Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Srí Lanka Ella

Počasie Srí Lanka Ella


Srí Lanka Ella je malé turistické mestečko, ktoré sa nachádza v okrese Badulla v juhovýchodnej časti Srí Lanky. Je to miesto, ktoré je obľúbené vďaka svojim scenickým vodopádom a krásnej prírode.

Počasie v Srí Lanka Ella zvyčajne býva teplé a vlhké počas celého roka, s teplotami uvádzanými približne do 30 stupňov Celzia. Najlepšie obdobie na návštevu Srí Lanka Ella je v období medzi december a marca, kedy sa počasie zlepšuje a je menej zrážok.

V letných mesiacoch od júna do septembra môže byť o niečo viac daždivo a vlhko, takže návštevníci by mali byť pripravení na krúpy a bahnité podmienky. Na druhej strane, táto sezóna môže byť tiež dobrá pre návštevu vodopádov, ktoré bývajú v tomto období ešte väčšie a plnšie.

V každom prípade, Srí Lanka Ella je miesto, ktoré stojí za návštevu nielen kvôli jeho úchvatnej prírode, ale aj vďaka svojim miestnym kultúram a reštauráciám, kde návštevníci môžu ochutnať tradičné srílanské jedlá. S vhodnou prípravou a vybavením, môže byť Srí Lanka Ella krásne a vzrušujúce miesto na návštevu, nech už sa rozhodnete navštíviť ju kedykoľvek počas roka.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Ella


Čo je to Ella?

Ella je malé mesto na Srí Lanke, známe svojimi nádhernými výhľadmi na hory, vodopády a prírodu.

Ako sa dostať do Ellá?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Ellá, je autobusom alebo taxíkom. Autobusy jazdia z Kandy, Colombo a ďalších miest.

Kedy je najlepší čas na návštevu Ellá?

Najlepším časom na návštevu Ellá je od decembra do marca, keď je sušší sezóna a lepšie počasie. Avšak, aj počas daždivých sezón môže byť krásne a zelené.

Kde sa dá ubytovať v Ellá?

V Ellá je veľa možností ubytovania, vrátane hotela, ubytovne, penziónov a apartmánov.

Koľko dní by som mal stráviť v Ellá?

Odporúčame stráviť v Ellá minimálne 2 až 3 dni, aby ste mohli preskúmať všetky vodopády, prehliadky a turistické atrakcie.

Čo vidieť v Ellá?

V Ellá sa nachádza mnoho turistických atrakcií, ako napríklad Nine Arch Bridge, Ravana Falls, Little Adam's Peak a Ella Rock.

Je bezpečné cestovať do Ellá?

Áno, cestovanie do Ellá a na Srí Lanku je vo všeobecnosti bezpečné. Avšak, odporúčame dodržiavať bežné opatrenia pre bezpečnosť vždy, keď cestujete do cudzej krajiny.


Letenka Srí Lanka Ella


Srí Lanka Ella - Zážitok ako z pohádky

Srí Lanka je krásna krajina plná zelených kopcov, ohromujúcich pláží a miestnych dediniek, ktoré vám ponúkajú skutočné obdivuhodné zážitky. V srdci tejto nádhernej krajiny sa nachádza mesto Ella, ktoré sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré by si každý mal vyskúšať. V tomto meste nájdete niečo pre každého - od skvelého jedla a krásnych výhľadov až po prírodné scenérie, ktoré vás úplne dostanú. Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Ellae je vodopád Srí Lanka Ella.

Ak plánujete navštíviť tento kúsok neba na zemi, je potrebné si na to rezervovať letenky do Srí Lanka Ella. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Sri Lanke, a preto si môžete vybrať to, čo najlepšie vyhovuje vašim financiám a pohodliu.

Kedy navštíviť Srí Lanka Ella?

Mesto Ella si už nejaký čas získalo popularitu kvôli krásnym scenériám a nádherným výhľadom. Ak chcete navyše vidieť unikátny vodopád Srí Lanka Ella, musíte sa na cestu vydať v období od júna do októbra. Počas tohto obdobia sa môžete tešiť na hojnosť vody z oblohy, čo znamená, že vodopád bude nádherný. Okrem toho, v tomto čase je aj príjemnejšie počasie.

Od novembra do mája sa môžete tešiť na slnečnú a suchú sezónu. V tomto období budete môcť pozorovať krásne scenérie pod horami, ktoré budú ešte viac zdôraznené príjemným počasím.

Ako sa tam dostať?

Mesto Ella je dostupné autom, čo vám prinesie viac slobody pri objavovaní okolia a vidieť nádherné scenérie po ceste. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si prenajať motorku a vydať sa po ceste. Avšak, ak sa chcete skutočne vyhnúť premávke, môžete navštíviť túto oblasť prostredníctvom železničnej dopravy. Táto oblasť je na trati Kandy - Badulla, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších ciest na svete. Bude to pre vás nezabudnuteľná a vedľa žiadna jazda.

Vodopád Srí Lanka Ella

Vodopád Srí Lanka Ella sa nachádza asi 7 kilometrov juhozápadne od mesta Ella. Ide o jeden z najkrajších a najväčších vodopádov v Sri Lanke so výškou 25 metrov. Pohľad na túto vodnú hranicu je úžasný. Okolie je obklopené rozsiahlou vegetáciou, ktorá umocňuje pocit exotiky a naplní vaše oči krásnymi farebnými prvkami. Vodopád Srí Lanka Ella je napojený na rieku Kirindi Oya a jeho strmé skaly tvoria fascinujúcu scenériu. V okolí je množstvo miest, kde sa môžete posadiť a relaxovať, pozorovať vodopád a všetko si vychutnať.

Celkový dojem

Srí Lanka Ella je miesto, kde sa návštevníci môžu tešiť na nádherné prírodné scenérie, zaujímavú kultúru, chutné jedlo a mnoho atrakcií. Letenky do Srí Lanka Ella sú dostupné v rozmanitých variantách a od rôznych leteckých spoločností. Ako vidíte, návšteva Srí Lanky a vodopádu Srí Lanka Ella by mohla byť pre vás najromantickejšie a najneuveriteľnejšie dobrodružstvo, aké ste kedy zažili.


Dovolenka Srí Lanka Ella


Srí Lanka Ella je jedným z najkrajších miest na Srí Lanke, ktoré stojí za to navštíviť. Tento zaujímavý kus krajiny je skutočne určený pre tých, ktorí si radi užívajú krásu prírody a prechádzky. Toto miesto, ktoré sa nachádza v okrese Badulla v centrálnej provincii Srí Lanky, láka turistov z celého sveta, aby si užili krásy vrchov Čierneho hory, nevídané krásy vodopádov a prekrásne koloniálne budovy.

Ak hľadáte miesto pre dobrodružnú dovolenku v nezvyčajnom prostredí, tak Srí Lanka Ella je miesto, kde sa určite budete cítiť príjemne. Toto miesto je plné aktivít pre každého, kto má radi pohyb a prechádzky. Môžete sa prejsť po prekrásnom horárskom teréne, či už s vašou rodinou alebo s priateľmi. Okrem prekrásneho výhľadu z vrcholu, kde sa môžete dívať na nekonečné trávnaté plochy a hory, zistíte, že Srí Lanka Ella je miesto, kde si môžete vychutnať zaujímavé pamiatky a relaxovať v nádhernom prostredí.

Prvou atrakciou, ktorú treba navštíviť, sú vodopády Ravanella. Tento nádherný vodopád, ktorý sa zišiel zo sedimentov z hory, urobí na vás dojem svojou krásou, a taktiež ideálny počas horolezectva. Ich výška je pomerne vysoká, a pre mnohých turistov ako jedna z najkrásnejších na Sri Lanke. Ak chcete prežiť nezabudnuteľný zážitok počas vašej dovolenky, navštívte túto oblasť a obdivujte krásu vodopádu Ravanella.

Ak ste milovníkmi histórie, potom nemôže chýbať v mestečku Ella návšteva budovy British Club. Táto budova, ktorá bola v pôvodnej forme postavena britskou vládou, ukazuje návštevníkom komplexnú štruktúru britskej kolonizácie. Je to skutočne nezvyčajná skúsenosť pre turistov, ktorí si radi prehliadajú populárne miesta a obdivujú históriu Srí Lanky.

Okrem obdivovania krásy prírody a histórie si túto oblasť môžete vychutnať aj pomocou najrôznejších aktivít, napríklad kajakovanie, horolezectvo a prechádzky po zemi. Ďalej si môžete vychutnať miestne trhy, obchody so suvenírmi a pláže s plávaním a slnením.

Nakoniec, Srí Lanka Ella je miestom, ktoré ľudia milujú pre jeho nezvyčajnú krásu a nádherné výhľady. Ak hľadáte novú destináciu, kde sa môžete potom uvoľniť a užiť si skutočne neobyčajné zážitky, potom je Srí Lanka Ella miesto, ktoré určite stojí za to navštíviť. Prejdením mesta, si vychutnáte prekrásne koloniálne budovy, historické pamiatky a úchvatný výhľad na hory a prírodu. Takže ak chcete zažiť dobrodružstvo, relaxovať a vychutnať si krásy Srí Lanky, tak Srí Lanka Ella je miesto, na ktoré určite nezabudnete!


Ubytovanie Srí Lanka Ella


Srí Lanka je krajina, v ktorej sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré si môžete pozrieť. Ella je jedno z týchto miest, ktoré ponúkajú niečo pre každého – krásne scenérie, zaujímavú históriu a kultúru a možnosti na aktívny oddych.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ella, budete si môcť vybierať z množstva možností ubytovania. Niektoré z najlepších možností sú:

1. Ella Tree House Resort – Tento resort je ukrytý vo vrchole stromu a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. To je perfektné miesto pre tých, ktorí sa chcú cítiť jedinečne a byť blízko prírody. Resort ponúka aj rôzne aktivity, ako sú turistika a cyklistika.

2. Zion View Ella Green Retreat – Tento hotel sa nachádza na okraji mesta a ponúka pokojnú atmosféru. Vybavenie hotela je moderné a poskytuje pohodlie a luxus. Hostia si môžu vychutnať výhľad na zelené okolie a zrelaxovať sa.

3. Ella Gap Hotel – Tento hotel sa nachádza v centre mesta a je ideálny pre tých, ktorí chcú mať prístup k rôznym atrakciám mesta. Hotel ponúka moderné a pohodlné vybavenie, ako aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať domáce špeciality.

4. Glendower Hotel – Tento hotel sa nachádza na kľukatej ceste v centre mesta a ponúka krásne izby s výhľadom na západ slnka nad Ella Rock. Hotel má aj reštauráciu a bazén pre hostí, ktorí chcú relaxovať.

V Ella môžete nájsť ubytovanie pre každého, od jednoduchých hostíl až po luxusné hotely. Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali miesto, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a účelu návštevy. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, Ella bude určite jeden z najkrajších a najzapamätateľnejších zážitkov z vašej cesty do Srí Lanky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky