Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Nórsko Geirangerfjord

Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Geirangerfjord


Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Geirangerfjordu v Nórsku?
A: Najlepším časom na návštevu Geirangerfjordu je od júna do augusta, keď sú teploty príjemné a viditeľnosť je lepšia.

Q: Ako sa dostanem do Geirangerfjordu?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Geirangerfjordu, je cestovať autom alebo autobusom z mesta Ålesund, ktoré sa nachádza približne 120 km odtiaľto.

Q: Koľko stojí jazda trajektom cez Geirangerfjord?
A: Cena jazdy trajektom cez Geirangerfjord závisí od dĺžky trasy a typu vozidla, s ktorým cestujete. Ceny sa väčšinou pohybujú od 200 do 600 NOK.

Q: Aké aktivity sú dostupné v Geirangerfjordu?
A: V Geirangerfjordu je mnoho aktivít, ako sú vyhliadkové plavby, turistika, jazda na bicykli, rybolov, kajakovanie a paragliding.

Q: Kde sa dá ubytovať v Geirangerfjordu?
A: V Geirangerfjordu sa nájde množstvo ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a kempov. Najlepšie je si ubytovanie rezervovať vopred.

Q: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Geirangerfjordu?
A: Najlepšie miesta na fotografovanie v Geirangerfjordu sú vyhliadkové body Dalsnibba a Flydalsjuvet, ako aj vodopády Seven Sisters a Suitor.

Q: Ako dlho trvá prehliadka Geirangerfjordu?
A: Prehliadka Geirangerfjordu môže trvať od niekoľkých hodín do celého dňa, v závislosti od toho, aké aktivity sa zahrnú do programu.

Q: Je potrebné si zobrať so sebou zimné oblečenie na návštevu Geirangerfjordu?
A: Aj keď najlepším časom na návštevu Geirangerfjordu je letná sezóna, je stále potrebné si so sebou zobrať zimné oblečenie, pretože teploty môžu byť chladné, najmä v horách.


Dovolenka Nórsko Geirangerfjord


Ak hľadáte nádherné miesto na dovolenku, Nórsko by pre vás mohlo byť tou správnou voľbou. Medzi najkrajšie miesta patrí bezpochyby Geirangerfjord, ktorý priláka mnoho turistov z celého sveta.

Geirangerfjord je najďalej sa rozprestierajúcou Štrbskoe Pleso v Európe. Toto miesto je takmer netknutý a plný krásnej prírody. Okolo fjordu sa nachádzajú obrovské hory, ktoré sa neustále týčia na obzore.

Samotný Geirangerfjord má dĺžku približne 15 kilometrov. Na jeho konci sa nachádza malé mestečko Geiranger, ktoré má len niekoľko stoviek obyvateľov. Toto miesto je úžasné vďaka prírode, ktorá ho obklopuje.

Turisti v Geirangeri môžu využiť rôzne aktivity, vrátane vodných športov, turistiky a jazdy na bicykli. Na povrchu fjordu sa môžete plaviť malými člnami a pozorovať množstvo divokých zvierat, ako sú napríklad losy či orly. Okolie je taktiež plné prírodných krás, ako sú vodopády, tiež neexistuje lepší spôsob ako spoznať tento kúsok nejakými z rysovakým prístupom.

V Geirangeri sa môžete ubytovať v hotely, alebo sa rozhodnúť pre pobyt v kempoch či chatkách. Majte však na pamäti, že cena ubytovania môže byť dosť vysoká. V miestnych reštauráciách a baroch si môžete vychutnať tradičnú nórsku kuchyňu, ktorá je založená na rybách, morských plodoch a ďalších miestnych špecialitách.

Ak plánujete dovolenku v Geirangeri, odporúčame vám navštíviť ho v lete. Teploty sú príjemné a môžete využiť mnoho aktivít. Najlepším spôsobom ako sa dostať do Geirangeru je po ceste E39 z Bergenu alebo po ceste E136 z Osla. Cesta je dosť komplikovaná a vyžaduje si ťažkú koncentráciu, ale zážitok sa vám zaručene oplatí.

Celkovo povedané, Geirangerfjord je nádherným miestom na dovolenku, ktorého krása je ťažko popísateľná. Ak máte radi prírodu a radi objavujete nové miesta, Geirangerfjord vám určite nesklame. Nechajte túto dovolenku nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte veľmi dlho.


Ubytovanie Nórsko Geirangerfjord


Geirangerfjord je nádherný fjord v západnej časti Nórska, ktorý patrí medzi najkrajšie fjordy na svete. V zime, keď sú všade kolem zasnežené kopce a v záhradách nekvetie nič okrem snežienok, sa tento fjord zdá byť ako z iného sveta. Pre tých, ktorí chcú tento kúsok krásy navštíviť, poskytuje Geirangerfjord množstvo možností ubytovania.

Jedným z najluxusnejších ubytovacích miest, ktoré Geirangerfjord ponúka, je Hotel Union Geiranger. Tento hotel sa nachádza v nádhernom prostredí a ponúka návštevníkom luxusné ubytovanie, ktoré zaručí, že sa budú cítiť ako v sedmom nebi. Súčasťou hotela je aj spa, kde si môžete dopriať masáž, relaxovať v saune alebo vo vírivke a zrelaxovať sa po náročnom dni.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo skromnejšie, existuje množstvo lacnejších možností ubytovania v Geirangerfjord. Medzi najpopulárnejšie patria kempy a chatky. Kampingy sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú cítiť blízko prírody, a ponúkajú množstvo možností pre turistiku a aktivity na čerstvom vzduchu. Chatky sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kúsok súkromia a pritom sa chcú cítiť ako doma. Mnohé z chatiek v Geirangerfjord majú výhľad na fjord, čo zaručí, že si vychutnáte nádherný výhľad aj z pohodlia vášho ubytovania.

Ak hľadáte niečo medzi týmto luxusom a budovaním si stanu, existujú aj strednej cenovej kategórie hotely v Geirangerfjord, ako napríklad Westerås Gard. Tento hotel sa nachádza v klidnem prostředí a ponúka krásne pokoje, ktoré sú vybavené všetkým potrebným. Nachádza sa v krásnom prostredí s výhľadom na Geirangerfjord, kde si môžete vychutnať nádherný pohľad a súčasne sa cítiť pohodlne.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Geirangerfjord určite stojí za návštevu. Pri obdivovaní tohto nádherného miesta si užijete krásu a ticho prírody a relaxujete od vášne. Ubytovanie v Geirangerfjord je zaručenou skúsenosťou, ktorú by ste určite mali skúsiť.


Počasie Nórsko Geirangerfjord


Nórsko je známe svojou nádhernou prírodou, prekrásnymi fjordami a zmiešaným počasím. Geirangerfjord je jedným z najkrajších a najpopulárnejších fjordov v Nórsku, ktorý si zaslúži pozornosť každého milovníka prírody.

Geirangerfjord je zasadený medzi strmé hory a jeho dĺžka je asi 15 kilometrov. Jeho pobrežie je plné vodopádov, zelených lúčov a malebných dedín. V lete sa v tejto oblasti nachádza množstvo turistov, ktorí navštevujú fjord a jeho okolie.

Počasie v Geirangerfjorde sa líši od dňa k dňu a v závislosti od sezóny. Vo všeobecnosti, letné mesiace sú teplejšie a suchšie, zatiaľ čo zima prináša veľa dažďa a snežné prehánky.

Počas leta, teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia. Väčšinou je slnečno a jasno, ale tiež sú možné krátke dažde alebo búrky. V lete majú turisti v Geirangerfjorde najlepšie podmienky na objavovanie okolia a plavbu po fjorde.

Na jeseň a v zime, počasie v Geirangerfjorde sa mení. Teploty padajú na 0 až 5 stupňov Celzia a väčšinou je daždivé a zamračené počasie. Na jeseň, krajina sa mení na krásne farebné scenérie, ale v zime sa rastlinstvo zbiera a krajina je pokrytá snehom, čo vytvára ďalší úžasný scenériu.

Ak chcete navštíviť Geirangerfjord, najlepšie obdobie je v lete. V lete si môžete vychutnať teplé počasie a výhľad na krásny fjord. Ak však prídete na jeseň alebo v zime, môžete si užiť krásnu prírodu v sezóne a pohodu v horskom prostredí.

Geirangerfjord je nádherné miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Ak to chcete urobiť, však berte na vedomie, že počasie môže byť pomerne nepredvídateľné. Potrebné je zabezpečiť si správnu výbavu v závislosti od počasia, aby ste si mohli užiť všetko, čo Geirangerfjord ponúka.


Letenka Nórsko Geirangerfjord


Geirangerfjord v Nórsku je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré si každý rok získava tisíce turistov. Nachádza sa vo východnej časti Nórska a považuje sa za jedno z najpôsobivejších miest na svete.

Ak chcete navštíviť Geirangerfjord, budete potrebovať letenku do Nórska. Nórsko je obľúbenou turistickou destináciou, takže letenky sú zvyčajne drahšie. Je dobré zabezpečiť si letenku s predstihom a vyhľadať si najlepšie ponuky na internete.

Samotný Geirangerfjord je dvojicou úzkych fjordov, ktoré sa stretávajú v mieste s nádherným výhľadom na hory a vodopády. Fjordy sú obklopené strmými skalami, ktoré sa zdajú byť takmer nepriechodné, a ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Niektoré z najpopulárnejších miest na návštevu sú vodopády "Syv Søstrene" alebo "Siedem sestier", "De syv fjell" alebo "Siedem hôr", "Flydalsjuvet", ktoré sa nachádza na východ od Geiranger village a "Dalsnibba", jedna z najvyšších horských vrcholov v okolí.

Ak ste fanúšikmi turistiky, môžete navštíviť niektoré z turistických trás, ktoré sa nachádzajú v okolí. Medzi najpopulárnejšie patrí trasa "Galdhøpiggen" alebo "Besseggen". Tieto trasy vás prevedú okolo niektorých najkrajších miest v Nórsku.

Pre tých, ktorí sa radi učia o histórii a kultúre, Geirangerfjord ponúka množstvo múzeí a galérií, ktoré vám ukážu, čo všetko má toto miesto ponúknuť.

Celkovo, Geirangerfjord v Nórsku nemožno prehliadnuť. Musíte si ho jednoducho vyskúšať a užiť si to najlepšie, čo Nórsko ponúka. Vyberte si ideálnu letenku a spoznajte niektoré z najúžasnejších scenérií v Európe.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky