Novinky

Ako naučiť modelku pózovať

Ako naučiť modelku pózovať
  • 4. augusta
  • |
  • 2016

O fotografovaní rôznych žánrov nájdete nie len v knihách, ale predovšetkým na internete obrovské množstvo informácií. Avšak ako by mal pózovať fotografovaný model či modelka, to už sa dozviete len ťažko.

Možná vám pózovanie príde ako pomerne jednoduchá činnosť, v skutočnosti je to však inak. Prirodzene a ľahko bude pózovať osoba, ktorá má pre tento spôsob práce vlohy a talent, všetci ostatní musia zatnúť zuby a pózy sa naučiť.

Vlado Kníž – Julie
Vlado Kníž – Julie

Profesionálne modelky venujú pózovaniu vo svojej príprave veľa času, kedy sa učia základné sady póz, ktoré pri fotografovaní využijú najčastejšie. V amatérskych podmienkach sa však s odbornou prípravou stretneme málokedy.

Ako fotiť amatérske modelky

Omnoho častejšie obsadzujeme do role modelky svojich príbuzných a známych alebo začínajúce modelky, ktoré nevyžadujú honorár, ale uspokoja sa do svojho portfólia i s menej profesionálnymi fotkami. Podobne ako u kompozície, aj v prípade pózovania platí, že každému sa páčilo niečo iného, avšak aspoň základne pózy by sa mala naučiť každá modelka.

Výsledná práca tak bude nie len rýchlejšia, ale predovšetkým plynulejšia. Nezabudnite tiež na to, že s modelom či modelkou musíte pri fotografovaní intenzívne komunikovať, inak sa bude pohľadom pozerať inde, než budete potrebovať.

Ako fotiť portréty a modelingové pózy

Krátkeho a praktického sprievodcu najčastejšími modelingovými pózami pripravila agentúra Czechoslovak Models a jedná sa skutočne o veľmi dobre spracovaný obrazový návod, ako pózovať pred fotoaparátom. Krátke video obsahuje všetky základné pózy a je teda skvelým výukovým materiálom aj pre začínajúce modelky.

V prípade fotografovania portrétov je pózovanie o to ťažšie, že model nemôže pracovať s celým telom, ale len s jeho hornou časťou. Veľmi dôležitá je v tomto prípade mimika, práca očí a tvárových svalov. Avšak nezabúdajte, že i ruky môžu byť kreatívnym výtvarný prvkom, a to omnoho prirodzenejším, ako prípadné rekvizity.

Novinky v e-shope

Novinka
Lowepro GearUp Pouch Medium

Multifunkčné GearUp puzdro strednej veľkosti je skvelým spoločníkom na cesty. Vďaka vnútornému usporiadaniu už nebudete musieť svoju digitálnu techniku a príslušenstvo (káble, krytky, karty, redukcie, adaptéry, baterky, nabíjačky a pod.) Nikdy viac hľadať. Navyše im puzdro poskytuje skvelú ochranu pred poškodením. Jednoducho ho vložíte do svojho cestovnej batožiny (brašna, batoh, kufor) a môžete vyraziť na cesty.

  do 3 pracovných dní 25,90 + pridať k porovnaniu

Novinka
National Geographic Mediterranean Messenger M

Štýlová ramenná brašňa National Geographic Mediterranean Messenger M sa pýši kvalitnými, odolnými a pevnými vonkajšími materiály z bavlna, plátna a kože, vďaka ktorým bude prepravovaná fotechnika v úplnom bezpečí. Vnútorné polstrovanou fotovaničku možné vybrať a tašku tak použiť ako klasické batožina. Modrý odtieň evokuje farbu azúrového pobrežia Stredozemného mora, modré a biele pruhy potom dopĺňajú námornej tému a kožené lemy dodávajú celej brašni kontrast a nezameniteľný štýl.

  do 4 pracovných dní 115,00 + pridať k porovnaniu

Novinka
NG stativ Tripod PHMIDI

Stativ National Geographic PHMIDI je určen pro práci s kompaktními, ultra zoom a CSC (MirrorLess)fotoaparáty. Stativ se vyznačuje kvalitou použitých materiálů, precizním výrobním zpracováním, nízkouhmotností a kompaktními transportními rozměry. Stativ PHMIDI je vyroben z odlehčeného hliníku (nohy) akompozitního plastu (růžice, svorky, hlava). Stativ je osazen 3-osou pákovou hlavou s rychloupínacímmechanismem a vodováhou. Hlavu lze aretovat ve 3 osách pomocí jedné ovládací páky a 2 aretačníchšroubů. Radiální vzpěry mezi nohami a středovou tyčí zvyšují celkovou stabilitu stativu. Stativ je dodávánvčetně transportního pouzdra National Geographic.

  skladom 22,90 + pridať k porovnaniu

Novinka
National Geographic Africa Camera Insert M

Technická polstrovaná brašna (fotovanička) National Geographic Africa Camera Insert M je ideálny pre ochranu a transport DSLR a CSC fotoaparát ua 1-2 objektívov. Možno ju použiť samostatne alebo v akomkoľvek batožine príslušnej veľkosti. Vonkajšia látka je inšpirovaná motívmi kultúrami afrických domorodých kmeňov.

  skladom 26,90 + pridať k porovnaniu

Novinka Darček
Olympus OM-D E-M1 Mark III body černé + dárky za 115 EUR

Olympus OM-D E-M1 Mark III dokonale spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky profesionálnych fotografov. Neuveriteľná rýchlosť a presnosť automatických zaostrovacích systémov, vrátane nového systému zaostrovania tvárí a očí, umožňuje fotografom väčší priestor pre kreativitu. Nový ultra rýchly procesor TruePic IX sa stará nielen o kvalitné a rýchle spracovanie dát zo snímača, ale aj o bleskové zaostrovanie, sekvenčné snímanie a ďalšie funkcie. Navyše vďaka unikátnej odolnosti proti vode, prachu a mrazu nenechá svojich majiteľov na holičkách ani v extrémne náročných podmienkach.

  do 4 pracovných dní 1 799,00 + pridať k porovnaniu

Novinka
National Geographic Earth Explorer Messenger

Ramenná brašna National Geographic Earth Explorer Messenger S je určená pre ochranu a bezpečnú prepravu CSC alebo DSLR fotoaparátov, objektívov, notebooku, tabletu a osobných vecí. Stvorená pre fotografov a cestovateľov, ktorí ocenia možnosti vnútorného rozloženia a možnosť pomocou pásky na zadnej strane tašky uchytenie na cestovný kufor. Samozrejmosťou sú odolné vonkajšie materiály ošetrené špeciálnou impregnáciou pre väčšiu odolnosť proti vlhkosti. Pre extrémne klimatické podmienky je súčasťou všitá pláštenka AWC. Objavovanie nových destinácií a kultúry je s touto brašňou radosť!

  skladom 115,00 + pridať k porovnaniu