Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Japonsko Šimoda

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šimoda


Bohužiaľ nemôžem odpovedať na túto otázku, pretože potrebné informácie nie sú dostatočne špecifické. Ak by ste mi poskytli viac detailov, budem sa snažiť vám pomôcť čo najlepšie ako viem.


Dovolenka Japonsko Šimoda


Japonsko je krajina z fascinujúcou kultúrou, miestami s úchvatnou históriou a nádhernou prírodou. Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli skombinovať všetky tieto kvality, Šimoda by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Šimoda je mesto na juhu japonského polostrova Izu. Nachádza sa približne 2 a pol hodiny jazdy vlakom od Tokia a je to miesto, kde americký komodor Perry v roku 1853 podpísal zmluvu s Japonskom, ktorá otvorila japonské prístavy svetu po stáročia pretrvávajúcej izolácii. V súčasnosti je Šimoda populárnou dovolenkovou destináciou vďaka svojim plážam, záhradám a hrebeňom hôr s nádhernými výhľadmi na Pacifik.

Ak hľadáte odpočinok, určite navštívte pláže. Najznámejšia pláž v meste je Shirahama Beach, kde môžete vychutnať jemný piesok a krištáľovo čistú vodu. Táto pláž je veľmi obľúbená medzi turistami a miestnymi ľuďmi, takže počas letnej sezóny bývajú pláže dosť preplnené. Ak sa vám nehodí dav, môžete vyhľadať menej preplnené miesta, ako napríklad Tsumekizaki Beach alebo Yumigahama Beach.

Ak máte radi prírodu, určite navštívte záhrady a hory v okolí. Pokojné a kľudné miesto je napríklad Ryugu Park, kde sa môžete prechádzať medzi kvetmi a popri kaskádach, ktoré vytvárajú nádherné vodopády. Ak sa chcete vyšplhať na vrchol hory, je tu pre vás hrebeň Amagi, ktorý ponúka výhľady na celé mesto a pobrežie. Medzi najobľúbenejšia miesta patrí aj horúce pramene v okolí, ktoré ponúkajú možnosť oddychu a pomoci pri bolestiach.

Ak ste dobrodruh, nenechajte si ujsť Šimodský festival, ktorý sa koná každoročne v máji. Je to veľkolepá oslava japonskej kultúry s pochodmi, trhmi, koncertami a ohňovými prvkami. Je to skutočne jedinečná možnosť vidieť japonskú tradíciu a zvyky naživo.

Šimoda ponúka aj niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Perryho múzeum a katedrálu Kurofunegana, kde môžete vidieť neoklasicistickú architektúru a dochádzať k duchovnému obohateniu.

Okrem toho je tu množstvo reštaurácií s miestnou kuchyňou a obchodov so suvenírmi, kde môžete kúpiť tradičné japonské výrobky ako čaj, keramiku alebo kimoná.

Výlet do Šimody je určite skvelou príležitosťou na to, aby ste si naplno užili japonskú kultúru a pôžitky z prírody. Je to skutočne jedna z najlepších destinácií pre dovolenku, ktorú si budete na dlhú dobu pamätať.


Letenka Japonsko Šimoda


Japonsko Šimoda: Oáza pokoja v kraji stúpajúceho slnka

Japonsko je krajina bohatá na kultúru, históriu a zaujímavosti. Ak ste už navštívili Tokio, Kjóto, Okinawu alebo Hokkaido, môžete sa teraz vybrať do atraktívneho mesta Šimoda, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v prefektúre Shizuoka.

Toto malé prímorské mesto bolo kedysi významným prístavom, odkiaľ vyplávali vyslanci Japonska do zahraničia, a zároveň miestom, kde bola podpísaná Zachovávacia zmluva, ktorou bol ukončený konflikt medzi Japonskom a Spojenými štátmi, po otvorení krajiny pre zahraničných návštevníkov.

Dnes je Šimoda známe ako miesto turistického oddychu, kde hlavné atrakcie predstavujú pláže a termálne pramene. Okrem toho však mesto ponúka aj mnoho historických miest, ktoré stoja za záujem.

V blízkosti Šimody sa nachádza najvyšší bod Izuho, z ktoreho sa ponúka nádherný výhľad na mesto a širšie okolie. Pre milovníkov prírody sú určené národné parky a chránené oblasti, kde sa dajú pozorovať vzácne rastliny a živočíchy.

Termálne pramene a kúpele sú jednou z najpopulárnejších atrakcií turistov. V meste sa nachádza viacero kúpeľných zariadení, kde sa môžete upokojiť a relaxovať. Tieto zariadenia zahŕňajú aj kúpele s výhľadom na more, ktoré sú nezabudnuteľným zážitkom.

Po kúpaní sa môžete vybrať do historických uličiek a vychutnať si miestne jedlá, ako sú morské plody, korenené nudle ramen alebo slávna japonská ryža.

Doprava do Šimody z väčších japonských miest, ako je Tokio, je jednoduchá. Cesta trvá približne tri hodiny a môže byť pohodlná, ak sa rozhodnete cestovať rýchlikom. Existujú tiež autobusové a vlakové možnosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šimodu, odporúčame vám stráviť tam minimálne niekoľko dní, aby ste sa mohli dôkladne zoznámiť s miestnymi atrakciami a poznať tam žijúcich ľudí.

Celkovo je Šimoda ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto na relaxovanie a oddych od rušnej japonskej krajiny. S nespočetnými plážami, termálnymi prameňmi a mnohými inými atrakciami by toto mesto nemalo chýbať na vašom zozname navštívených miest v Japonsku.


Počasie Japonsko Šimoda


Japonsko Šimoda má subtropické podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, teplými letami a mírnymi zimami. Táto oblasť Japonska je obľúbenou destináciou pre turistov kvôli jej krásnym plážam a prekrásnej prírode.

Letá v Šimode sú teplé a mierne vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 25-30 stupňami Celzia, čo v kombinácii s vysokou vlhkosťou a občasnými dažďami môže byť pre niektorých turistov nepríjemné. Aby ste sa vyhli horúcim letným dnám, najlepším obdobím na návštevu Šimody sú jar a jeseň. Teploty sú miernejšie a vlhkosť menej intenzívna, čo vám umožní vychutnať si krásu okolia bez horúceho slnka a potu.

Zimy v Šimode sú miernymi zimami s nízkymi teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Nocné teploty môžu klesnúť na 0 stupňov Celzia, ale sneh nie je príliš častým javom. Máte šancu vidieť krásne scenérie ostrova pokryté zimnými kvetmi alebo západ slnka na pobreží môže byť nádherným zážitkom.

V oblasti Šimody sa nachádza niekoľko festivalov, ktoré sa konajú po celý rok. Jeden z najväčších festivalov je Shizuoka Hobby Show, ktorý sa koná v apríli každý rok. Tento festival priťahuje nadšencov modelovania a výrobu rôznych modelov lietadiel, autíčok, ale aj anime a manga postavičiek.

Pre turistov zaujímavým miestom v Šimode sú aj termálne kúpele, ktoré sú zdravým a uvoľňujúcim zážitkom. Najlepším obdobím na návštevu termálnych kúpeľov sú mesiace od septembra do marca.

Celkovo, Šimoda ponúka turistom krásu štíhleho japonského pobrežia a relaxačné zážitky v plážových letoviskách či termálnych kúpeľoch. Jeho subtropické podnebie ponúka ročne priaznivé podmienky pre návštevy a výlety počas celého roku.


Ubytovanie Japonsko Šimoda


Japonsko Šimoda: Kde si môžete nájsť ubytovanie v tomto malebnom meste

Šimoda je malé mesto na juhu Izuho poloostrova na juhozápadnom pobreží Japonska. Je to miesto, ktoré bolo dôležité pre japonskú históriu, keďže tu v roku 1853 americký komodor Matthew Perry dorazil s flotilou lodí a otvoril Japonsko pre zahraničnú nadvládu. Dnes, Šimoda je neďaleko Tokia obľúbeným miestom pre turistov pre jeho krásne pláže, termálne pramene a historické pamiatky. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Šimode.

1. Hotel Kissho Caren

Hotel Kissho Caren je luxusný hotel v Šimode, ktorý sa nachádza blízko plytkého zálivu s krásnymi výhľadmi na oceán. Ponúka rôzne služby, ako je masáž, termálne pramene, spa programy a súkromné termálne kúpele. Izby sú prostorné a moderné, každá s balkónom s výhľadom na oceán alebo záhradu.

2. Pension Surf Rider

Ak hľadáte niečo lacnejšie, Pension Surf Rider sú súkromné izby, ktoré sa nachádzajú v centre mesta Šimoda. Je to ideálne miesto pre surferov a turistov, ktorí chcú preskúmať mesto a jeho okolie. Ponúka základné zariadenia, ako sú jedálenský kútik, spoločné sprchy a pranica.

3. Kagetsutei

Niekoľko kilometrov od centra mesta sa nachádza Kagetsutei, krásny ryokan (japonský hostinec) s výhľadom na hory a oceán. Kagetsutei je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú tradičný japonský pobyt s tatami (ploché slamy) na zemi a kaiseki jedlom (viaczdajové jedlo, ktoré obsahuje sezónne miestne ingrediencie). Ryokan ponúka aj súkromné onseny (termálne kúpele).

4. Kanpo no Yado Shimoda

Kanpo no Yado Shimoda je ďalší ryokan v Šimode, ktorý ponúka ubytovanie v japonskom štýle s tradičným japonským jedlom a vlastnými onsenmi. Nachádza sa v blízkosti pláže Shirahama, jednej z najkrajších pláží Šimody. Ryokan má aj izby s výhľadom na oceán alebo na hory.

5. Sora Togetsusou Kinryu

Sora Togetsusou Kinryu sa nachádza nedaleko od centra mesta a ponúka izby s moderným zariadením a základnými službami, ako je bezplatné Wi-Fi pripojenie a spoločné sprchy. Ryokan má aj vlastné onseny a má výhľad na oceán.

Šimoda ponúka veľa možností na ubytovanie pre turistov s rôznymi rozpočtami a záujmami. Z ryokanov s tradičnými japonskými izbami a kaiseki jedlom až po luxusné hotely s vlastnými termálnymi prameňmi, je v Šimode niečo pre každého. Bez ohľadu na to, ktoré miesto si vyberiete, určite si užijete svoj pobyt v tomto malebnom meste na juhu Japonska.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky