Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kambodža Beng Mealea

Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je svetom známa pre svoje krásne chrámy a malebné krajiny. Ak máte radi dobrodružstvo a zaujímajú vás menej známe zákutia Kambodže, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v Beng Mealea.

Beng Mealea je veľmi málo navštevované miesto a je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relax a oddych od turistických atrakcií v Kambodži. Toto miesto sa nachádza asi 40 km od Angkor Watu a asi 70 km od Siem Reapu. Ubytovanie v Beng Mealea by vám umožnilo preskúmať tento nádherný stredoveký chrám a jeho okolie.

V Beng Mealea je ubytovanie dosť obmedzené a väčšina ľudí navštevuje miesto ako súčasť denného výletu. Avšak, ak by ste chceli zostať viac dní a preskúmať ďalšie miesta v tejto oblasti, mali by ste si určite zabezpečiť ubytovanie.

Ubytovanie v Beng Mealea sa zvyčajne nachádza v blízkosti chrámu. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ubytovania. Od luxusných hotelov po skromné chatky, ktoré ponúkajú základné vybavenie. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Beng Mealea s nádherným výhľadom na okolitú prírodu, sú k dispozícii príjemné chatky a bungalovy.

Okrem relaxu a oddychu v príjemnej prírode, môžete si tiež užiť aktivít ako jazda na bicykli, turistické prechádzky a obdivovanie krásy Kambodže. Nachádza sa tu aj niekoľko miest, kde môžete vyskúšať miestne jedlá a nápoje, ktoré vám ochutnajú nezabudnuteľnú chuť Kambodže.

Beng Mealea je skutočne skrytým pokladom Kambodže, ktorý stojí za to navštíviť. Ubytovanie v Beng Mealea vám umožní stráviť viac času v tomto mieste a preskúmať jeho krásy bez rushed turistov.

Ak sa teda chystáte na cestu do Kambodže a hľadáte miesto na oddych, rozmýšľajte o ubytovaní v Beng Mealea. Božské krásy a luxusná atmosféra v kombinácii so skvelým ubytovaním sa stanú pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Letenka do Kambodže a návšteva chrámu Beng Mealea

Kambodža, krajina na juhovýchode Ázie, sa stala v posledných rokoch stále viac turisticky populárnou. Jej neobyčajná história a kultúra spolu s úchvatnými miestami, ako je Angkor Wat, láka každý rok tisíce návštevníkov z celého sveta. Ak chcete objaviť menej známe, ale rovnako pôsobivé miesta v Kambodži, neváhajte navštíviť chrám Beng Mealea.

Letenky do Kambodže bývajú zvyčajne najlacnejšie v obdobiach mimo sezóny - v novembri až apríli. Za najlacnejšie letenky sa môžete v súčasnosti dostat kultovým spoločnostiam, ako je napr. AirAsia alebo Scoot. Najbližšie letecké spojenie z Európy sa nachádza v Bangkoku v Thajsku, odkiaľ môžete pokračovať vlakom alebo autobusom do Kambodže.

Po príchode do Kambodže sa môžete dostať do chrámu Beng Mealea z mesta Siem Reap. Existujú rôzne spôsoby, ako sa tam dostať - môžete si prenajať auto alebo motorku, alebo si zobrať miestneho sprievodcu. Návšteva chrámu je veľmi odporúčaná, ak hľadáte pokojnejší a menej preplnený alternatívny zážitok.

Beng Mealea sa nachádza asi 60 kilometrov juhozápadne od Siem Reapu a bola postavená v 12. storočí za vlády kráľa Suryavarmana II. Tento menej často navštevovaný chrám bol postavený podľa rovnakých plánov ako Angkor Wat, avšak postupne bol prekrytý rastlinnosťou a dnes je toto miesto posiate kameňmi a ohyzdnou zeleňou.

Beng Mealea ponúka návštevníkom výnimočný zážitok - môžete prejsť bočnými chodbami a zadnými dverami chrámu a objavovať skryté priestory a nádherné kamenné reliéfy. Tento chrám je zaujímavý aj pre svoju rozsiahlosť - môžete prejsť pieskami a úzkymi chodbami, ktoré viesli k terasám a vodopádom a navštíviť chrámové veže a oltáre.

Návšteva chrámu Beng Mealea je výborným spôsobom, ako pekné krúžkovať okolo cestovania vo vlhkej, tropickej klíme Kambodže a ponúka úplne nový pohľad na kultúru tejto nádherné krajiny. V Kambodži je viac než len Angkor Wat, tak sa držte preč od turistickej davovej psychózy a objavujte menej známe miesta, ako je Beng Mealea - vaše oči a vaše zmysly vám za to budú veľmi vďačné.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


1. Ako sa dostanem z Siem Reapu do Beng Mealea?

Cesta trvá približne 1,5 hodiny autom alebo motorkou. Je tiež možné si najať tuk-tuk.

2. Aké je vstupné do Beng Mealea?

Vstupné do Beng Mealea je 5 dolárov pre zahraničných návštevníkov a 2000 riels pre miestnych obyvateľov.

3. V akých časoch je otvorené Beng Mealea?

Beng Mealea je otvorená denne od 7:30 do 17:30.

4. Ako dlho trvá návšteva Beng Mealea?

Návšteva Beng Mealea trvá obyčajne 1-2 hodiny.

5. Je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea?

Áno, je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea, avšak na niektorých miestach môže byť potrebné si zaplatiť poplatok za fotografovanie.

6. Má Beng Mealea reštauráciu alebo občerstvenie?

Nie, Beng Mealea nemá reštauráciu alebo občerstvenie, odporúča sa si priniesť vlastnú vodu a občerstvenie.

7. Je vhodné navštíviť Beng Mealea s deťmi?

Áno, navštíviť Beng Mealea s deťmi je vhodné, avšak treba byť opatrný pri prechádzaní po kamenných zábradliach a schodoch.

8. Aké sú hlavné atrakcie Beng Mealea?

Hlavné atrakcie Beng Mealea sú ruiny chrámu, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a jedinečné architektonické prvky.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých turistických atrakcií a Beng Mealea určite patrí medzi tie najkrajšie. Tento historický chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a prináša so sebou jedinečné zážitky a okúzlenie krásou tohto miesta. Napriek tomu, že sa nachádza v tropickej zóne, ktorá je známa svojou vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou počas celého roka, počasie v Beng Mealea sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Beng Mealea je obľúbeným cieľom turistov a návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu tohto historického miesta. Počasie v tomto regióne je vo všeobecnosti horúce a vlhké. Teplota v lete (od mája do októbra) môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. V zime (od novembra do apríla) sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Aj keď sú tieto teploty pomerne vysoké, je to stále ideálne počasie pre turistické aktivity a prechádzky po okolí.

Okrem teploty, vlhkosť je ďalším faktorom počasia v Beng Mealea. Tropická zóna, v ktorej sa tento chrám nachádza, má vysokú vlhkosť, ktorá môže prispieť k pocitu tepla a nepohodlia. Pre turistov je preto dôležité brať so sebou dostatok vody a ľahké, vzdušné oblečenie, ktoré umožní koži dýchať.

V lete sú aj občasné dažde a blesky bežným javom, preto by turisti mali byť pripravení na náhle zmeny počasia a vziať si so sebou ochranné prostriedky pred dažďom a bleskom.

V zime je toto región ideálne miesto na návštevu, pretože počasie je príjemnejšie a nie je taká vysoká vlhkosť, čo znamená, že turisti sa budú cítiť oveľa pohodlnejšie pri prechádzkach okolo chrámu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Beng Mealea by mali byť pripravení na teplo a vlhkosť a vziať si so sebou dostatok vody a ochranné prostriedky pred slnkom.

Aj keď počasie v Beng Mealea môže byť náročné, určite to stojí za to. Navštíviť toto historické miesto a preskúmať jeho krásy vám umožní vidieť jedinečné dejiny a krásu tohto miesta.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky