Novinky

Ako naučiť modelku pózovať

Ako naučiť modelku pózovať
  • 4. augusta
  • |
  • 2016

O fotografovaní rôznych žánrov nájdete nie len v knihách, ale predovšetkým na internete obrovské množstvo informácií. Avšak ako by mal pózovať fotografovaný model či modelka, to už sa dozviete len ťažko.

Možná vám pózovanie príde ako pomerne jednoduchá činnosť, v skutočnosti je to však inak. Prirodzene a ľahko bude pózovať osoba, ktorá má pre tento spôsob práce vlohy a talent, všetci ostatní musia zatnúť zuby a pózy sa naučiť.

Vlado Kníž – Julie
Vlado Kníž – Julie

Profesionálne modelky venujú pózovaniu vo svojej príprave veľa času, kedy sa učia základné sady póz, ktoré pri fotografovaní využijú najčastejšie. V amatérskych podmienkach sa však s odbornou prípravou stretneme málokedy.

Ako fotiť amatérske modelky

Omnoho častejšie obsadzujeme do role modelky svojich príbuzných a známych alebo začínajúce modelky, ktoré nevyžadujú honorár, ale uspokoja sa do svojho portfólia i s menej profesionálnymi fotkami. Podobne ako u kompozície, aj v prípade pózovania platí, že každému sa páčilo niečo iného, avšak aspoň základne pózy by sa mala naučiť každá modelka.

Výsledná práca tak bude nie len rýchlejšia, ale predovšetkým plynulejšia. Nezabudnite tiež na to, že s modelom či modelkou musíte pri fotografovaní intenzívne komunikovať, inak sa bude pohľadom pozerať inde, než budete potrebovať.

Ako fotiť portréty a modelingové pózy

Krátkeho a praktického sprievodcu najčastejšími modelingovými pózami pripravila agentúra Czechoslovak Models a jedná sa skutočne o veľmi dobre spracovaný obrazový návod, ako pózovať pred fotoaparátom. Krátke video obsahuje všetky základné pózy a je teda skvelým výukovým materiálom aj pre začínajúce modelky.

V prípade fotografovania portrétov je pózovanie o to ťažšie, že model nemôže pracovať s celým telom, ale len s jeho hornou časťou. Veľmi dôležitá je v tomto prípade mimika, práca očí a tvárových svalov. Avšak nezabúdajte, že i ruky môžu byť kreatívnym výtvarný prvkom, a to omnoho prirodzenejším, ako prípadné rekvizity.

Zdieľajte nás

Novinky v e-shope

Novinka
NG stativ Tripod PHMIDI

Stativ National Geographic PHMIDI je určen pro práci s kompaktními, ultra zoom a CSC (MirrorLess)fotoaparáty. Stativ se vyznačuje kvalitou použitých materiálů, precizním výrobním zpracováním, nízkouhmotností a kompaktními transportními rozměry. Stativ PHMIDI je vyroben z odlehčeného hliníku (nohy) akompozitního plastu (růžice, svorky, hlava). Stativ je osazen 3-osou pákovou hlavou s rychloupínacímmechanismem a vodováhou. Hlavu lze aretovat ve 3 osách pomocí jedné ovládací páky a 2 aretačníchšroubů. Radiální vzpěry mezi nohami a středovou tyčí zvyšují celkovou stabilitu stativu. Stativ je dodávánvčetně transportního pouzdra National Geographic.

  do 4 pracovných dní 22,90 + pridať k porovnaniu

Novinka
National Geographic Africa Camera Insert M

Technická polstrovaná brašna (fotovanička) National Geographic Africa Camera Insert M je ideálny pre ochranu a transport DSLR a CSC fotoaparát ua 1-2 objektívov. Možno ju použiť samostatne alebo v akomkoľvek batožine príslušnej veľkosti. Vonkajšia látka je inšpirovaná motívmi kultúrami afrických domorodých kmeňov.

  skladom 26,90 + pridať k porovnaniu

Novinka Doprava zadarmo
Lowepro batoh Fastpack 250 AW III black

Tříkomorové foto batohy Fastpack AW III  kombinují funkční prvky předchozích produktový řad Fastpack II a Fastpack DV. Batohy se vyznačují moderním nadčasovým designem, funkční konstrukcí (3 samostatné komory), větším úložným prostorem při menší hmotnosti,  rychlým bočním přístupem do fotokomory, samostatnou komorou pro notebook, tablet a dokumenty, novými odolnými vnějšími materiály. 

  na otázku 129,00 + pridať k porovnaniu

Novinka
NG Tripod PH001

Stativ National Geographic PH001 se vyznačuje kvalitou použitých materiálů, precizním výrobnímzpracováním, praktickým a rychlým ovládáním výšky a polohování a možností aretace hlavy odděleně vetřech osách. Stativ je vyroben z odlehčeného hliníku (nohy) a kompozitního plastu (růžice, svorky, hlava), jeosazen 3-osou pákovou hlavou s rychloupínacím mechanismem a vodováhou. Druhá vodováha je osazenana růžici (těle) stativu. Plynulý posuv středové tyče je zajištěn kličkou a ozubeným převodem. Radiální vzpěrymezi nohami a středovou tyčí zvyšují celkovou stabilitu stativu. Stativ je dodáván včetně transportníhopouzdra. Stativ National Geographic PH001 je určen pro práci s DSLR a CSC fotoaparáty.

  do 4 pracovných dní 53,90 + pridať k porovnaniu

Novinka Doprava zadarmo
Lowepro batoh Fastpack Pro 250 AW III grey

Tříkomorové foto batohy Fastpack AW III  kombinují funkční prvky předchozích produktový řad Fastpack II a Fastpack DV. Batohy se vyznačují moderním nadčasovým designem, funkční konstrukcí (3 samostatné komory), větším úložným prostorem při menší hmotnosti,  rychlým bočním přístupem do fotokomory, samostatnou komorou pro notebook, tablet a dokumenty, novými odolnými vnějšími materiály. 

  na otázku 149,00 + pridať k porovnaniu

Novinka Darček
National Geographic Africa Backpack M + Statív ZADARMO

Dvojkomorový batoh National Geographic Africa Backpack M možno v prípade potreby prestavať na jednokomorový cestovné batoh. Spodná fotokomoru môžete prispôsobiť tvar ua veľkosti uložené techniky pomocou vyberateľných deliacich priečok. Inšpirácia africkou divočinou mu dodáva jedinečný neformálny vzhľad umocnený použitím prírodných materiálov, ako je hrubé plátno, bavlna a kože. Vďaka ich ošetrenie špeciálnou impregnáciou pre väčšiu odolnosť tak poskytuje maximálnu bezpečnosť prepravovaného DSLR alebo CSC fotoaparát, notebook alebo tablet, ďalšie objketivy, fotoapříslušenství a statív osobné veci. Využitie prírodných materiálov najvyššej kvality, dokonalý dizajn a predovšetkým funkčnosť potom napĺňajú základné motto National Geographic Society: "Inšpirovať každého človeka, aby svojim dielom prispel k ochrane planéty Zem."

  do 4 pracovných dní 165,00 + pridať k porovnaniu