Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Uganda Národný park Kibale

Dovolenka Uganda Národný park Kibale


Uganda je krásna africká krajina, ktorá ponúka návštevníkom neopakovateľné zážitky. Medzi najpopulárnejšie turistické destinácie patrí Národný park Kibale, ktorý sa nachádza na západnom pobreží krajiny.

Národný park Kibale je známy svojou bohatou faunou a flórou. Je domovom pre asi 1500 jedincov šimpanzov, čo ho robí najväčšou koncentráciou šimpanzov na svete. Okrem toho tu môžete vidieť aj ďalšie druhy zvierat, ako sú leopardy, slony, antilopy, paviány, krokodíly a mnoho iných.

Pre milovníkov vtáctva je park nevšednou skúsenosťou, pretože tu sa nachádza viac ako 350 druhov vtáctva. Park je tiež bohatý na endemické druhy, ktoré sú jedinečné pre africký kontinent.

Okrem sledovania zvierat môžu turisti v parku Kibale využiť rôzne ďalšie aktivity. Jednou z nich je trekking so šimpanzami, ktorého cieľom je stretnúť sa s týmito úžasnými tvormi na ich prirodzenom habitate. Tí, ktorí majú radi adrenalin, môžu skúsiť rafting na rieke Nile, ktorá je tiež v blízkosti parku.

Krajina okolo parku je nádherná a ponúka malebné scenérie, ako sú rieky, jazerá a zelenejúce sa hory. Pre tých, ktorí si chtjú odpočinúť a užiť si prírodu, je tu možnosť prechádzok a piknikov v kombinácii s návštevami miestnych dedín.

Národný park Kibale má tiež bohatú históriu a kultúru. Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu Ugandy a jej kultúru, je možnosť navštíviť miestne múzeá a dediny a stretávať sa s miestnymi obyvateľmi.

Celkovo je Národný park Kibale ideálnym miestom pre dovolenku pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí majú radi prírodu a chcú si užívať pokojné prostredie. Ugandská krajina je plná prekvapení a návšteva Národného parku Kibale určite nie je výnimkou. Je to skvelá príležitosť na spoznanie krajiny, ktorá v súčasnosti patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce africké krajiny.


Ubytovanie Uganda Národný park Kibale


Uganda je krajina, ktorá sa zaujímavo spojila s turistickým priemyslom. Jednou z jej najväčších atrakcií je Národný park Kibale, ktorý súmerně sa rozprestiera na 776 km². Je to domov niektorých z najväčších populácií primátov na svete, ktoré zahrňujú 13 druhov opíc, vrátane ohrozených druhov, ako sú šimpanzi.

Ak hľadáte ubytovanie v Národnom parku Kibale, máte na výber niekoľko možností. Najpopulárnejšie voľby pre turistov sú ubytovanie v kempe alebo v hoteli.

Ubytovanie v kempe

V Kibale máte možnosť ubytovať sa v lôžkových stanoch. Kempi v Kibale sú vybavené priestornými a pohodlnými stanmi, ktoré sú vybavené posteľou, matracom a vankúšom. Zahrnujú tiež sprchy a toalety. Je to najlacnejšia možnosť ubytovania a je ideálna pre ľudí, ktorí radi trávia čas v prírode.

Ubytovanie v hoteli

V Kibale sú k dispozícii aj hotely a ubytovacie zariadenia. Väčšina hotelov sa nachádza blízko samotného národného parku. Hotely v Kibale ponúkajú širšie spektrum služieb a vybavenia. Sú vhodné pre turistov, ktorí hľadajú prvotriedne ubytovanie a pohodlie.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na nezabudnuteľné zážitky a krásnu prírodu. Kibale je miesto, kde môžete vidieť roztomilých opíc a šimpanzov, ľudia tu tiež často čelia priamym starým stromom, ktoré sú prostredím pre množstvo atraktívnych druhov vtákov a iných zvierat.

Okrem toho, tu nájdete aj iné zaujímavosti v okolí parku. Sú to napríklad rieky, vodopády, sopky a termálne pramene. Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli zažiť jedinečnú cestu, Národný park Kibale je skvelým miestom pre vás. Jednoducho si treba vybrať ubytovanie a začať plánovať svoju dovolenku. Toto miesto vám poskytne možnost objaviť jedno z najúžasnejších miest na svete a spojiť sa s prírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Kibale


1. Ako sa dostanem do Národného parku Kibale v Ugande?
- Národný park Kibale sa nachádza približne 35 km od mesta Fort Portal a je prístupný cestou z hlavného mesta Kampala. Existujú aj verejné autobusy a taxíky, ktoré sa dajú využiť na prepravu.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Národný park Kibale v Ugande?
- Najlepší čas na návštevu parku je od júna do augusta a v decembri a januári, keď je suché obdobie. V týchto mesiacoch sú tiež najlepšie podmienky na pozorovanie zvierat.

3. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Národnom parku Kibale?
- V parku sa nachádza najväčšia populácia šimpansov v Ugande, ale môžete sa tu tiež stretnúť s inými primátmi ako gorilami, kolobusmi, guerézami a makakmi. Okrem toho tu žijú aj slony, buvoly, žirafy a niekoľko druhov vtákov.

4. Ako môžem pozorovať zvieratá v parku?
- Najlepší spôsob, ako pozorovať zvieratá v parku, je v rámci koordinovaných prehliadok so skúsenými sprievodcami. Prechádzky v priebehu dna sú najlepšie na pozorovanie vtáctva, zatiaľ čo nočné prehliadky sa zameriavajú na nočné zvieratá.

5. Môžem v parku Kibale kempovať?
- Áno, je možné v parku kempovať. Existuje táborisko s obmedzenými vybaveními pre návštevníkov. Je však potrebné si osvojiť zmyselne opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti a dodržiavať pokyny týkajúce sa ukladania potravín a odpadkov.

6. Kde môžem nájsť ubytovanie v Národnom parku Kibale?
- V parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane kempov a štandardných hotelov. Rezervácie je potrebné vykonať vopred.

7. Môžem si v parku Kibale prenajať auta alebo bicykle?
- Áno, je tu niekoľko prevádzkovateľov, ktorí ponúkajú požičiavanie áut a bicyklov, aj keď je potrebné mať vodičský preukaz a splniť ďalšie požiadavky. Taktiež je možné využiť služby sprievodcu.


Letenka Uganda Národný park Kibale


Uganda je známa ako jedna z najlepších destinácií pre safari na západnom pobreží Afriky, a Národný park Kibale je jedným z najlepších miest pre pozorovanie divokej fauny a flóry. Park sa nachádza na juhu Ugandy a je domovom mnohých druhov opíc, vrátane šimpanzov.

Ak sa chcete dostať k Národnému parku Kibale, musíte sa najprv dostať do Ugandy. Existuje niekoľko letísk v krajine, vrátane Entebee, ktoré sa nachádza asi 40 km od Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Z Entebee sa môžete dostať do Národného parku Kibale cestou alebo letecky.

Letenka z Entebee do Národného parku Kibale nepochybne prinesie zážitok na celý život. Počas letu ponad krajinu sa môžete obdivovať nádhernú prírodu a zvieraťa divočiny. Cesta trvá asi 1 hodinu a 45 minút, a po pristátí vám bude k dispozícii doprava z letiska do parku.

Národný park Kibale je domovom najväčšej populácie šimpanzov v Ugande, ale rozvinutá je aj ďalšia flóra a fauna zvieraťa. Existujú rôzne možnosti, ako si užiť park, na vrchol zoznamu by patrila prehliadka opíc s vyškoleným sprievodcom, pre ktorého je nachádza stádo opíc v parku ľahkou záležitosťou. Okrem šimpanzov sa v parku nachádza aj množstvo iných druhov vtákov a zvierat, medzi ktorými určit umiestnene lemované hrochom, krokodilom a ďalšie divoké druhy zvierat.

Pozorovanie opíc, zvierat a prírody je nepochybne zážitkom, ktorý stojí za to splniť si. Ak plánujete návštevu Národného parku Kibale, online nákup letenky ľahko zabezpečíte a zážitok môže začať. Pre nezvyklý a fascinujúci dovolenkový zážitok navštívte Národný park Kibale v Ugande.


Počasie Uganda Národný park Kibale


Uganda, a krajina východnej Afriky, sa môže pýšiť množstvom prírodných krás. Jedným z najznámejších národných parkov v Ugande je Kibale, ktorý je považovaný za jedno z najbohatších miest v Afrike pokiaľ ide o biologickú diverzitu. Park sa nachádza v západnej Ugande a jeho rozloha je viac ako 700 kilometrov štvorcových.

Počasie v Národnom parku Kibale je celkom stabilné a nepredvídateľné. Prevažujúcim klimatickým typom je tropické vlhké klima, s horúcimi letami a vlažnými zimami. Najlepším obdobím na návštevu parku je však v období sucha, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období môžete očakávať suché a teplé počasie s minimálnym výskytom dažďa.

V období dažďov, ktoré trvá od októbra do mája, môžete očakávať vyššiu vlhkosť, zrážky a v priebehu dňa sa môže vyskytnúť aj silný dážď. V dôsledku hojnej zeleni v období dažďov je park však oveľa krásnejší a plný života. Môžete vidieť množstvo vtákov, opíc, slonov, stríg, leopardov a viac.

Uganda je krajina, ktorá by mala byť na zozname každého milovníka prírody a jednoznačne by ste nemali premeškať Kibale Národný park. Tešíme sa na vás v Afrike!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky