Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi

Letenka Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi


V Spojených arabských emirátech sa skrýva niečo naozaj špeciálne – Ferrari World Abu Dhabi. Toto tematické park súvisí hlavne s automobilovou značkou Ferrari a je situovaný na Južnom ostrove, ktorý patrí do mesta Abú Dhabí. Je to jeden z najväčších a najrýchlejších tematických parkov na svete a určite stojí za návštevu.

Jednou z hlavných atrakcií tohto parku je rýchlostná jazda. Ferrari World Abu Dhabi ponúka najrýchlejší a najdlhší zatiaľ vyrobený rollercoaster, s názvom Formula Rossa. Jeho rýchlosť dosahuje až 240 km/h a jeho trasa je dlhá viac ako 2 kilometre. Ako sa len dá predstaviť, pri jazde zaznamenáte nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Na základe názvu parku by ste si mohli myslieť, že toto je výhradne pre automobilových nadšencov. Opak je však pravdou. V parku si môžete vychutnať aj rôzne zábavné položky, vrátane detského oázy, experimentálnych atrakcií a rôznych exponátov.

Park tiež ponúka viac ako 25 rôznych atrakcií a aktivít pre všetky vekové kategórie. Môžete sa vyskúšať v simulátoroch a virtuálnom pretekárskom aute. Okrem toho tu máte rôzne možnosti testovania svojich súťaživých zručností, napríklad pri stolnom futbale alebo basketbale.

Ak sa tu rozhodnete stráviť celý deň, môžete sa dokonca prejsť aj poľom s pretekmi, ktoré vás prevedú celým parkom s množstvom iných zábavných aktivít a pozoruhodných miest.

Jednou z najlepších častí Ferrari World Abu Dhabi je, že park nie je iba o jazdení na západ, ale ponúka mnoho ďalších zážitkov. Môžete ochutnať talianske jedlo, ktoré je plné chuti, a to v reštaurácii, ktorá je určená len pre vás.

Celkovo je Ferrari World Abu Dhabi skvelým miestom pre rodiny, ktoré si chcú užiť skvelý deň plný zážitkov a zábavy. Automobilový nádych parku rozhodne nenechá nikoho chladným a Ferrari World Abu Dhabi sa vám rozhodne vryje do pamäti ako nezabudnuteľná zážitok. Ak teda budete mať niekedy príležitosť navštíviť Spojené arabské emiráty, nezabudnite zahrnúť Ferrari World Abu Dhabi do svojho zoznamu miest, ktoré musíte navštíviť.


Počasie Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi vysokými teplotami a suchým podnebím. Hlavné mesto, Abu Dhabi, je obzvlášť známe svojím horúcim letom, kedy teploty často prekračujú 40 °C. To však neodradilo tvorcov zábavy od toho, aby v tejto oblasti vytvorili niečo nevídané - park s názvom Ferrari World Abu Dhabi.

Ferrari World Abu Dhabi sa nachádza v centre ostrova Yas, ktorý je jedným z najnovších a najkrajších nákupných, zábavných a turistických miest v Spojených arabských emirátoch. Park je otvorený od roku 2010 a je celý zasadený do témy Ferrari. Hoci park má mnoho atrakcií, je najznámejší ako miesto, kde sa nachádza najrýchlejšia horská dráha na svete.

Pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť horúcim letným teplotám, je park uzatvorený počas najteplejšieho počasia, ktoré trvá od júna do septembra. Počas zvyšku roka môžete očakávať teploty okolo 30-35 °C.

Avšak, aj keď park sa neskrýva pred vysokými teplotami, návštevníci si stále musia byť vedomí rizika úpalu a musia sa chrániť pred slnečným žiarením. Mnohé atrakcie Ferrarri World Abu Dhabi sú umiestnené vonku a návštevníci by si mali zabezpečiť dostatok vody a chrániť si pokožku pred slnečnými lúčmi.

Ak sa však rozhodnete navštíviť Ferrari World Abu Dhabi počas chladnejšieho obdobia, mala by to byť ideálna doba na návštevu parku. Návšteva parku v takomto období by mala byť oveľa príjemnejšia, pretože teploty sú vtedy nižšie a vy tak budete môcť viac využiť všetky atrakcie a zábavu parku.

Výlet do Ferrari World Abu Dhabi by mal byť na zozname každého nadšenca pretekárskych automobilov a zábavy. Aj keď Spojené arabské emiráty môžu byť dosť horúce, návšteva parku v zime je skvelou príležitosťou zažiť neobvyklú tému Ferrari a vychutnať si jedinečnú atrakciu - najrýchlejšiu horskú dráhu na svete.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi luksusnými reštauráciami, nákupnými centrami a nádhernými plážami. V Abu Dhabi, hlavnom meste Spojených arabských emirátov, sa však nachádza aj niečo unikátne - Ferrari World Abu Dhabi. Je to prvý a jediný svetový park od Ferrari, ktorý ponúka zábavu a vzrušenie pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Ferrari World Abu Dhabi sa nachádza v blízkosti letiska Abu Dhabi a na ploche takmer 86 000 metrov štvorcových ponúka návštevníkom množstvo zážitkov. Park má na svojom konte niekoľko svetových rekordov a ich najväčšia atrakcia - Formula Rossa - je dokonca najrýchlejšou horskou dráhou na svete. Návštevníci sa môžu cítiť ako piloti Formuly 1, keď si sadnú do vozidiel, ktoré sú schopné dosiahnuť rýchlosť až 240 km/h.

Okrem tejto atrakcie ponúka park aj množstvo ďalších zábavných možností. Pre fanúšikov kultovej značky Ferrari tu nájdu celé múzeum venované histórii automobilky. Pozrieť si tu môžete aj množstvo klasických aj moderných modelov Ferrari. Milovníci rovinky sa môžu vrhnúť do Adrenaline Rush, kde sa nachádzajú osemmetrové zrážadlá, ktoré s nimi vykonajú takmer 50 metrov dlhý kúsok. Deti si môžu vyskúšať jazdu v mini-autách a zároveň sa dozvedieť o tom, ako fungujú stroje.

Ferrari World Abu Dhabi nezostal pozadu ani v kulinárii. Návštevníci sa môžu občerstviť v nespočetných reštauráciách a kaviarniach. Tieto miesta sú tiež zariadené v štýle Ferrari a do detailu prepracované. Môžete si objednať špeciálnu pizzu alebo grilované mäso vo forme loga Ferrari.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v blízkosti parku, ponúka sa vám množstvo možností pre ubytovanie. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na území parku, ale nájdete aj hotely v blízkosti. Tieto hotely sú tiež navrhnuté v štýle Ferrari, aby návštevníci mohli prežiť autentický zážitok.

Ferrari World Abu Dhabi je ideálnou destináciou pre všetkých záujemcov o rýchle autá a adrenalínové športy. Určite stojí za to navštíviť tento park a stráviť tam niekoľko dní s rodinou či priateľmi. Ak ste fanúšikmi Ferrari alebo Formuly 1, neváhajte navštíviť tento unikátny park a nechajte sa unášať rýchlosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi


1. Čo je Ferrari World Abu Dhabi?
Ferrari World Abu Dhabi je zábavný park nachádzajúci sa v Spojených arabských emirátoch, ktorý je zameraný na témy značky Ferrari.

2. Kde sa nachádza Ferrari World Abu Dhabi?
Ferrari World Abu Dhabi sa nachádza v hlavnom meste Spojených arabských emirátov, Abu Dhabi, na ostrove Yas Island.

3. Koľko stojí vstupenka do Ferrari World Abu Dhabi?
Cena vstupenky do Ferrai World Abu Dhabi sa líši v závislosti od typu, dĺžky pobytu a veku návštevníkov.

4. Aké atrakcie sa nachádzajú v zábavnom parku Ferrari World Abu Dhabi?
V parku sa nachádza veľa atrakcií, vrátane rýchlej jazdy na trati, simulátora F1, virtuálneho zážitku Ferrari a mnohých ďalších.

5. Môžem si kúpiť suveníry v parku Ferrari World Abu Dhabi?
Áno, v parku nájdete suveníry značky Ferrari, vysokokvalitnú oblečenie, hračky a iné predmety spojené s parkom.

6. Je potrebné si vopred zarezervovať vstupenky do parku Ferrari World Abu Dhabi?
Áno, je odporúčané mať vopred rezervované vstupenky na park.

7. Aké sú otváracie hodiny parku?
Otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny. Odporúča sa pred príchodom skontrolovať aktuálne otváracie hodiny.

8. Aké sú stravovacie možnosti v parku?
V parku nájdete rôzne reštaurácie a stánky, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

9. Môžem si v parku prenajať zariadenie pre zabavenie detí?
Áno, v parku nájdete prenájom vozíkov pre deti a iné zariadenia pre zabavenie detí.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v parku?
Park dodržiava prísne bezpečnostné opatrenia, aby sa zaručila bezpečnosť návštevníkov. Na atrakciách sú k dispozícii pripevnenia a rôzne bezpečnostné opatrenia.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Ferrari World Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú v poslednej dobe stále populárnejšie miesto na dovolenky a to nielen pre svoje krásne pláže, ale aj pre množstvo bezkonkurenčných zážitkov. Jedným z nich je určite Ferrari World Abu Dhabi.

Ferrari World Abu Dhabi je najväčšie kryté zábavné centrum na svete a kúpu lístka už odporúčame zahrnúť do svojho zoznamu na návštevu, ak sa chystáte do Spojených arabských emirátov.

V centre sa nachádzajú atrakcie pre celú rodinu, ako napríklad nádherné dobre zachované vozidlá Ferrari, rýchle jazdy na F1 simulátore alebo adrenalínová jazda na rýchlosti až 240 km/h na najvyššej rýchlostnej jazde na svete.

Pre deti sú určené menšie jazdy a atrakcie, ako napríklad ruchadlá alebo malé jazdy s Ferrarim.

Okrem toho v center nájdete množstvo reštaurácií s tradičnou ázijskou kuchyňou, grilovanými mäsovými špecialitami a čerstvým rybím pokrmami.

Nakoľko Ferrary sú nositeľom talianskej elegancie, môžete si tu tiež užiť štýlové nákupy v drahých butikoch, ktoré ponúkajú široký výber luxusných produktov a suvenírov.

Ferrari World Abu Dhabi je tak skvelou príležitosťou pre rodinnú dovolenku, kedy každý nájde niečo pre seba. Pre návštevu centra odporúčame viazať sa na celý deň, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie.

Pokiaľ máte radi zážitky plné adrenalínu, neváhajte a pridajte Ferrari World Abu Dhabi do zoznamu miest, ktoré si chcete počas vašej dovolenky v Spojených arabských emirátoch určite navštíviť!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky