Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Spojené štáty americké Baltimore, Maryland

Ubytovanie Spojené štáty americké Baltimore, Maryland


Baltimore v štáte Maryland ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, pretože má bohatú históriu, pláže, zábavu a gastronómiu. Ak hľadáte ubytovanie, môžete si vybrať zo širokej ponuky hotela, motelov alebo bývania v mestskej časti alebo v okolí mesta Baltimore.

Ak vyhľadávate luxusnú možnosť, odporúčame vám Four Seasons Baltimore. Nachádza sa pri Inner Harbor a ponúka krásny výhľad na prístav. Hotel má elegantné izby, ktoré sú plne vybavené a k dispozícii sú aj služby, ako napríklad relaxačné centrum, posilňovňa a vnútorný bazén.

Ak hľadáte cenovo dostupnú možnosť, vyskúšajte hotel Hilton Baltimore Inner Harbor. Tento hotel sa nachádza v samom srdci mesta a ponúka prekvapivú kvalitu za výhodnú cenu. Izby sú čisté, s moderným vybavením vrátane káblovej televízie a pripojenia na internet. Hotel tiež ponúka k dispozícii bazén, posilňovňu a služby ako parkovisko a práčovňa.

Mimo mesta môžete nájsť množstvo možností pre ubytovanie v hoteloch v okolí Baltimore. Comfort Suites Laurel Lakes a Residence Inn​ by Marriott Greenbelt sú len niektoré z možností. Tieto hotely sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a ticho a sú dostatočne veľké na to, aby mohli ubytovať celé rodiny.

Ak preferujete niečo skromnejšie, môžete nájsť množstvo ubytovacích možností v okolitých dedinách a mestách. Ubytovanie v originálnych bed and breakfast alebo kempoch v okolí mesta Baltimore ponúka nádherné výhľady na prírodu a zároveň ponúka dostatočnú pohodlnosť na oddych po celodenných výletoch a prechádzkach.

Baltimore, Maryland, je skutočne fascinujúce miesto na pobyt a ponúka množstvo možností pre každého. Bez ohľadu na vaše finančné nebo zvrchované požiadavky, existuje pre vás ideálne ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť dokonalú dovolenku vo Veľkom jablku.


Letenka Spojené štáty americké Baltimore, Maryland


Letenka do Baltimore, Maryland - perfektné miesto na objavovanie histórie a kultúry Spojených štátov Amerických

Baltimore, Maryland je jedno z tých miest v Spojených štátoch, ktoré by mal vidieť každý, kto má záujem o históriu a kultúru krajiny. Nech už ste tam kvôli návšteve miestnych pamiatok, gastronomickým zážitkom alebo len na prechádzku po prekrásnom prístavnom meste, Baltimore zaručene nesklame.

Ak sa chcete dostať do Baltimore, potrebujete letenku a začínať by ste mali na najbližšom letisku. Ak žijete v Európe, boli by najlepšie možnosti lietať z Londýna, Frankfurtu alebo Paríža. Letenky bývajú za rozumné ceny, a preto nie je veľa dôvodov, aby ste do Baltimore nevycestovali.

Keď už budete v Baltimore, prvou zastávkou by mal byť Baltimorský prístav. Jeho história siaha až do 18. storočia, keď sa stal dôležitým prístavom pre obchodovanie so stredným a južným Novým svetom. Dnes je prekrásnym miestom pre prechádzky a menšie festivaly, ale stále je tam cítiť históriu.

Ďalšou atrakciou v Baltimorе je Baltimorské Aquárium. Ak hľadáte zábavu pre celú rodinu, tento veľký akvárium ponúka skvelé možnosti. Vrátane rôznych druhov rýb, morských hadov a dokonca aj žralokov. Okrem toho, návštevníci si môžu myslieť, že sedeli vo vnútri ponorky, keď prechádzajú cez "dutinu koryta".

Ďalší prieskum mesta by mal zahrnúť návštevu Čínskej štvrte. Nie je to len turistická atrakcia, ale aj miesto, kde žije množstvo rovnako nádherných ako aj jedinečných ľudí a kultúr. Svoje miesto tu nájde každý, kto si chce vyskúšať miestne jedlá, nakúpiť miestne remeslá a trochu sa posilniť pred ďalšou zastávkou.

Poslednou významnou zastávkou po návšteve Baltimore by mal byť Fort McHenry. Fort je spájaný so súvislosťami s dokončením amerického národného múzea, ktoré ho robí omnoho zaujímavejším. Je to miesto, kde sa narodila americká hymna, a preto je to naozaj dôležitá pamiatka.

Baltimore, Maryland je miestom plným histórie a kultúry. Tento prístavný nádherne oplýva množstvom atrakcií, ktoré stojí za vidieť. Nech už sa vydáte na Baltimorský prístav, budete vo vnútri Baltimorského akvária, prechádzať sa po Čínskej štvrti alebo sa pozde zahneďte v fortu McHenry, určite sa tam nebudete nudiť. Je to skvelé miesto na dovolenku pre celú rodinu, ale aj pre jedinca, ktorý má záujem objavovať históriu Spojených štátov Amerických.


Dovolenka Spojené štáty americké Baltimore, Maryland


Baltimore, Maryland je jedným z najrušnejších a najdynamickejších miest v Spojených štátoch amerických. Toto mesto ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ktorí sa sem vydávajú na dovolenku. Okrem toho, že je to dôležité námestie pre národnú históriu Spojených štátov, Baltimore má aj mnoho atrakcií pre turistov, ako napríklad vynikajúce múzeá, historické domy, kultúrne centrá a krásne parky.

Baltimore je domovom niektorých z najvýznamnejších pamiatok historického, hospodárskeho a kultúrneho významu v Spojených štátoch amerických. Jednou z najdôležitejších pamiatok je vstup do známej silnice Route 40, ktorá spája Baltimore s Washingtonom, DC. Táto silnica bola v minulosti súčasťou Historic National Road, ktorá bola prvou celoštátnou cestou vybudovanou v Spojených štátoch amerických.

Návštevníci Baltimore by mali navštíviť tiež Fort McHenry National Monument and Historic Shrine, kde sa konal boj, ktorý bol kľúčový v americkom histórii. Mnoho Američanov si tento rozhodujúci moment pripomína každý rok počas slávností Dňa nezávislosti.

V centre mesta je umiestnené múzeum Baltimore Museum of Art, kde sú zahrnuté obrazy a sochy aj od slávnych umelcov, ako sú napríklad Vincent van Gogh, Henri Matisse, Georgia O'Keeffe a Pablo Picasso. Turisti sa môžu tiež vydať na exkurziu do historického domu H. L. Mencken House, kde býval slávny novinár a spisovateľ.

Nezabudnuteľným zážitkom je aj prechádzka po promenáde Inner Harbour, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a obchodov s námornou tematikou. Sú tu ponúkané korčule, bicykle a loďky na prenájom pre návštevníkov, ktorí chcú spojiť vidieť s zábavou.

Baltimore je tiež známe svojimi parkami, ktoré sú možno tým najlepším miestom na oddych pred alebo po dlhom dni. Druid Hill Park ponúka impozantné výhľady na centrum mesta, zatiaľ čo Patterson Park ponúka relaxačné prostredie s množstvom možností pre voľný čas.

Baltimore, Maryland je skutočne fascinujúce mesto s množstvom zaujímavých miest, atrakcii, aktivít a tipov na prežitie. Návštevníci tu môžu zažiť výnimočný mix histórie a kultúry. Toto mesto by malo byť pridané do zoznamu všetkých, ktorí sa chystajú navštíviť Spojené štáty americké na svojej nasledujúcej dovolenke.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Baltimore, Maryland


1. Aké sú turistické atrakcie v Baltimor
Odpoveď: V Baltimor sa nachádza mnoho turistických atrakcií, ako je Národné akvárium, Múzeum umenia a rodiny Waltersovcov, Historická loď USS Constellation, Orioles Park v Camden Yards a mnohé ďalšie.

2. Aké sú najlepšie reštaurácie v Baltimore?
Odpoveď: V Baltimore môžete nájsť širokú ponuku reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy kuchýň z celého sveta. Najlepšie reštaurácie v Baltimore zahŕňajú The Food Market, Charleston, Woodberry Kitchen, Chaps Pit Beef a mnoho ďalších.

3. Kde sa nachádza centrum Baltimoru?
Odpoveď: Centrum Baltimoru sa nachádza v oblasti Inner Harbor, ktorá je známa svojimi mnohými turistickými atrakciami, obchodmi, reštauráciami a hotelmi.

4. Aké sú hlavné letiská v Baltimore?
Odpoveď: V Baltimore sa nachádza medzinárodné letisko Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Airport (BWI) a letisko Martin State Airport.

5. Aké sú večerné aktivity v Baltimore?
Odpoveď: V Baltimore môžete zažiť rôzne večerné aktivity, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, nočné kluby a mnoho ďalších. Taktiež môžete ísť na vychutnávanie si jedál a nápojov v rôznych reštauráciách a baroch.

6. Sú v Baltimore nebezpečné oblasti, kde by som nemal chodiť v noci?
Odpoveď: V Baltimore existujú niektoré oblasti, ktoré sú považované za nebezpečné, najmä v noci. Medzi tieto oblasti patria časti West Baltimore a East Baltimore, ktoré majú vysokú kriminalitu. Preto by bolo najlepšie sa vyhnúť týmto oblastiam v noci.

7. Aké je počasie v Baltimore?
Odpoveď: Počasie v Baltimore sú typické pre východné pobrežie Spojených štátov. Letné mesiace sú teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné mesiace sú chladné a vyschnuté, s priemernými teplotami okolo -5 stupňov Celzia.

8. Ako sa môžem dopraviť do Baltimoru z iných miest v USA?
Odpoveď: V Baltimore sa nachádza medzinárodné letisko, takže môžete prísť lietadlom z iných miest v USA aj z iných častí sveta. Mohli by ste cestovať aj autom alebo autobusom, a v prípade, že prichádzate z Washingtonu DC, existuje niekoľko vlakových spojení medzi týmito dvoma mestami.


Počasie Spojené štáty americké Baltimore, Maryland


Baltimore, Maryland sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím a má hojnosť sychravých dní. V lete sú dni dlhé a horúce, s teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime sú teploty pod bodom mrazu. Baltimore je známe pre svoju vlhkú klímu, kde sa teploty v lete často pohybujú okolo 27 až 32 °C a teploty v zime sú priemerne okolo -2 až 6 °C.

Ale nie vždy je počasie také extrémne v tomto meste. V jarných mesiacoch sú teploty miernych a vhodných pre turistov na návštevu mesta a okolitých pamiatok. V letných mesiacoch sa často vyskytujú búrky a hurikány, ktoré môžu spôsobiť značné škody. Zimné mesiace sú chladné a suché, s občasným výskytom snehovej nadície. Často sa vyskytujú aj silné nárazy vetra.

Baltimore má mnoho turistických atrakcií vrátane známej historického prístavu, národného akvária, muzea umenia a vedeckého centra, botanickej záhrady a množstva historických pamiatok. Cestovatelia by však mali byť opatrní a pripravení na každodenné zmeny v počasí.

Vzhľadom na vlhké klimatické podmienky a nebezpečenstvo povodní by sa cestovatelia mali informovať o stavu počasia pred odchodom na akékoľvek turistické miesto, aby neohrozili svoju bezpečnosť. Prirodzené vplyvy počasia v meste Baltimore sú časťou jeho krásy, no zároveň môžu predstavovať aj výzvu pre turistov, preto je dôležité byť vždy pripravený na akékoľvek možnosti, ktoré môže príroda ponúknuť.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky