Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Mongolsko Erdene Zuu Monastery

Počasie Mongolsko Erdene Zuu Monastery


V Mongolsku sa nachádza jedno z najstarších budhistických kláštorov na svete – Erdene Zuu Monastery, ktoré má hlboké korene v dejinách krajiny. Budhistický kláštor sa nachádza v centre Mongolska, v blízkosti mesta Kharkhorin. Pre svoju históriu a kultúrne dedičstvo sa kláštor stal jedným z najdôležitejších turistických miest v krajine.

Počasie v oblasti Erdene Zuu Monastery je veľmi zmenlivé. Krajina je suchá a veterná, s krutými zimami a horúcimi letami. V lete sa teploty vo vnútri krajiny môžu vystúpiť až na 40 stupňov Celsia a zima prináša mrazivé teploty až do -40 stupňov Celsia.

Ak mienite navštíviť Erdene Zuu Monastery, najlepším časom na návštevu je od júna do septembra. Toto obdobie sa považuje za ideálne pre turistiku v krajine. Teploty sú prijateľné a počasie je suché. Naopak, v zime sú prístupové cesty zatvorené a turistické aktivity sú obmedzené.

Okrem toho musia turisti počas svojej návštevy kláštora rešpektovať aj miestne tradície a kultúru. V kláštore si uctievajú múmiu trinásteho dalajlámu a návštevníci by mali dodržiavať určité zvyky, napríklad obuť si krycie topánky, keď vstupujú do chrámov a kláštorných budov.

Celkovo je Erdene Zuu Monastery fascinujúcim miestom s dlhou históriou a kultúrou. Ak plánujete navštíviť tento budhistický kláštor, mali by ste zvážiť sezónu a rešpektovať miestne zvyky a kultúru. Veľa závisí od počasia, ale aj v zlom počasí sa v regióne nachádza mnoho iných zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.


Letenka Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko je krajinou úchvatných hor, stepí a tradícií, ktoré sú po celom svete obdivované. Jednou z najfascinujúcejších atrakcií v tejto krajine je určite Erdene Zuu Monastery, ktoré sa nachádza v Ulanbátare, hlavnom meste Mongolska.

Historicky vzaté, Erdene Zuu Monastery bolo postavené v 16. storočí na zvyškoch hradu Karakorum, hlavného mesta Velkého mongolského impéria. Ako prvý by ho postavil prvého mongolského kanovho vnuk - Avtai Sain Khan. Monastery sa skladá zo štyroch veľkých múrov na štvorcovom areáli s 108 stúpami - symbolmi Budhu, svätých hôr a poznania.

Toto opulentné miesto vyzerala v minulosti ako palác, ktorý bol naplnený rozmanitými umeniami, ktoré preukazujú krásu a prepych čistej klasiky. Medzi najvýznamnejšie vystavované veci v tomto monastere patrí zlatá Budho so striebornymi očami. Tento artefakt váži asi 1,3 ton a slúži ako nedoceniteľný symbol duchovných hodnôt a prírodných krás v Mongolsku.

Okrem návštevy samotného kláštora, navštívenie Erdene Zuu Monastery ponúka aj zážitok z jazdy na kobyli. Tento tradičný spôsob dopravy v Mongolsku, ktorý sa používa po stáročia.

Na ceste zo Ulanbátaru do Erdene Zuu Monastery môžete stvrdovať zelené hory, kamenisté roviny a pastviny so stádami oviec a kráv. Cesta ponúka úchvatné scenérie, ktoré vás ozvláštnia a priblížia fyzičko-kultúrny kontext Mongolska.

Jednoduchým spôsobom, ako navštíviť Erdene Zuu Monastery, je kúpa letenky do mongolského hlavného mesta - Ulanbátaru. Z Ulanbátaru môžete použiť autobusové alebo taxíkové služby, ktoré ťa rýchlo a bezpečne prevezú do tohto chrámu.

Letenky do Mongolska sú v ponuke mnohých leteckých spoločností. Turisti môžu využiť letenky do Ulanbátaru s nízkymi nákladmi alebo tiež využiť charterové lety do Mongolska. Ceny leteniek závisia hlavne od obdobia, počas ktorého cestujete.

Erdene Zuu Monastery je jednou z najdôležitejších spomienok na minulosť Mongolska a jeden z najkrajších kultúrnych skvostov v krajine. Návšteva tohto miesta je určite nezabudnuteľný zážitok. Stojí za to investovať do letenky do Mongolska, aby ste si túto nádhernú krajnu a jej poklady mohli užiť naplno.


Dovolenka Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Mongolsko je krajina, ktorá svojou krásou a neopísateľnou atmosférou priťahuje návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde sa potkriaženia kultúr a náboženstiev, zároveň ale chcete mať pocit, že ste sa vrátili do čias dávno minulých, tak sme pre vás nachystali jedinečnú destináciu – Erdene Zuu Monastery.

Erdene Zuu Monastery je najstarší a najväčší buddhistický kláštor v Mongolsku, ktorý sa nachádza v meste Kharkhorin. Monastyr bol postavený v roku 1585 Gombodorjnom, ktorý bol inak známy ako Svätec Enev. Okolo kláštora boli postavené hradby s vežami a dovnútra sem viedli štyri vstupy.

Pri vstupe do kláštora sa dostanete do iného sveta. Zrazu sa ocitnete v meste, ktoré s úžasom pozeráte a očami sa vám trepí, kde sa rozhliadať. Zraky vás usmernené na každú stranu, všade naokolo totiž zažívate úžasnú kultúru a atmosféru, ktorá dýcha z tohto miesta. Prvý dojem, ktorý získate, bude spočívať v obrovskej okružnej budove, v ktorej sa nachádza posvätná stupa, ktorá predstavuje budhistickú chrámovú architektúru.

V okrahových budovách nájdete rozmanité kancelárie a záhrady, ktoré poskytujú útulné miesto na sedenie a relaxáciu. Okrem týchto záhrad môžete navštíviť aj meditačné miestnosti a posvätné sochy, ktoré sú rozložené v rôznych častiach kláštora, aby návštevníci mohli zažiť úplne svetoznáme duchovné pocity.

Každý rok sa v kláštore Erdene Zuu Monastery ukážu tí, ktorí vykonávajú modlitby a iné rituály, s cieľom uctiť si svoje náboženstvo a duchovné pocity. Na tieto podujatia prichádza mnoho návštevníkov z celého sveta, aby sa zúčastnili toho, čo by mohlo byť jedným z najúctyhodnejších zážitkov života.

Keď navštívite tento úžasný kúsok sveta, ktorý je odlišný od všetkého, čo ste kedy videli, určite budete chcieť zostať tam hneď celý život. Ak teda chcete vycestovať do Mongolska, nezabudnite zájsť do Erdene Zuu Monastery a zažiť to, čo ste nikdy neskúsili!


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Erdene Zuu Monastery


1. Čo je to Erdene Zuu Monastery?
Erdene Zuu Monastery je najstarší buddhistický kláštor v Mongolsku, postavený v roku 1585.

2. Kde sa nachádza Erdene Zuu Monastery?
Kláštor sa nachádza v meste Kharkhorin na strede Mongolska.

3. Koľko stojí vstupné na Erdene Zuu Monastery?
Vstupné na Erdene Zuu Monastery je asi 10 000 tugrikov (približne 3,5 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny Erdene Zuu Monastery?
Kláštor je otvorený denne od 9:00 do 18:00.

5. Aké sú najzaujímavejšie časti Erdene Zuu Monastery?
Najzaujímavejšou časťou kláštoru sú jeho múry, ktoré sú vysoké asi šesť metrov a majú deväť vstupov. Vstupuje sa do neho z jeho severnej brány. V rámci kláštora je možné vidieť rôzne chrámy a stúpy, vrátane klenby s 108 stupami.

6. Môžem tam zostať niekoľko dní?
Nie, Erdene Zuu Monastery nie je určený na ubytovanie pre verejnosť.

7. Môžem tam fotiť alebo natáčať?
Áno, fotenie a natáčanie sú povolené, avšak spýtajte sa predtým, než začnete fotiť alebo natáčať, či je to v poriadku.

8. Je tam nejaký obchod s darčekmi?
Áno, v blízkosti kláštora sa nachádzajú darčekové obchody, kde si môžete kúpiť suveníry, ako sú mandaly, obrázky, modlitebné kolesá atď.


Ubytovanie Mongolsko Erdene Zuu Monastery


Erdene Zuu Monastery je jeden z najstarších a najväčších buddhistických kláštorov v Mongolsku. Nachádza sa v meste Kharkhorin, bývalej hlavnej meste Mongolského impéria za čias Čingischána. Kláštor bol postavený v roku 1585 na mieste, kde stával palác Karakorumu, ktorý bol kedysi sídlom mongolských kráľov.

Erdene Zuu Monastery má v súčasnosti 108 nádvorí, kamenných stúp, chrámov a múrov, ktoré okolo neho obklopujú. Vnútri kláštora sa nachádza rad bohato zdobených chrámov a modlitebných miestností, ktoré hostia mnoho vzácnych budhistických artefaktov a fresiek.

Ubytovanie v Erdene Zuu Monastery je jedinečnou skúsenosťou, ktorá ponúka turistom možnosť pobývať v jednom z najdôležitejších kultúrnych miest Mongolska. Kláštor poskytuje ubytovanie v tradičných jurtách, ktoré sú vybavené posteľami, dekami a príjemným krbom. Jurtové dediny sú obklopené vysokými múrmi, ktoré poskytujú ochranu pred vetrom a prachom.

Pre návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o buddhizme, je k dispozícii aj program štúdia budhizmu. V rámci tohto programu sa návštevníci budú učiť o budhistických učeniach a praktikách priamo od mníchov a učiteľov v kláštore. Okrem toho môžete absolvovať aj bohatý program prehliadok a exkurzií po okolí Kharkhorinu, ktoré zahŕňajú návštevu miestnych trhov, kláštorov a iných historických pamiatok.

Ubytovanie v Erdene Zuu Monastery môže byť trochu náročné pre cestovateľov, ktorí hľadajú luxusné hotely a moderné zariadenia. Avšak, pre tých, ktorí chcú spoznať kultúru Mongolska a vstúpiť do sveta budhizmu na vlastnej koži, je to ideálna voľba.

Celkovo vzaté, Erdene Zuu Monastery je unikátnou turistickou destináciou v Mongolsku, ktorá ponúka jedinečnú skúsenosť byť súčasťou kláštora a pochopiť kultúru buddhizmu v Mongolsku. Výhodou ubytovania v jurtách je krásna príroda a návšteva miestnych obyvateľov, ktorí vám radi poskytnú ukážku svojho života a kultúry. Pokiaľ hľadáte niečo iné a neobvyklé, určite si zarezervujte pobyt v Erdene Zuu Monastery.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky