Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Taliansko Pisa

Letenka Taliansko Pisa


Letenky do Talianska sú obľúbenou voľbou pre mnohých turistov, ktorí túžia zažiť vidiek, kultúru, históriu a úžasné jedlá tejto krajiny. Ak hľadáte niečo netradičné a zaujímavé, potom je let na letisko v meste Pisa pre vás skvelou voľbou.

Pisa je mesto v regióne Toskánsko, ktoré leží na brehu rieky Arno. Je známe najmä svojou ikonickou pamiatkou - Vežou Pisa, ktorá je súčasťou zámkového komplexu, zvaného Campo dei Miracoli (poľo zázrakov). Okrem toho Pisa ponúka mnoho iných pamiatok a atrakcií, ktoré treba vidieť, ako sú katedrála Duomo di Pisa, baptistéria a Camposanto Monumentale.

Ak plánujete let do Pisy, môžete sa rozhodnúť pre niekoľko rôznych spoločností. Mnohé z nich poskytujú priame lety z rôznych európskych miest. Medzi najznámejších leteckých predajcov patria Ryanair, easyJet, Lufthansa, Alitalia a Wizz Air. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od obdobia. Najnižšie ceny bývajú často v zimnom a jesennom období, ale aj v lete sa dajú nájsť výhodné ponuky.

Ak uvažujete o letenke do Pisy, nezabudnite si zabezpečiť aj ubytovanie. V blízkosti letiska sa nachádza mnoho hotelov rôznej kategórie, ktoré sú dostupné pre každého cestovateľa.

Pisa je skvelým miestom na návštevu nielen pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, ale aj pre gurmánov. To napĺňa Taliansko ako krajina s najlepšou kuchyňou na svete a Pisa nie je výnimkou. Miesta, kde si môžete vychutnať dobrotu toskánskej kuchyne, sa nachádzajú v každej ulici. Jedným z najobľúbenejších jedál je "spaghetti alle vongole" (špagety s krevetami a hľuzovkami), ktoré vám rozhodne musí chutiť.

Let do Pisy vám umožní objaviť jedno z najkrajších miest v Taliansku. Dobrá dopravná sieť vám potom zabezpečí možnosť uniknúť zo zvyčajného ruchu mesta a objaviť množstvo okolitých miest a vidieckych oblastí. Bez ohľadu na váš cestovateľský štýl nájdete v Pise a jej okolí niečo, čo vás zaujme a očarí.


Počasie Taliansko Pisa


Taliansko je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou, gastronómiou a počasím. Pisa, mesto v regióne Toskánsko, sa nachádza na západnom pobreží Talianska a má priaznivé podnebie, ktoré je rok čo rok lákadlom pre turistov.

Jarné počasie v Pise sa pohybuje medzi 12°C a 20°C. Toto obdobie sa vyznačuje zelenými lúkami a kvitnúcimi záhradami. Práve jarné dni sú perfektným časom na prechádzky po meste a návštevy pamiatok, ako napríklad slávna veža v Pise.

Leto v Pise trvá od júna do septembra a teploty dosahujú priemerne 30°C. Dni sú teplé a slnečné, ideálne pre kúpanie v Ligurskom mori, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. V lete sa často konajú aj rôzne festivaly a podujatia, ako napríklad Festival San Ranieri.

Jesenné počasie v Pise sa pohybuje medzi 15°C a 23°C a ponúka množstvo príležitostí na prechádzky po meste a okolí. V týchto mesiacoch sa tiež konajú rôzne vínné festivaly a vinobrania v okolí mesta, ktoré sú určené pre všetkých milovníkov vína a talianskej kuchyne.

Zimné mesiace v Pise sú miernych teplôt, pohybujú sa v rozmedzí od 6°C do 13°C. Aj keď sneženie je v tomto meste zriedkavé, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na hory v okolí a na romantické večerné prechádzky mestom, ktoré sú v tomto období ešte krajšie.

Vzhľadom na priaznivé podnebie sa Pisa dá navštíviť kedykoľvek počas roka. Všetky ročné obdobia majú svoje čaro a lákadlá, ktoré stojí za to objaviť. Ak plánujete navštíviť Taliansko a hľadáte mesto s krásnym počasím a charizmou, Pisa je určite tou správnou voľbou. Vyskúšajte ju a užite si nezabudnuteľné chvíle v tejto historické a krásnej lokalite.


Dovolenka Taliansko Pisa


Taliansko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky už niekoľko desiatok rokov a pre mnohých z nás je synonymom pre romantiku, kultúru, jedlo a vínne révovisko. Jedným z talianskych miest, ktoré si získalo srdcia turistov z celého sveta, je aj nádherné mesto Pisa, ktoré sa nachádza v toskánskom regióne Talianska. Narodené ako významné stredoveké obchodné centrum a prístav, Pisa sa dnes pyšní svojou jedinečnou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a skvelým jedlom.

Keď sa bavíme o Pise, jednou z prvých vecí, ktoré vám prídu na um, bude chrám Santa Maria di Pisa alebo lepšie známy ako veža sv. Jána Krstiteľa. Táto 56 metrov vysoká vedecká veža sa stala symbolom mesta a je jednou z najznámejších turistických atrakcií Talianska. Veža bola postavená v 12. storočí a získala svoju šikmú polohu kvôli prírodnému pôdohybu, ktorý zasiahli do stavby. K návšteve veže vám rozhodne odporúčame zakúpenie vstupenky vopred, aby ste sa vyhli rade turistov, ktorí čakajú na vstup. Pri vstupe do veže budete poučení o jeho histórii a následne sa dostanete na vrchol veže, odkiaľ sa môžete rozhlížať po meste.

Okrem veže sv. Jána Krstiteľa sú v Pise ďalšie turistické atrakcie, ktoré stojí za návštevu. Medzi tieto patrí napríklad Katedrála Panny Márie, Baptisterium sv. Jána, Kostol San Matteo a Múzeum národnostných prírodných vied. Ak máte radi umenie a kultúru, určite navštívte múzeum v jednom z najkrajších historických palácov v meste, Palazzo Blu, ktorý ponúka exkluzívne výstavy moderného a súčasného umenia.

Pisa nie je iba o svojej architektúre a histórii, ale ponúka aj skvelé jedlo a vína. Toskánsky región je známy svojimi chutnými jedlami a lahodnými vínam, a Pisa nie je výnimkou. Najlepšie miesta, ako skúsiť miestne tradičné jedlo, sú stolovacie domy, kde ponúkajú chutné a čerstvé Morečité jedlá ako Cacciucco, ktoré je rybacia polievka, alebo rizoto s riekou krevet. Taktiež by ste nemali premeškať ochutnať miestne vína a olivové oleje, ktoré sa pestujú v toskánskej krajine.

Pisa je tiež ideálnym miestom pre romantickú dovolenku v talianskom štýle. Okrem prechádzky so svojou druhou polovičkou popri rieke Arno, ktorá preteká mestom, môžete sa vybrať na prechádzku po Centre Storico, kde si môžete pozrieť krásne al Fresco maľby a umenia alebo sa môžete zastaviť v miestnych Baroch a kaviarňach a vychutnať si talianske espressso alebo aperetif.

V Pise je niekoľko možností, ako nájsť priestranné a pohodlné apartmány, hotely a villy priamo v centre mesta, čo vám umožní ľahko sa dostávať na všetky miesta. Môžete tiež zvoliť hotel pri rieke Arno alebo v blízkej oblasti, aby ste sa mohli čo najlepšie vychutnať krásy toskánskej krajiny.

Pre tých, ktorí sa plánujú vydať na dovolenku Taliansko, Pisa je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Toto krásne mesto ponúka kombináciu kultúry, histórie, umenia, kulinárstva a romantiky. Určite si užijete skvelú dovolenku, ktorá bude plná nezabudnuteľných zážitkov.


Ubytovanie Taliansko Pisa


Taliansko má mnoho kúzelných miest, ktoré si zaslúžia navštíviť. Jedným z takýchto miest je aj mesto Pisa, ktoré sa nachádza v strednej časti Talianska. Mesto je známe svojou znamenitou vežou, ktorá sa nachádza na Piazza dei Miracoli (námestie zázrakov), ale ponúka aj mnoho iných zaujímavostí. Ak by ste sa rozhodli navštíviť Pisu, určite potrebujete aj dobré ubytovanie.

V Pise nájdete mnoho typov ubytovania, ktoré bude vyhovovať každej návšteve. Od malých penziónov a rodinných domov až po moderné hotely. Ak hľadáte niečo lacné a útulné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v penzióne alebo privátnych apartmánoch. Tieto oblasti sú spravidla vzdialené od turistických atrakcií, alebo sú v okolitých mestách či dedinkách, kde si môžete oddýchnuť od turistov. Väčšina ubytovaní v Pise sa nachádza v blízkosti centra mesta. Takže si môžete návštevou mesta vychutnávať históriu, kultúru a miestne jedlá.

Ak máte chuť na väčšiu pohodlnosť, v Pise nájdete aj mnoho moderných a kvalitných hotelov. Väčšina z nich ponúka výhodnú polohu v blízkosti atrakcií šporákom do mnohých kúzelných letné destinačia. Tieto hotely sú vybavené pohodlnými a modernými zariadeniami, ako sú klimatizácie, bazény, spa a internetové pripojenie. Ich ceny sa samozrejme líšia, preto si vopred skontrolujte ich ceny a recenzie na internete alebo sa poraďte s ktorým zo starohestských hostí, pretože môžu byť užitočnou zdrojom informácií.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Pise sú zariadenia, ktoré sú prispôsobené rodinnému pobytu. Tieto ponúkajú širšiu škálu možností, vrátane rodinných apartmánov, moderných centrály pre deti alebo doplnkových služieb, ako sú detské postieľky a ponuky babysittingu. Môžete vybrať ubytovanie pre celú rodinu a pobyt si užívať s deťmi a ostatnými blízkymi.

Pri hľadaní ubytovania v Pise sa uistite, že ste si overili v blízkosti dostupne dopravné spojenia. Mesto je dobre koncované vlakmi a autobusmi, takže výber správneho miesta pre vás bude úplne individuálne.

Taliansko - Pisa je nádhernou krajnou, ktorá stojí za návštevu. Navštíviť tento stredomorský klenot je skutočne ťažké odolať a prísť s lepším ubytovaním sa ešte ťažšie zvláda. Trhlina v meste Pisa je zároveň miestom, kde sa môžete oddýchnuť a nájsť útočisko pred každodenným zhonem. S toľkými možnostami ubytovania nájdete iste jedno, ktoré bude splňovať vaše potreby a predstavy o dovolenke v Taliansku.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Pisa


Q: Čo sa nachádza v Pise?
A: V Pise sa nachádza slávna veža Leaning Tower, katedrála Santa Maria Assunta a baptistická kaplnka.

Q: Koľko stojí vstup na vežu?
A: Vstup na vežu stojí okolo 18 eur pre dospelých a 8 eur pre deti. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny.

Q: Ako sa dostanem z letiska v Pise do mesta?
A: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z letiska do mesta, je pridať sa na vlakovú stanicu Aeroporto di Pisa a odcestovať vlakom do centra mesta.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Pisy?
A: Najlepší čas na návštevu Pisy je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a turistov nie je príliš veľa.

Q: Aké sú typické jedlá v Pise?
A: V Pise sa podávajú rôzne druhy cestovín, ako sú ravioli, spaghetti a gnocchi, ako aj ryby a rôzne druhy morských plodov.

Q: Koľko času by som mal stráviť v Pise?
A: Zvyčajne je to dosť, aby ste strávili jeden deň v Pise a videli hlavné atrakcie, ako sú veža, katedrála a baptistická kaplnka. Ak chcete preskúmať mesto a jeho okolie, môžete naplánovať pobyt na dva až tri dni.

Q: Kam môžem ísť na výlet z Pisy?
A: Jeden z najobľúbenejších výletov z Pisy je do Florencie, ktorá sa nachádza asi hodinu cesty vlakom. Iné zaujímavé miesta v blízkosti Pisy sú napríklad Cinque Terre, San Gimignano a Lucca.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky