Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Nepál Pokhara

Ubytovanie Nepál Pokhara


Pokhara je malé mesto na západnom pobreží Nepálu, ktoré je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine. V Pokhare sa nachádza množstvo miestnych atrakcií, ako napríklad jazero Phewa, chrámy a kláštory a krásne vrchy Himalájí. Keď sa rozhodnete navštíviť Pokharu, potrebujete si zabezpečiť vhodné ubytovanie pre svoj pobyt. V tomto článku si preto vysvetlíme niektoré z najlepších typov ubytovania, ktoré Pokhara poskytuje.

Hotely

Ak hľadáte niečo pohodlné a prístupné, môžete skúsiť jednu z mnohých hotelových možností v Pokhare. V meste sú dostupné hotely v rôznych formách a kapacitách. Množstvo hotelov je v blízkosti jazera Phewa a ponúkajú krásne výhľady. Niektoré z týchto hotelov sú dokonca zariadené luxusne, s bazénmi a spa centrami, ktoré sú vyhľadávané turistami. Pokhara má aj dostatok príjemných menších hotelov, ktoré ponúkajú pohodlie a základné služby, ktoré potrebujete pre svoj pobyt.

Hostely

Ak hľadáte niečo lacnejšie, ale aj spoločenské, hostely sú skvelou voľbou. Pokhara má množstvo hostelskej ponuky s rôznymi cenami. Niektoré z týchto hostels sú zariadené v klasickom štýle, kde musíte zdieľať spoločné priestory a izby s inými turistami. Hostely rôznych typov a cien nájdete hlavne v centre mesta, kde sa nachádzi horárska dedina.

Domy na prenájom

Keď chcete zistiť, ako žijú miestni obyvatelia Pokhary, môžete nájsť domy na prenájom. Toto je skvelá možnosť pre tých cestovateľov, ktorí radšej zažijú kultúru pomocou pobytu priamo v domácnostiach miestnych obyvateľov. Ponuka domov na prenájom sa v Pokhare zvyšuje a sú sprístupňované turistom za prijateľnú cenu.

Ubytovanie pri jazere

Phewa jazero je veľké a krásne jazero, ktoré sa nachádza v samom srdci Pokhary. V blízkosti jazera sa nachádza mnoho miest na ubytovanie, ktoré ponúkajú krásne výhľady na jazero a na okolité hory. Toto ubytovanie je zvyčajne o niečo drahšie ako iné typy ubytovania, ale pamätajte si, že výhľad a atmosféra v meste sú jedinečné a stojí za to si platiť viac.

Osobitne popri jazere Phewa, môžete si vybrať aj z ubytovania s vlastným prístupom k jazeru. To vám umožní ísť kedykoľvek, aby ste sa priamo vykúpali alebo splavovali na vzduchu.

Keď sa rozhodnete navštíviť Pokharu, máte preto na výber viacero typov ubytovania. Vzhľadom na obrovskú ponuku sa určite nájde ubytovanie na každej úrovni cien, vrátane luxusných hotelov, útulných hostesiek alebo rodinných domov na prenájom. Tu sú určite aj ďalšie tipy na ubytovanie pre vašu návštevu, ale tieto vyššie uvedené by mali byť pre vaše plány pre pobyt v Pokhare dobrou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Pokhara


1. Aké je počasie v Pokhare počas celého roka?
Odpoveď: Počasie v Pokhare je mierny po celý rok. Najteplejšie mesiace sú od apríla do júna, zatiaľ čo najchladnejšie mesiace sú decembra a januára. Počas monzúnového obdobia v júli a auguste môže byť veľa dažďa.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Pokharu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Pokhary je od septembra do novembra a od marca do mája, keď je suchšie počasie a teploty sú mierne.

3. Aké atrakcie by som nemal/a vynechať pri návšteve Pokhary?
Odpoveď: Nevynechajte návštevu jazera Phewa, Sedlom Shanti, vodopádu Devi, chrámu Tal Barahi a svätyne Gupteshwar Mahadev.

4. Aké je dopravné spojenie do Pokhary?
Odpoveď: Pokhara má letecké spojenie s hlavným mestom Nepal Katmandu a niekoľkými inými miestami v Nepále. Môžete tiež cestovať autobusom alebo taxíkom.

5. Aký je miestny čas v Pokhare?
Odpoveď: Nepálsky miestny čas je GMT + 5: 45 a Pokhara sa nachádza v zone UTC + 5: 45.

6. Aká je miestna mena a kde ju môžem vymeniť?
Odpoveď: Miestna mena v Nepále je rupia a môžete ju získať v bankách, hotovostných prevádzkach a vo väčšine hotelov a obchodov.

7. Je Pokhara bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Pokhara je považovaná za bezpečné miesto pre turistov. Avšak, mali by ste sa stále vyhýbať osamoteným oblastiam v noci a byť opatrní na uliciach.

8. Aké sú najlepšie miesta na nákup v Pokhare?
Odpoveď: Niekoľko najlepších miest na nákup v Pokhare zahŕňa pokojové poľnohospodárske trhy, lakeside obchodné centrum a mnoho rôznych obchodov s turistickým tovarom.

9. Je v Pokhare veľa možností na ubytovanie?
Odpoveď: Áno, Pokhara ponúka širokú paletu rozličných typov ubytovania, vrátane luxusných hotelov, hostincov, apartmánov a penziónov.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako skúsiť miestne jedlá v Pokhare?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako ochutnať miestne jedlá v Pokhare, je návšteva trhov s potravinami a miestnych reštaurácií. Navštívte tiež tradičné kaviarne a pokojové reštaurácie pre skutočný zážitok z miestneho jedla.


Dovolenka Nepál Pokhara


Dovolenka v Nepále je pre každého, kto má radi prírodu a dobrodružstvo, skutočným zážitkom. Pokhara, druhé najväčšie mesto Nepálu, je obľúbenou turistickou destináciou na západnej strane krajiny a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ktorí sa sem vyberajú.

Pokhara leží na brehu jazera Fewa, ktoré je obklopené zelenými vrchmi a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Jednou z najobľúbenejších aktivít je prechádzka okolo jazera, kde návštevníci môžu obdivovať prekrásne kvety a rastliny.

Okrem toho si môžete užiť pekný západ slnka na jazere a ochutnať miestne jedlá v reštauráciách v blízkosti vody. Pokhara vám tiež ponúka rôzne horolezecké trasy, na ktorých sa môžete vydať a preskúmať túto oblasť.

Ak hľadáte väčšie dobrodružstvo, môžete sa vybrať na trekking v himalájskych vrchoch, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa turisti vyberajú do Nepálu. Pokhara je tiež východiskovým miestom pre trekking v Annapurna oblasti a ponúka rôzne vzdialenosti a ťažkosti pre rôznych turistov.

Ďalšou atrakciou v Pokhare je sväté jazero Begnas, ktoré sa nachádza približne 15 km od centra mesta. Toto jazero je obklopené krásnymi kopcami a je ideálnym miestom na plávanie, korčuľovanie po ľade, rybolov a pikniky.

Ak navštívite Pokharu v správnom čase, môžete vidieť tradičné festivaly, ktoré sa konajú v blízkosti jazier a vo vnútri mesta. Najväčším týmto festivalom je Dasain, ktorý sa oslavuje v septembri / októbri a je jedným z najväčších festivalov v krajine.

Čo sa týka ubytovania, Pokhara ponúka rôzne možnosti od lacných hostels až po luxusné hotely. Môžete si tiež vybrať ísť na trekking a prespať na horských chatách na ceste.

V záverečnom zhrnutí môžeme povedať, že Pokhara je nádherné miesto pre dovolenku, kde si nájdete množstvo aktivít na užitie. Bez ohľadu na to, či sa chcete vydať na dobrodružný trekking po pohoria alebo relaxovať pri jazerách, Pokhara vám ponúkne úchvatné zážitky, ktoré si budete pamätať navždy.


Počasie Nepál Pokhara


Nepál Pokhara, známe aj ako „brána do Himalájí“, je krásne mesto na západnom pobreží Nepálu. Leží na výške 827 metrov nad morom a je známe svojou nádhernou prírodou a výhľadmi na Himaláje.

Počasie v Nepál Pokhare závisí od ročného obdobia. Leto, ktoré sa pohybuje od júna do septembra, je najteplejším obdobím s priemernou teplotou okolo 25 stupňov Celzia. Teplota môže však stúpať až na 30 stupňov Celzia počas najteplejších dní. V noci sa teplota zvyčajne pohybuje okolo 20 stupňov Celzia.

Monzúnové obdobie, ktoré sa koná od júna do septembra, prináša do Pokhare veľa dažďa. Môžete očakávať silné búrky a príležitostné zosuvy pôdy. Napriek tomu, že je to obdobie s najväčším množstvom zrážok, neprekáža to mnohým turistom, ktorí navštívia Pokharu kvôli nádherným výhľadom na Himaláje.

Zima v Pokhare, ktorá sa pohybuje od novembra do februára, je chladným obdobím, s priemernou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. V noci teplota klesá až na 5 stupňov Celzia, takže je dôležité mať pri sebe teplé oblečenie. V zime môžete očakávať jasné a slnečné dni, ale tiež chladné a zimné dni.

Jar, ktorá sa pohybuje od marca do mája, je nádhernou dobou na návštevu Pokhary. Teplota stúpa až na 30 stupňov Celzia a počas dňa býva veľmi teplo. V noci sa teplota pohybuje okolo 15 stupňov Celzia. Jar prináša do Pokhary krásne červené rododendrony, ktoré kvitnú na horských svahoch, a čistý vzduch.

Väčšina turistov navštívi Pokharu v mesiacoch júna až októbra, kedy sú najlepšie podmienky na turistiku a výlety do okolitých Himalájí. Pre tých, ktorí radi cestujú v tichšom období, môže byť jar alebo zima skvelou alternatívou.

Celkovo, počasie v Nepál Pokhare je vysoko ovplyvnené ročnými obdobiami, takže je dôležité brať si to do úvahy pri plánovaní návštevy. Ak hľadáte krásne výhľady na Himaláje a prírodu, Pokhara je skvelým miestom na návštevu počas celého roka.


Letenka Nepál Pokhara


Nepál je krajina zahalená tajomstvom a obklopená horami, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Pokhara, druhé najväčšie mesto Nepálu, je jedným z najobľúbenejších miest turistov. Tento krásny a malebný región, ktorý je známy svojou scenériou a klíma je dokonalý pre turistov, ktorí sa radi potápajú do prírody.

Ako dostať sa do Pokhara v Nepále?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Pokhara v Nepále, je letisko Pokhara, ktorého názov je Letisko Tribhuvan International Airport. To zabezpečuje pravidelné lety z hlavného mesta Nepálu, z Kathmandu. Cesta trvá približne 30 minút. Cesta na letisku v Kathmandu do Pokhary môže byť kľukatá, ale lety sú veľmi pohodlné a bezpečné.

Ak si nechcete kúpiť letenku z Kathmandu do Pokhary, môžete si prenajať miestne džípy alebo autobusy. Cesta trvá približne 6 až 8 hodín, takže si určite treba zobrať podložku na sedenie a energiu.

Čo robiť v Pokhare?

Po príchode do Pokhary budete mať možnosť prezrieť si veľa zaujímavých a historických miest. V lodičkách sa môžete preplaviť po jazierach Fewa a Begnas, ktoré sú obklopené čarovnou scenériou hustých lesných porastov a pohoria. Môžete sa vybrať na výlety počas dňa, navštíviť jaskyne a zamyslieť sa pri zenových meditáciách.

Adekvátnou turistickou atrakciou je Letiska Sv. Fajčiar, kde si môžete vybrať z rôznych aktivít, napríklad splavovania, skoku na mobile alebo tanečných večierkov pod hviezdami. Pokhara ponúka aj možnosť trávenia voľného času v plnej miere, pretože tu je veľa reštaurácií, barov a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne jedlá a relaxovať s priateľmi po naplnení dobrodružstva.

Čo si vziať so sebou do Pokhary?

Ak sa chystáte na dovolenku do Pokhary, je dôležité si zaplatiť letenku, doklady a potrebné finančné prostriedky. Ďalšie veci, ktoré by ste si mali zobrať so sebou, sú vodotesné obaly pre svoje veci, oblečenie, ktoré je vhodné pre chladnejšie počasie, papyrové poháriky pre pitie a kožené topánky pre pohodlné pešie prechádzky.

Celkovo Pokhara v Nepále je miesto, ktoré by ste mali navštíviť, ak milujete prírodu a jej krásu. Miesto je ideálne pre ochutnávanie miestnych jedál a pitia a poskytuje tiež možnosť pre akčné aktivity ako rafting, trekking a ďalšie. Takže, neváhajte a rezervujte si letenku do Pokhary ešte dnes!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky