Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Chorvátsko Zadar

Letenka Chorvátsko Zadar


Letenka do Chorvátska do mesta Zadar sa stáva čoraz obľúbenejšou. Zadar je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku s bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží na pobreží Jadranského mora, ktoré mu dodáva unikátnu príťažlivosť. Ak stále váhate, či si kúpiť letenku do Zadaru, nižšie uvedené informácie by Vám mohli pomôcť urobiť rozhodnutie.

Letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Zadaru po celý rok. Je však obzvlášť populárna destinácia v letných mesiacoch, kedy sa v meste konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Môžete si vybrať z niekoľkých letov týždenne, ktoré sú bežne ponúkané. Let z Bratislavy do Zadaru trvá zhruba 1,5 hodiny.

Zadar ako destinácia poskytuje návštevníkom široké spektrum atrakcií a zážitkov. Mesto je známe svojou historickou časťou so vzácne dochovanými pamiatkami, ktoré pochádzajú až z rímskej doby. Najznámejšou atrakciou mesta jestarobylý rímsky fórum, ktoré predstavuje jednu z klenotov mesta. Okrem toho môžete navštíviť chrámy, katedrálu ktorá je zasvätená svätému Anastáziovi, ako aj knižnicu a múzeá.

Zadar je navyše známe svojimi plážami. Mnohé z pláží v okolí mesta majú jemný piesok a čistú vodu. Na chvíle oddychu si môžete nájsť svoje miesto na pláži a vychutnávať si krásy Jadranského mora. Pre tých, ktorí sú radi v pohybe, je možné si prenajať bicykel alebo si požičať kanoe a kajak.

A nakoniec, ako by nemohl chýbať, aby záujemcovia nezmiešali Chorvátsko s inými krajinami, jednou z najlepších vecí na Chorvátsku je jeho gastronómia. V Zadare sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne chute. Chuťové zážitky sú spojené najmä s čerstvým rybím menu, šalátmi a domácimi dezertmi.

Letenky do Zadaru teraz stoja viacero stoviek eur a súčasne sú v ponuke aj balíčky s ubytovaním priamo vo meste, ktoré sú cenovo dostupné. Ak teda hľadáte novú destináciu na cestovanie, a radi by ste navštívili miesto plné histórie, kultúry a gastronómie, potom by ste nemali váhať a ísť do Zadaru.


Dovolenka Chorvátsko Zadar


Chorvátsko Zadar je jedno z najobľúbenejších letovísk na Jadranskom mori. Nachádza sa na severozápade Chorvátska a ponúka návštevníkom krásne pláže, kultúrne pamiatky a bohatý nočný život. Zadar je ideálnym miestom na dovolenku pre rodiny s deťmi, mladých ľudí aj starších turistov.

Pláže v okolí Zadaru sú prekrásne a každá má svoje čaro. Najobľúbenejšou destináciou turistov je pláž Borik, ktorá sa nachádza v blízkosti centra mesta. Táto pláž má jemný piesok a krištáľovo čistú vodu, čo ju robí ideálnym miestom na kúpanie. Okrem toho je tu množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo a nápoje.

Pre tých, ktorí majú radi viac divoké pláže, je tu pláž Saharun. Nachádza sa na ostrove Dugi Otok a ponúka návštevníkom nádherné pláže s modrou vodou a bielym pieskom. Táto pláž je vzdialená asi hodinu cesty lodou, no určite to stojí za to.

Okrem krásnych pláží ponúka Zadar aj množstvo kultúrnych pamiatok. Najznámejšími z nich sú zvyšky rímskeho fóra, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Zadarský akvadukt alebo Starú katedrálu svätého Anastáza.

V noci sa Zadar mení na miesto plné zábavy a veselých ľudí. Každú noc sa tu koná nočné trhy s výrobkami z miestnych farmárov, kde si môžete kúpiť tradičné chorvátske jedlo a nápoje. Okrem toho je tu množstvo barov a klubov, kde si môžete užiť živú hudbu a tancovať až do rána.

Ak hľadáte ideálne miesto na letnú dovolenku, potom by ste mali zvážiť Chorvátsko Zadar. Jedná sa o krásne miesto, ktoré ponúka nádherné pláže, kultúrne pamiatky a bohatý nočný život. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň sa zabaviť, potom je Zadar ideálnym miestom pre Vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Zadar


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Chorvátska Zadar sú:

1) Ako sa dostanem do Zadaru z letiska v Zadare?
Odpoveď: Môžete si prenajať auto, využiť miestnu dopravu alebo si objednať transfery.

2) Ktoré pláže sú najlepšie v Zadare?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Zadare sú Kolovare, Borik a Diklo.

3) Aké sú najlepšie reštaurácie v Zadare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v Zadare sú Restaurant Bruschetta, Kornat a Kaštel.

4) Kde sa dá najlepšie nakupovať v Zadare?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Zadare sú Obchodný dom Supernova, Forum a City Galleria.

5) Aké sú najlepšie veci, ktoré si môžem pozrieť v Zadare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na pozretie v Zadare sú Námestie Petra Zoranića, Rímske fórum a Cirkev Sv. Donáta.

6) Kde by som mal zúčastniť sa nočného života v Zadare?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nočný život v Zadare sú The Garden Lounge Bar, Arsenal a Maraschino bar.

7) Aké aktivity môžem robiť v Zadare?
Odpoveď: Môžete si užívať vodné športy, jazdu na bicykli, prechádzky po prírodnom parku Velebit alebo si vyraziť na výlet do blízkych ostrovov.

8) Kde sa dá zaparkovať v centre Zadaru?
Odpoveď: V centre Zadaru sa dá parkovať na verejných parkoviskách alebo v parkovacích domoch.

9) Ako sa dostanem z jedného miesta na druhé v Zadare?
Odpoveď: Môžete sa pohybovať autom, autobusom, taxíkom alebo prenajať si bicykel.

10) Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Zadare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Zadare sú Hotel Falkensteiner, Hotel Bastion a Apartments RENTaSTAR.


Počasie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko Zadar je populárna destinácia pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže, teplé slnečné dni a jasné modré more. Toto krásne mesto na južnom pobreží Chorvátska má stredomorské podnebie, ktoré spôsobuje, že počasie je väčšinou príjemné počas celého roka.

Letné mesiace v Zadare sú teplé a suché. Priemerné teploty dosahujú 28 - 30 stupňov Celzia. Teplota vody sa pohybuje okolo 25 - 27 stupňov. Tento čas roka je ideálny na plávanie a opaľovanie, pretože slnko svieti takmer každý deň. Občasné búrky však môžu prísť na návštevníkov nečakane, takže by ste mali mať so sebou vždy napríklad aj dáždnik.

Jeseň v Zadare je veľmi príjemná, keďže sa počasie ešte stále drží nad 20 stupňov Celzia. Septembra a októbra sa teploty zväčša pohybujú okolo 20 stupňov, pričom teplota vody sa pomaly začína chladiť na 20 až 22 stupňov.

Zima v Zadare je zväčša miernejšia ako v iných častiach Chorvátska, avšak môže byť úplne nepredvídateľná. Priemerné teploty sa zväčša pohybujú okolo 10 stupňov Celzia. Teplota vody dosahuje obvykle 14 až 16 stupňov. V zime je veľa daždivých dní a občasné búrky sú častejšie v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami.

Jar je v Zadare krásna! Vidieť, ako sa príroda prebúdza, ako kvitnú stromy a rastliny, je neskutočné. Teploty sú mierne a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia. Teplota vody ešte nie je tiež príliš vysoká, ale môže dosahovať už približne 16 stupňov.

Celkovo má Zadar veľmi príjemné stredomorské podnebie, s príjemne teplými letami a miernejšími zimami. Aj keď sa počasie môže občas zmeniť a priblížiť sa k daždivému, väčšinou prežijete skvelú dovolenku priamo na plážach tohoto nádherného mesta.


Ubytovanie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou, prekrásnymi plážami a kultúrnymi zaujímavosťami. Jedným z najobyvateľnejších miest v Chorvátsku je mesto Zadar. Toto mesto ponúka zaujímavé pamiatky a skvelé možnosti ubytovania pre turistov.

Najpopulárnejšou formou ubytovania v Zadare sú hotely. Návštevníci si môžu vybrať z množstva hotelov v rôznych kategóriách a cenových rozpatoch. Vyberať si môžete podľa polohy, vybavenia a mnohých ďalších kritérií. Medzi najlepšie hotely v Zadare patrí Hotel Pinija. Tento luxusný hotel sa nachádza v tichom prostredí v blízkosti mora a ponúka kvalitné služby a pohodlné ubytovanie.

Ďalšou obľúbenou možnosťou ubytovania v Zadare sú penzióny a apartmány. Tieto možnosti sú vhodné pre tých, ktorí si chcú vychutnať súkromie a nezávislosť počas svojej dovolenky. Mnohé penzióny a apartmány sa nachádzajú v blízkosti pláže alebo centra mesta, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií.

Ak hľadáte niečo špeciálne a nezvyčajné, skúste ubytovanie v kempoch v Zadare. Táto forma ubytovania je ideálna pre turistov, ktorí chcú zakúsiť prírodu a život pod širým nebom. V Zadare nájdete niekoľko kempov, ktoré ponúkajú moderné zariadenia a množstvo aktivít pre celú rodinu.

Nakoniec, pre tých, ktorí milujú luxus a exkluzivitu, sú k dispozícii luxusné vily a apartmány. Tieto ponúkajú maximálny komfort a súkromie a často sú vybavené bazénom a wellness centrom. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v krásnych prostrediach s výhľadom na more.

Zhrnutie: Neváhajte a vyberte si svoje ubytovanie v Zadare a vychutnajte si kúzlo Chorvátska. Mesto ponúka mnoho možností pre každého. Vyberte si podľa svojich preferencií a užite si dovolenku plnú zážitkov a oddychu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky