Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Slovinsko Postojnská jaskyňa

Počasie Slovinsko Postojnská jaskyňa


Slovinsko je zaujímavou krajinou, ktorá ponúka mnoho prírodných krás. Jednou zo zaujímavých miest je Postojnská jaskyňa, ktorá je známa ako najdĺžavšia jaskyňa v strednej Európe. Ak máte záujem o návštevu tohto miesta, mali by ste mať na pamäti, že počasie v Slovinsku a v Postojnskej jaskyni môže ovplyvniť vaše plány.

Slovinsko sa nachádza v strednej Európe a má kontinentálne podnebie. V letných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 25-30°C a v zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 0°C. Slovinsko má výdatné zrážky po celý rok, s vlhkými letami a snehovými zimami.

Ak sa chystáte na návštevu Postojnskej jaskyne, mali by ste mať na pamäti, že teplota vo vnútri jaskyne je stála počas celého roka, pohybuje sa okolo 10°C bez ohľadu na vonkajšie podmienky. V letných mesiacoch táto teplota môže byť osviežujúca a v zimných mesiacoch môžete zvážiť, že by ste mali s sebou trochu viac vrstiev oblečenia.

Okolité hory a krajina môžu ovplyvniť počasie v Postojnskej jaskyni. V letných mesiacoch môžete očakávať slnečné dni a príjemné teploty. V zimných mesiacoch môžu byť cesty smerom k jaskyni obmedzené kvôli snehovým podmienkam a môžete potrebovať reťaz na vozidle. V každom prípade by ste mali byť pripravení na náhlu zmenu počasia, ak sa chystáte na návštevu Postojnskej jaskyne.

Celkové počasie v Slovinsku a v Postojnskej jaskyni závisí od ročného obdobia. Ak sa chystáte na návštevu Postojnskej jaskyne, mali by ste sledovať predpoveď počasia a prípadne zvážiť presun návštevy na iný deň, ak sa počasie zhorší. Napriek tomu, že môže byť počasie nepredvídateľné, návšteva Postojnskej jaskyne stojí za to a ponúka nezabudnuteľný zážitok vo vnútri tejto mimoriadnej prírodné pamiatky.


Ubytovanie Slovinsko Postojnská jaskyňa


Slovinsko je jednou z najkrajších krajín v strednej Európe a ponúka množstvo zaujímavých miest. Jedným z týchto miest je aj Postojnská jaskyňa, ktorá sa nachádza na juhu krajiny.

Postojnská jaskyňa je jednou z najväčších jaskýň na svete. Je dlhá až päť kilometrov a má niekoľko veľkých a krásnych sál, ktoré si môžete pozrieť počas prehliadky jaskyne. V jaskyni sa nachádza aj jedinečný druh dvojkrídla, ktorý sa stal jedným z logom Slovinska.

Pre tých, ktorí sa chcú bližšie zoznámiť s Postojnskou jaskyňou a okolím, je ideálne zvoliť si ubytovanie v blízkosti jaskyne. Existuje množstvo pekných a cenovo dostupných ubytovacích možností v okolí jaskyne, ktoré sú vhodné pre každého.

Jednou z takých možností je Hotel Kras, ktorý sa nachádza len 2 km od jaskyne. Ponúka komfortné ubytovanie v jednoduchých izbách so súkromnou kúpeľňou a satelitnou TV. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné slovinské jedlá a nápoje.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie, je tu Hotel Jama, ktorý sa nachádza priamo v jaskyni. Tento hotel je skutočne unikátny, pretože ponúka ubytovanie v krásnych a umelecky zdobených izbách priamo v jaskyni. Okrem toho má hotel aj štýlovú reštauráciu a wellness centrum.

Okrem toho tu sú aj rôzne penzióny, apartmány a súkromné izby, ktoré si môžete prenajať. Pred vybraním ubytovania si však nezabudnite overiť jeho polohu a cenovú dostupnosť.

Slovinsko a Postojnská jaskyňa sú skutočne kúzelnými miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Pretože výlet na takéto miesto si vyžaduje dobré ubytovanie. S množstvom kvalitných a dostupných ubytovacích možností v okolí je však ubytovanie v Slovinsku jednoduché a pohodlné. Stačí si vybrať svoj ideálny hotel alebo penzión a tešiť sa na pekný a zážitkový pobyt v krásnom prostredí.


Dovolenka Slovinsko Postojnská jaskyňa


Slovinsko je medzi turistami stále viac obľúbenou destináciou. Jeho nádherná príroda a kultúra láka ročne tisícky návštevníkov. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste si v Slovinsku nemali nechať ujsť, je Postojnská jaskyňa.

Postojnská jaskyňa je jedným z najdlhších turisticky sprístupnených jaskýň na svete, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti Slovinska. Jaskyňu objavil v roku 1818 domáci poľnohospodár Luka Čeč, ktorý tam zanechal prvú značku návštevníkov – nápis "L. Čeč 1818" na stene.

Jaskyňa je dlhá 22 kilometrov, z toho však návštevníci môžu vidieť iba prvých 5,3 kilometra, ktoré sú prístupné. Tento úsek je rozdelený na dve hlavné časti.

Po vstupe do jaskyne sa návštevníci ocitnú v hlavnom vchode s Večernou sieňou. Neskôr dostanú možnosť prejsť sa vláčikom, ktorým sa dostanú do hlbočiny jaskyne. Táto časť sa nazýva Velika dvorana, kde návštevníci uvidia strop s mnohými stalaktitmi a stalagmitmi.

Najväčšou atrakciou Postojnskej jaskyne sú však jej obyvatelia - jamní obyvatelia. V jaskyni žije totiž niekoľko druhov živočíchov, ktoré sú unikátnymi svedkami pravekých čias – sú to napríklad čolky alpské, slepýše karpatské, škorpiony a mnoho iných.

Slovinsko vám ponúka nezvyčajne peknú dovolenku, ktorá bola mnohými už preverená. Návšteva Postojnskej jaskyne by Vás nepochybne nasýtila nielen dojmom Slovinska, ale aj prekrásnymi obrazmi v jaskyni plnej zvláštnej flóry a fauny.


Letenka Slovinsko Postojnská jaskyňa


Ak máte chuť na skutočný dobrodružný výlet, Slovinsko vám ponúka množstvo zážitkov. Na vašom itinerári by nemala chýbať návšteva jedinečnej jaskyne v Postojni.

Postojnská jaskyňa je jednou z najslávnejších turistických atrakcií Slovinska, a to so všetkou dôvodnosťou. Je to skutočne unikátne miesto, kde máte možnosť sa prejsť podzemnom svete metropolu. Jaskyňa je umelotechnické dielo, ktoré preniká hlbočinami spracovanými na postihnuté. Cestou objavíte viac ako 24 kilometrov koridorov, s výzdobou, ktorá vašu zmyslovú skúsenosť iba zvýši. Šliapanie sa po chodníkoch, všetko v poriadku vedeného sprievodcu, nielenže vás dostane do bodu, ktorý sa zdá byť nekonečný, ale špeciálne hry svetla aj zážitok. Nenechajte sa zmiariť zlou predstavou o sluchove svojich krokov. Cestou stretnete aj človeka ryby, tak nazývaného človeka, aby sa adaptoval na život pod vodou. Jaskyňa je zlým miestom pre súradnicu GPS, umelo vytvorené chodby vás prevedú na miesta, ktoré by ste nikdy nezistili bez sprievodcu.

Ak sa chystáte do Postojnej, Slovinsko ponúka alternatívnu možnosť, ako sa dostať tam rýchlo a efektívne – využite letenky. Slovinský najväčší medzinárodný letisko, Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana, sa nachádza iba 37 km od jaskyne, čo robí z letiska ideálny cieľ pre váš výlet. Niekoľko leteckých spoločností poskytuje priame lety zo zahraničia do Ljubljany, takže príprava na váš výlet je vynikajúce. Ak by ste radi boli dosť blízko k jaskyni, bezodplatný autobus, ktorý cestuje z letiska do Ljubljany, potom z viacero miest okolo Slovinska zriadia bežecké služby. Taxi služby vám taktiež zabezpečia pohodlný prevoz na miesto cieľa.

Nenechajte sa odradiť horúcom počasím alebo hustému davu. Navštívte Postojnú a ochutnajte kúsku jedinečných zážitkov, ktoré Slovinsko ponúka. Vynikajúca komunikácia – vďaka letu – vás garantuje príjemný pobyt v krajine krásnych výhľadov a herné svetlá v skutočne unikátnej jaskyni.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Postojnská jaskyňa


1. Kde sa nachádza Postojnská jaskyňa?

Postojnská jaskyňa sa nachádza v južnej časti Slovinska, v blízkosti mesta Postojna.

2. Aké sú ceny vstupeniek do Postojnskej jaskyne?

Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od veku a času návštevy. Dospelí zaplatia okolo 25 eur, deti okolo 13 eur.

3. Aké sú otváracie hodiny Postojnskej jaskyne?

Postojnská jaskyňa je otvorená každý deň od 10:00 do 18:00.

4. Je povolené fotografovať alebo natáčať v Postojnskej jaskyni?

Fotografovanie a natáčanie vo vnútri jaskyne nie sú povolené. Avšak, v predzáhradke, kde sa nachádza niekoľko kameňov so stvárneniami jaskynného prostredia, je fotografovanie povolené.

5. Ako dlho trvá prehliadka Postojnskej jaskyne?

Prehliadka trvá zhruba 1,5 hodiny.

6. Je vhodné navštíviť Postojnskú jaskyňu aj s deťmi?

Áno, Postojnská jaskyňa je vhodná pre návštevu s deťmi. Existujú rôzne interaktívne aktivity a hry pre deti, ako napríklad virtuálne pony jazdy.

7. Je možné zakúpiť si vstupenky online?

Áno, je možné si vstupenky zakúpiť online na oficiálnej stránke Postojnskej jaskyne.

8. Sú v jaskyni k dispozícii toalety a reštaurácie?

Ano, v jaskyni sú k dispozícii toalety a reštaurácia, ktorá ponúka jedlá a nápoje.

9. Je Postojnská jaskyňa dostupná pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Áno, Postojnská jaskyňa je prístupná aj pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou, vrátane zariadení, ktoré sú vybavené pre jazdu invalidného vozíka a výťahu.

10. Existujú v Postojnskej jaskyni sprievodcovia, ktorí hovoria anglicky?

Áno, existujú sprievodcovia, ktorí hovoria anglicky a inými jazykmi, ako napríklad nemecky, taliansky, francúzsky a španielsky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky