Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Tanzánia Ngorongoro Crater

Dovolenka Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je jednou z najkrajších krajín Afriky, ktorá čaro svojho pôvabu ukrýva v klenotech svojich národných parkov a rezervácií. Jedným z najnavštevovanejších miest v Tanzánii je národný park Ngorongoro Crater, ktorý sa nachádza v severnej časti krajiny.

Ngorongoro Crater je kráter, ktorý vznikol pred vyše dvoma miliónmi rokov vyhodením sopky. V súčasnosti sa nachádza v ňom unikátny ekosystém, ktorý predstavuje pravý ráj pre milovníkov divokej prírody. Nachádza sa tu najväčšia koncentrácia zvierat v Afrike vrátane slonov, nosorožcov, levov, gepardov a maasajských kopytníkov.

Pre turistov je Ngorongoro Crater atraktívnym miestom na safari. Tí, ktorí sa vydajú na takýto typ dovolenky, určite nebudú sklamaní. Krajina je nádherná, kontrasty farieb, rozbíjajúce sa rôzne druhy zvierat a kukuč hory - to sú veci, ktoré Vás okúzlia.

Cesta na Ngorongoro Crater vás zavedie aj k miestnym Maasajcov. Sú to tradiční pasteieri, ktorí v divokej prírode žijú spolu s dávno zdomácnenými živočíchmi. Pre jej obyvateľov je záchranou umenie získavania potravy a pre turistov je to výnimočný zážitok vidieť život miestnej komunity a spoznať legendárne Maasajské skoky.

Akonáhle sa dostanete do srdca obrovskej krátery, čaká vás mnoho obdivuhodných zážitkov. Je to jeden z najlepších miest na svete na pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Kráter je dostatočne veľký, aby ponúkol veľa miest, kde sa môžete vyskladať a pozerať.

Ihneď ako sa začne približovať pod´oba rozbíjajúcej sa prirodzenej scenérie, spoznáte, že sa nachádzate na mieste, kde je divokosť ešte stále v plnej sile. Okrem toho sa môžete tešiť aj zo vzácnych zážitkov, ako je napríklad pozorovanie migrujúcich zvierat, ktoré sa dostávajú do kráteru v hojných počtoch.

Po návrate z dovolenky plného zážitkov Vás čakajú nezabudnuteľné spomienky. Tanzániu Ngorongoro Crater jednoducho musíte zažiť. Je to sen každého, kto sa miluje do prírody, exotických krajín a trošku adrenalínu.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Ngorongoro Crater


Otázka: Čo je Ngorongoro Crater?
Odpoveď: Ngorongoro Crater je obrovský sopečný kráter, ktorý sa nachádza v Tanzánii.

Otázka: Aké zvieratá možno vidieť v Ngorongoro Crater?
Odpoveď: V Ngorongoro Crater možno vidieť takmer všetky druhy afrických savanových zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, zebier, hyen, gazel a rôznych druhov antilop.

Otázka: Je možné v Ngorongoro Crater ubytovať sa?
Odpoveď: Áno, v Ngorongoro Crater sa nachádza niekoľko kempingov a luxusných hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

Otázka: Aké aktivity sú v Ngorongoro Crater k dispozícii?
Odpoveď: Medzi najobľúbenejšie aktivity v Ngorongoro Crater patrí safari, ktorého cieľom je pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho sa turisti môžu zúčastniť aj prechádzok po dedinách miestnych kmeňov alebo výletov na miestne trhy.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Ngorongoro Crater?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Ngorongoro Crater je v období od júna do októbra a od januára do marca, keď sú klimatické podmienky ideálne na pozorovanie zvierat.

Otázka: Aké sú náklady na safari v Ngorongoro Crater?
Odpoveď: Náklady na safari v Ngorongoro Crater sa líšia v závislosti od požadovanej dĺžky trvania a typu ubytovania. Avšak v priemere sa pohybujú od približne 300 až 500 dolárov na deň.

Otázka: Aké vstupné sa vyberá na návštevu Ngorongoro Crater?
Odpoveď: Vstupné na návštevu Ngorongoro Crater sa líši pre domácich a zahraničných turistov. Domáci turisti platia vstupné v hodnote 2 000 TSH (kenijských šilingov), kým zahraniční turisti platia vstupné v hodnote 295 USD na osobu.


Počasie Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je krajina plná krajiny, kultúrnych zvykov a nádherných miest. Jedným z najkrajších miest v Tanzánii je nepochybne Ngorongoro Crater, pôsobivé zväzenie sopiek a kráterov, ktoré dáva návštevníkom možnosť zážitku unikátneho prírodného prostredia s ohromujúcimi výhľadmi.

Ale ako je to s počasím v Ngorongoro Crater?

Ako však vieme, tieto oblasti majú svoju vlastnú klímu. Ngorongoro má suché a zimné obdobie a vlhké a horúce obdobie. Suché obdobie trvá od júna do októbra s teplotami okolo 22-28 stupňov Celzia. Toto obdobie je zvyčajne najvyhľadávanejšie pre návštevníkov. Zimné obdobie trvá od novembra do mája a je charakterizované teplotami okolo 19-22 stupňov Celzia.

Vlhké a horúce obdobie následuje potom. Je to obdobie, kedy sa zvyšujú teploty a prichádza daždivé obdobie v marci a apríli. Teploty sa obvykle pohybujú medzi 28 - 32 stupňami Celzia. Ďalšie daždivé obdobia sa môžu vyskytnúť od októbra do decembra.

Je dôležité poznať povahu miesta, ktoré navštevujete a pripraviť sa v súlade s týmto poznatkom. Preto by ste mali tiež zvážiť, kedy sú najlepšie obdobia pre návštevu Ngorongoro Crater. Najvhodnejšie obdobie pre návštevu je počas suchého obdobia od júna do októbra, kedy je počasie pohodlné a výhľad je jasný a široký.

Vo všeobecnosti by ste tiež mali mať na pamäti, že v Ngorongoro Crater môžete očakávať striedanie počasia a teplotných extrémov. Preto by ste si mali so sebou vziať primerané oblečenie na ochranu proti slnku a zmene počasia.

Okrem toho, by ste mali zvážiť aj vhodnú dobu na zvieracie pozorovanie, ktorá v Ngorongoro Crater vrcholí v období medzi decembrom a júnom, keď sa zvieratá zhromažďujú okolo jazera Magadi.

V Ngorongoro Crater nájdete jedinečné a krásne prostredie, ale naplánujte si svoju návštevu premyslene a pripravte sa na každú situáciu. Sledovanie počasia môže byť veľmi užitočné, nielen preto, aby ste sa cítili pohodlnejšie, ale aj pre najlepšie skúsenosti so zvieratami.


Letenka Tanzánia Ngorongoro Crater


Ngorongoro Crater je jednou z najkrajších prírodných rezervácií v Tanzánii a jedným z najväčších kráterov na svete. Táto oblasť je domovom pre niektoré z najvzácnejších druhov zvierat na svete a je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v Afrike.

Ak chcete navštíviť Ngorongoro Crater, musíte si najskôr zakúpiť letenku do Tanzánie. Existuje mnoho vzdušných dopravcov, ktoré ponúkajú letenky do Tanzánie z rôznych miest sveta. Najobľúbenejšími letiskami na ceste do Ngorongoro Crater sú letiská v Arusha a v Kilimanjaro.

Návšteva Ngorongoro Crater je skutočným dobrodružstvom. Po príchode na letisko v Arusha alebo Kilimanjaro môže vaša cesta pokračovať buď do centra Ngorongora alebo na safari.

Ngorongoro Crater ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na kráter so zvieratami na jeho dne. Kráter je domovom pre také druhy zvierat ako napríklad lev, slon, žirafa, buvol, hyena, antilopa a mnoho ďalších. Táto oblasť je tiež jediným miestom na svete, kde sa môžete stretnúť s ugrofínskou rodinou Masajov, ktorí sú známi svojimi dvakrát ročne organizovanými oslávením.

Návšteva Ngorongora Crater je skutočne zážitkom pre celú rodinu. Tu môžete vidieť niektoré z najvzácnejších zvierat na svete a užiť si krásu povahy Tanzánie. Takže ak snívate o dobrodružstve, neváhajte a vyberte si letenku do Ngorongoro Crater v Tanzánii a pozrite si krásu tohto kusu sveta s vlastnými očami.


Ubytovanie Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je jedným z najkrajších miest na Zemi, ktoré si môžete navštíviť. Čaro tejto krajiny sa skrýva predovšetkým v neopísateľne krásnej prírode, ktorá doslova očarí každého. V súčasnosti je veľmi populárnym miestom v Tanzánii Ngorongoro Crater, ktorý môže byť ideálnym miestom na vaše ubytovanie počas vášho pobytu v tejto krajine.

Ngorongoro Crater je jeden z najväčších kalder na svete a nachádza sa všupine, ktorá je súčasťou národného parku Serengeti. Táto oblasť je obzvlášť známa svojou rozmanitosťou zvierat, ktoré si tu nájdete. Medzi zvieratá, ktoré môžete vidieť v Ngorongoro Crater, patria nosorožce, sloni, lev, leopard, gepard, hyena a mnoho ďalších.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie v oblasti Ngorongoro Crater, môžete si vybrať z mnohých možností. Napríklad môžete sa rozhodnúť pre luxusné stanové kempy, kde sa stanete súčasťou okolitej prírody a budete mať možnosť sledovať zvieratá počas dňa a večera. Tieto kempy sú väčšinou umiestnené v krásne upravených záhradách, ktoré zaručujú pokojné prostredie pre vaše ubytovanie.

Inou možnosťou ubytovania v Ngorongoro Crater je pobyt v súkromných domoch alebo hoteloch, ktoré ponúkajú vyššiu úroveň služieb a pohodlia. Tieto hotely sú umiestnené v okolí národného parku a často ponúkajú aj služby súvisiace s prehliadkou okolia. Po návrate z prehliadky sa vám bude páčiť relaxovať v pohodlí vášho pokoja, ktorý bude zariadený štýlovo a súčasne komfortne.

Ak sa rozhodnete pre pobyt v Ngorongoro Crater, uistite sa, že si predtým zarezervujete svoje ubytovanie. V tomto prípade budete mať jistotu, že sa už nemusíte starať o nič iné ako o samotnú dovolenku. Väčšina miest ponúka tiež rôzne aktivity, ktoré si môžete vyskúšať počas vášho pobytu, ako sú jazda na hore alebo turistika. Užite si krásu Tanzánie a pobyt v Ngorongoro Crater a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky