Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko The Citadel

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Citadel


1) Kedy je najlepší čas navštíviť The Citadel?
Najlepší čas na návštevu The Citadel v Jordánsku je v období jar-leto, keď teploty nie sú príliš vysoké.

2) Ako sa tam dostanem?
The Citadel sa nachádza v centre Ammánu a je ľahko dostupný taxíkom.

3) Aké sú vstupné poplatky?
Vstupné poplatky sú 3 jordánske dináre pre dospelých a 1 jordánsky dinár pre deti.

4) Aké atrakcie môžem vidieť v The Citadel?
V The Citadel môžete vidieť rôzne pamiatky, ako sú rímske, byzantské a islamské zvyšky, chrámy, baziliky a múzeá.

5) Aké množstvo času by som mal ísť?
Ak chcete vidieť všetky atrakcie v The Citadel, odporúča sa stráviť tam aspoň 2-3 hodiny.

6) Je tam niečo, čo musím vedieť pred návštevou?
Je dobré vedieť, že The Citadel sa nachádza na kopci a preto je potrebné ísť tam peši po strmých schodoch.

7) Môžem si tam kúpiť suveníry?
Áno, v The Citadel sa nachádza niekoľko darčekových obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky.


Letenka Jordánsko The Citadel


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá sa vyznačuje jedinečnými pamiatkami a krásnymi prírodnými scenériami. Jednou z takýchto pamiatok je The Citadel, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Amman.

The Citadel je na vrchole kopca s výhľadom na mesto Amman a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolité hory a scenériu. Toto miesto je poklad pre archeológov, pretože tu nájdete mnoho pozostatkov histórie, od rímskych a gréckych nálezov až po osady z obdobia bronzovej doby.

Jeddah, Jordánsko je iba cca 2,5 hodiny lietania od Cairo Egypta. Ak plánujete návštevu tohto miesta, odporúčame vám rezervovať letenky do Jordánska s dostačujúcim predstihom, aby ste mohli získať najlepšie ponuky.

Pri ceste na Jordánsko sa uistite, že máte platné cestovné doklady a víza, ak sú potrebné. Vzhľadom k tomu, že Jordánsko patrí medzi krajiny, ktoré vyžadujú víza, uistite sa, že ste si toto všetko zariadili vopred.

Po prílete na medzinárodné letisko v Ammane sa vyberte na cestu do centra mesta, kde sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelov v okolí The Citadel. Od tu môžete ľahko dosiahnuť cieľ vášho výletu.

Na The Citadel si môžete prezrieť rôzne pamiatky, vrátane ruín rímskeho chrámu Juppiter, gréckych amfiteátrov a byzantských kostolov. Nevynechajte ani návštevu múzea, ktoré ponúka informácie o histórii a kultúre Jordánska.

The Citadel je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Jordánska. Jeho bohatá história, kultúra a architektúra sú zárukou nezabudnuteľného zážitku. Takže neváhajte, zarezervujte si letenky do Jordánska a navštívte túto fascinujúcu krajinu.


Dovolenka Jordánsko The Citadel


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá sa môže pochváliť množstvom historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z nich je aj The Citadel, ktorá sa nachádza v Jordánskom hlavnom meste Ammáne. Táto histórická lokalita je jednou z najdôležitejších atrakcií v krajine a návšteva Jordánska by bola neúplná bez jej navštívenia.

The Citadel bola postavená na malom kopčeku nad centrom Ammánu a bývala to hlavná obydlia obyvateľov mesta už v staroveku. Toto územie bolo ovládané rímskymi, byzantskými a islamskými dynastiami, ktoré sa tu usídľovali a postupne vytvárali zložitú architektúru a fascinujúcu históriu.

K najzaujímavejším pamiatkam patria ruiny antického chrámu, ktorý bol posvätený bohu Héroslovi. Potom sa tu nachádza Ummayedova mešita, ktorá je typickou ukážkou islamskej architektúry a bola postavená v 8. storočí. Samozrejme, nechýba tu ani Rímska divadla, kde sa organizujú koncerty a divadelné predstavenia.

Okrem týchto starovekých zaujímavostí The Citadel ponúka aj nádherný výhľad na mesto Ammán. Výhľad, ktorý vám otvorí sa pred očami, vás uchváti a ponúka skutočne fotografické zábery na dlhé roky.

Množstvo turistov sa do Jordánska vyberá práve kvôli jeho pôvabu a bohatej histórii a The Citadel ide ruka v ruke s touto jordančanskou kultúrou. Ak by ste si teda chceli vychutnať okamihy, ktoré sú plné zážitkov a krásnych výhľadov, toto miesto by ste nemali zabudnúť navštíviť.

Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, tak vám rozhodne odporúčame začať práve v Ammáne. Mesto ponúka jedinečnú kombináciu klasickej histórie a moderných budov. Nezabudnite si zobrať pohodlnú obuv a oblečenie, pretože kroky, ktoré vás čakajú, sú vždy sú intenzívne, krásne a príjemné.

Jordánsko a The Citadel sú úžasné miesta na objavovanie, kde sa budete môcť cítiť ako vystrihnutí z niektorého z vašich snov. Tak načo ešte čakať? Vyberte si termín a zažite dobrodružstvo na arabskom polostrove.


Počasie Jordánsko The Citadel


Jordánsko je známe nielen svojimi historickými pamiatkami, ale aj svojím teplým a suchým počasím. Počas celého roka tu panuje veľmi teplé podnebie, ktoré je ovplyvnené arabským polostrovom a ktoré sa mierne líši podľa oblasti.

V hlavnom meste Jordánska, Ammáne, sa nachádza The Citadel- staroveká pevnosť vystavaná na vrchole kopca. Tento historický pamiatkou má obrovský význam pre Jordánsko a láka množstvo turistov z celého sveta. The Citadel sa nachádza na kopci, ktorý dosahuje výšku 850 metrov nad morom, takže z vrcholu je nádherný výhľad na mesto.

Akkorát v Ammáne sa počasie v lete pohybuje okolo 35 až 40 stupňov Celzia a môže pre turistov byť pomerne náročné. Avšak v klimatizovaných muzeách, ako je napríklad Archeologické múzeum, sa dá stráviť príjemne aj horúce popoludnie. V zime sú teploty mierne a dosahujú okolo 15 stupňov Celzia. Keďže Jordan krajina leží v púšti, večery môžu byť prekvapivo veľmi chladné.

Všetky starobylé pamiatky sa nachádzajú na slnkom vystavených miestach, takže akákoľvek cesta k týmto miestam v lete môže byť náročná. Okrem toho, počasie v blízkosti mora sa môže líšiť od počasia v hlbokom vnútrozemí Jordánska. Pri mori je v lete zvyčajne teplejšie a vlhkejšie, zatiaľ čo šoférovania púštnym terénom môže často ponúknuť pôsobivé pohľady na piesok a skaly.

Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť Jordánsko v období od októbra do marca, keď sú teploty mierne a v noci prichádzajú nezabudnuteľné výhľady na jordánsku kultúru. Pre tých, ktorí preferujú teplejšie a slnečné dni, sú mesiace od apríla až do septembra skvelou voľbou.

Výlet do The Citadel v Ammáne sa nedá doporučiť na vrcholu leta, keď sa vedro neskutočne vystupňuje. Najlepšie obdobie na návštevu historických pamiatok je v skoro-jarnom čase alebo v jeseni, keď sú teploty dostatočne príjemné a slnko nesvieti príliš hrubo. Jordánsko má tak veľa ponúkať a histórie je tak veľa pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť, že by sa človek nechcel nechať odradiť od nepríjemného počasia. Stačí si len skontrolovať počasie pred cestou a najlepšie si vybrať vhodný čas na návštevu tejto nádherné krajiny.


Ubytovanie Jordánsko The Citadel


Jordánsko je krajina plná histórie a kultúry a jeden z najdôležitejších symbolov tejto krajiny je The Citadel. Táto starobylá pevnosť sa nachádza na zvlnenom kopci v centre hlavného mesta Amman a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť pozrieť sa na bohatú históriu Jordánska.

Pevnosť The Citadel bola pôvodne postavená na začiatku bronzovej doby, ale bola prebudovaná po celú svoju históriu, takže dnes predstavuje zmes staveb a pamiatok z rôznych období. Medzi najdôležitejšie pamiatky patrí veľká mešita, chrám Heraklesa, rímske divadlo, palác Umajjádie a opevnenia zo 13. storočia.

Aby ste si mohli vychutnať všetky tieto pamiatky v najlepšom svetle, môžete si v Jordánsku zvoliť ubytovanie v blízkosti The Citadel. V okolí tohto turistického centra je množstvo hotelov a apartmánov na každý rozpočet, takže sa určite nájde ideálny variant aj pre vás.

Ak si chcete užiť niečo naozaj luxusné, môžete si vybrať napríklad 5-hviezdičkový hotel The St. Regis Amman, ktorý sa nachádza v krásnej časti mesta - centrálna businessová časť. Ponúka nádherné priestory s moderným dizajnom a pohodlné izby s vysokou kvalitou zariadenia. Hotel má taktiež vynikajúci reštaurant s tradičnou mediteránskou kuchyňou a záhradnú terasu s výhľadom na mesto.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie s nižšou cenovou politikou, môžu byť ideálnou voľbou napríklad Apartmánové hotely AlFarooq Apartments, ktoré ponúkajú pekné a vybavené izby s kuchyňou a kúpeľňou v blízkosti The Citadel. Sú prepojené súkromným autobusom, ktorý vás zavezme k všetkým turistickým atrakciám v meste.

V každom prípade, vybrať si ubytovanie v blízkosti The Citadel je skvelou voľbou pre každého, kto sa chce ponoriť do histórie a kultúry Jordánska, od útulných apartmánov po luxusné hotely ponúkajúce prvotriedne zariadenie a vysokú kvalitu služieb, ktoré spoločne vytvoria nezabudnuteľné zážitky na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky