Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Thajsko Koh Yao Yai

Letenka Thajsko Koh Yao Yai


Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v Thajsku, Koh Yao Yai by mal byť na vašom zozname. Tento tichý ostrov v Andamanskom mori ponúka prekrásne pláže, kultúru a exotickú prírodu.

Ako sa tam dostať?

Najjednoduchšou možnosťou je nájsť letenky do Bangkoku a potom si zobrať priame letecké spojenia do Phuketu alebo Krabi. Od tam sa môžete dostať na ostrov trajektom alebo sukromným prevozom.

Ak si chcete ušetriť peniaze a mať viac zážitkov, môžete sa rozhodnúť pre tradičnú cestu, letieť do Bangkoku a potom si vziať nočný vlak do Phuketu, kde budete môcť zažiť čarovné scenérie a siluety horských masívov.

Čo robiť na Koh Yao Yai?

Jedným z najväčších lákadiel ostrova sú jeho pláže. Pláž Tha Khao leží na západnom pobreží ostrova a ponúka krištáľovo čistú vodu a očarujúce scenérie. Na malej poloostrove Hat Sae Yao môžete sledovať rybárov pri ich každodenných činnostiach a mať možnosť odplávať na miesta, ktoré sú inak nedostupné.

Kultúra a stravovanie na Koh Yao Yai

Ostrov má bohatú kultúru, ktorú môžete objaviť aj na miestnych trhoch. Na ostrove je množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá z morských plodov a korenistých kari, ktoré si môžete vychutnať v malom tíholistovom prostredí.

Ohromujúca príroda

Okrem pláží ponúka ostrov aj prekrásne scenérie horských hrebeňov a tropických džunglí. Na Koh Yao Yai môžete ísť na prechádzku po lese, kde si môžete všimnúť egzotické druhy rastlín a zvierat, alebo prejsť cez most Taa Chai, ktorý je najdlhším dreveným mostom v Thajsku.

Na Koh Yao Yai môžete stráviť niekoľko dní alebo týždňov, objavovať krásy tohto ostrova, kde pocítite skutočnú thajskú kultúru a prírodu. Letenky do Thajska za dobrú cenu sa dajú nájsť v rôznych letových spoločnostiach a v leteckých vyhľadávačoch, takže pre svoj výlet si môžete vybrať najlepšiu možnú ponuku. Takže, naplánujte si svoju cestu na Koh Yao Yai, aby ste si užili jedinečné zážitky, ktoré tento ostrov ponúka.


Počasie Thajsko Koh Yao Yai


Thajsko Koh Yao Yai je ostrov v Andamanském moři v Thajsku, který se nachází mezi Krabi a Phuketem. Koh Yao Yai je menší než jeho sousední ostrov Koh Yao Noi, ale nabízí stejně krásnou přírodu, bílé písečné pláže a křišťálově čistou vodu. Pokud se chystáte navštívit Thajsko Koh Yao Yai, je důležité vědět, jaké počasí vás tam čeká.

Klima na Koh Yao Yai

Koh Yao Yai má tropické klima, což znamená, že po celý rok je poměrně horko a vlhko. Průměrná teplota se v létě (od března do května) pohybuje kolem 30°C, zatímco v zimě (od listopadu do února) klesá na asi 25°C. V tomto období je také méně vlhko a občas dochází k příjemnému vánku.

Deštivé období na Koh Yao Yai

Deštivá sezóna na Koh Yao Yai trvá od května do listopadu. V tomto období se často vyskytují silné bouřky a déšť může trvat celé hodiny. Ačkoli není deštivé období ideální pro turisty, stále můžete využít některé aktivity v oblasti, jako je například potápění, surfování, nebo turistika v dešti. Některé turistické atrakce nemusí být k dispozici v dešťových obdobích kvůli vysoké vodě, a tak je nejlepší si ověřit, co je otevřeno předem.

Nejlepší období k návštěvě Koh Yao Yai

Nejlepší období pro návštěvu Koh Yao Yai je od prosince do února, kdy je počasí stabilní a teplota je mírná. Toto období je ideální pro plážovou dovolenou, opalování a využití vodních sportů. Během této sezóny se obvykle konají také některé kulturní festivaly a trhy, které stojí za návštěvu.

S ohledem na počasí v Koh Yao Yai je nejlepší provést plánování a výběr vhodného období pro návštěvu, aby se z pobytu stala naprostá pohoda a relaxace.


Ubytovanie Thajsko Koh Yao Yai


Koh Yao Yai je ostrov nachádzajúci sa v Andamanskom mori, len niekoľko kilometrov od pobrežia Južného Thajska. Ostrov je zatiaľ relatívne málo navštevovaný turistami, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych v tichu a pokoji.

Ak hľadáte ubytovanie na Koh Yao Yai, máte na výber niekoľko možností. Na ostrove nájdete tradičné bungalovy, luxusné hotely a romantické plážové bungalovy.

Tradičné bungalovy sú obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú autentický thajský zážitok. Tieto bungalovy sú zvyčajne jednoducho zariadené, ale radi prekvapia svojich hostí tichým prostredím a nádhernými výhľadmi na Andamanské more. Niektoré tradičné bungalovy ponúkajú aj organizované výlety za miestnymi atrakciami, ako sú rybárske dediny a prírodné parky.

Luxusné hotely sú populárne medzi pármi, ktorí hľadajú romantiku a súkromie. Tieto hotely ponúkajú štýlové ubytovanie, ako sú izby s výhľadom na more, súkromné pláže a súkromné bazény. Niektoré luxusné hotely tiež ponúkajú wellness procedúry a masáže, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a zrelaxovať.

Plážové bungalovy sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú romantický pobyt na pláži. Tieto bungalovy sú obvykle zariadené súkromným kúpeľňou a terasou s výhľadom na more. Niektoré z plážových bungalovov dokonca ponúkajú súkromné spa, kde si môžete dopriať relaxačnú kúpeľ.

Celkovo vzaté, Koh Yao Yai je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych v tichu a pokoji. Tento ostrov ponúka mnoho možností na ubytovanie, či už sa rozhodnete pre tradičné bungalovy, luxusné hotely alebo romantické plážové bungalovy. S výhľadom na Andamanské more a okolitú prírodu si tu môžete naplno užiť svoj pobyt a zapomenúť na každodenný stres a starosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Yao Yai


Otázka 1: Aké sú spôsoby dopravy na ostrov Koh Yao Yai?
Odpoveď: Na ostrov sa môžete dostať lodiou, rýchlym člnom alebo súkromným rýchlym člnom. Lode odchádzajú z prístavu v Phukete alebo Krabi a trvajú asi 1,5 až 2 hodiny. Rýchle člny sú rýchlejšie a trvajú približne 45 minút.

Otázka 2: Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Koh Yao Yai?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova je od decembra do marca, keď je počasie suché a teploty sú mierny. Budete si môcť užiť pláže a aktivity ako sápadu slnka a rybolov.

Otázka 3: Aké aktivity sa dajú robiť na ostrove Koh Yao Yai?
Odpoveď: Môžete si užiť slnko a pláže, plávať a potápať sa, šnorchlovať, surfovať a jazdiť na kajaku. Ostrov ponúka aj tradičné thajské kulinárske zážitky, ako aj túry na miestnych farmách, rybárskych vesniciach a chránených oblastiach.

Otázka 4: Aké sú najlepšie pláže na ostrove Koh Yao Yai?
Odpoveď: Na ostrove je niekoľko pláží, ktoré sú vhodné na opaľovanie a plávanie. Medzi najlepšie pláže patria Pasai Pláž, Laem Had Pláž a Loh Paret Pláž.

Otázka 5: Aké je ubytovanie na ostrove Koh Yao Yai?
Odpoveď: Na ostrove sú k dispozícii hotely a bungalovy rôznej kategórie. Môžete si vybrať medzi luxusnými alebo cenovo dostupnými možnosťami. Niektoré hotely poskytujú aj kúpele a služby wellness.

Otázka 6: Sú na ostrove Koh Yao Yai k dispozícii reštaurácie a bary?
Odpoveď: Na ostrove sú k dispozícii reštaurácie a bary, ktoré ponúkajú miestne thajské jedlá a pitie. Môžete si vyskúšať aj medzinárodnú kuchyňu.

Otázka 7: Kde sa dá nakupovať na ostrove Koh Yao Yai?
Odpoveď: Na ostrove sú k dispozícii miestne trhy, kde si môžete kúpiť suveníry, miestne produkty a potraviny. Turistické obchody ponúkajú tiež rôzne výrobky z Koh Yao Yai.


Dovolenka Thajsko Koh Yao Yai


Koh Yao Yai je ostrov, ktorý sa nachádza v Andamanskom mori v južnej časti Thajska. Tento nádherný rajský ostrov je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú odpočinok, oddych a krásne prírodné scenérie.

Pri prílete na ostrov sa návštevníci budú okamžite cítiť pozdravení teplým thajským slnkom a krásnym pohľadom na modrú vodu Andamanského mora. Koh Yao Yai však má oveľa viac ponúkať ako len krásne pláže a slnko.

Ostrov je domovom pre množstvo komunítov, ktoré sú bohaté na tradičné thajské praktiky a kultúru. Návštevníci sa môžu vydať na výlet po ostrove a spoznať miestnych ľudí. Okrem toho, každý večer na ostrove prebiehajú trhy a uličné predajné stánky, ktoré ponúkajú miestne pochutiny a suveníry.

Ak hľadáte oddych a relaxáciu, Koh Yao Yai má množstvo krásnych pláží, ktoré ponúkajú pohodlie a jemné pieskové pláže. Hlavnou plážou je Loh Paret Beach, ktorá je ideálnym miestom pre pokojné kúpanie v mori a rozjímavé prechádzky pozdĺž pláže. Na ostrove sú aj menšie pláže, ktoré sú viac súkromné, takže tí, ktorí hľadajú svoj súkromný kúsok ostrova, nebudú mať problém.

Okrem uvoľnenia a oddychu, Koh Yao Yai ponúka aj množstvo zábavy a dobrodružstva. Hostia si môžu vypožičať kajaky a skúmať prírodné scenérie, kajaky pre dvoch alebo nadýchané prechádzky po vode. Turistika po ostrove je tiež veľmi populárna a návštevníci sa môžu vydať na výlety do džungle, ktorá sa tiahne naprieč celým ostrovom.

Návšteva Koh Yao Yai vás zavedie do krásneho súboru miestneho života, krajiny a prírodných scenérií. Určite sa tu cítite ako v raji a odchádzate naplnení krásnymi zážitkami. Všetci, ktorí hľadajú pokojné miesto pre dovolenku, sú na Koh Yao Yai správne.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky