíte absolvovať ďalší let alebo cestu autom na západ do parku.

Návšteva Národného parku Liuwa Plain je niečo, čo by si mal každý navštíviť Zambiu nechať ujsť. Ak si zabezpečíte letenku a navštívite tento park, zažijete niečo skutočne nezabudnuteľné. Prechádzky po nekonečných rovinách a sledovanie zvierat vo voľnej prírode vám možno navždy zmenia pohľad na svet a prírodu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky