Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Maurícius Ile des Deux Cocos

Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ile des Deux Cocos


Otázky:

1. Kde sa nachádza ostrov Ile des Deux Cocos?
2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Mauríciusu a Ile des Deux Cocos?
3. Ako sa dostať na ostrov Ile des Deux Cocos?
4. Aké sú najlepšie aktivity na ostrove Ile des Deux Cocos?
5. Aká je história ostrova Ile des Deux Cocos?

Odpovede:

1. Ostrov Ile des Deux Cocos sa nachádza v blízkosti ostrova Mauritius v Indickom oceáne.
2. Najlepšie obdobie na návštevu Mauritiusu a Ile des Deux Cocos je od mája do októbra, kedy je menej daždivé a menej teplé počasie.
3. Na ostrov Ile des Deux Cocos sa môžete dostať loďou z Mauritiusu.
4. Najlepšie aktivity na ostrove Ile des Deux Cocos zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, plachtenie a relaxáciu na pláži.
5. Ostrov Ile des Deux Cocos bol kedysi vlastnený francúzskym guvernérom, ale od roku 1910 patrí k Mauritiusu. Dnes je známy svojou krásnou prírodou a exotickou atmosférou.


Dovolenka Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius nie je len krajina s nádhernými plážami a krištáľovo čistým morom, no má v sebe aj prvky exotiky. Jedným z najvyhľadávanejších miest pre turistov je ostrov Ile des Deux Cocos, ktorý sa nachádza na juhozápade Maurícia a je vzdialený len 45 minút jazdy od hlavného mesta ostrova.

Ostrov Ile des Deux Cocos sa ponáša ako skutočný ráj. Zlatisté pláže, krištáľovo čisté vody a exotické palmy sú len niektoré z lákadiel, ktoré tento ostrov ponúka. Väčšina turistov si ostrov najme na celý deň, čo im umožní užiť si tento skvelý ostrov v plnom rozsahu.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií ostrova je plávanie s delfínmi. Tento druh výletu je momentálne jedným z najpopulárnejších na ostrove a je veľmi obľúbený u milovníkov morských zvierat. Účastníci výletu sa plavia na mori, kde sa môžu pozorovať delfíny v ich prirodzenom prostredí a dokonca s nimi plávať.

Ďalšou zaujímavou aktivitou na ostrove je potápanie. Na Ile des Deux Cocos sa nachádza množstvo potápačských miest, ktoré sú vhodné pre všetky úrovne potápania. Ak ste ešte žiadne skúsenosti s potápaním nemáte, môžete absolvovať školu potápania, ktorá Vám poskytne základné vedomosti o potápaní a pomôže Vám pri ovládaní potápačského vybavenia.

Okrem vodných aktivít ponúka ostrov Ile des Deux Cocos aj prechádzky po plážach a návštevy miestnych atrakcií. Turisti môžu navštíviť miestne rybárske obce a ochutnať morské plody a poľnohospodárske farmy, kde sa pestujú tropické ovocie a ďalšie plodiny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá Vám poskytne exotiku, relax a nezabudnuteľné zážitky, potom je ostrov Ile des Deux Cocos na Mauríciu tou správnou voľbou. Užite si krásy tohto ostrova a ponorte sa do jedinečnej atmosféry, ktorú ponúka jedno z najkrajších miest na svete.


Počasie Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius Ile des Deux Cocos sa môže pochváliť krásnym celoročným počasím. Tento ostrov má subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú príjemné celý rok a zrážky sú rovnomerne rozdelené počas celej sezóny.

Teploty

Priemerná teplota na Mauríciu Ile des Deux Cocos v priebehu roka sa pohybuje medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Vysoké teploty sa obyčajne vyskytujú v lete, kedy môžu dosiahnuť aj 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty zostávajú v rozmedzí od 20 do 25 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že teploty sú celoročne veľmi príjemné, turisti môžu túlať sa po ostrove a užívať si jeho krásy kedykoľvek počas roka.

Zrážky

Maurícius Ile des Deux Cocos má mierny priemerný výskyt zrážok počas celého roka. V priebehu letnej sezóny (november až apríl) sa zvyčajne vyskytuje viac úsť alebo krátkych a silných búrok, kde môže za deň napadnúť aj 100 mm zrážok. V zimnej sezóne (máj až október) sa objavuje iba menej zrážok a býva to mäkký dážď alebo len jemné hmly. Vzhľadom k tomu, že je to vlhká oblasť, dovolenkári by mali byť pripravení na občasné zrážky počas svojho pobytu.

Hurikány

Maurícius Ile des Deux Cocos leží pomerne blízko rovníka, a preto došlo niekoľkokrát k náhlemu vzniku hurikánov. Obdobie hurikánov trvá od decembra do apríla a v tomto období sa môže vyskytnúť silný vietor a vysoké vlny. Väčšina letov a aktivít by v takomto prípade mohla byť zrušená. Je dôležité sledovať miestne správy a informácie o počasí, pretože hurikány môžu byť nebezpečné a vyskytnúť sa často bez predchádzajúceho upozornenia.

Celkovo môžeme povedať, že počasie na Mauríciu Ile des Deux Cocos je príjemné po celý rok. Výhodou je, že turisti si môžu užívať aktivity, pláže a rôzne turistické atrakcie bez ohľadu na ročné obdobie. Aj keď je plávanie a šnorchlovanie ideálne počas jari a leta, návštevníci si môžu užiť množstvo rekreačných aktivít aj počas jesene a zimy.


Ubytovanie Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius je známy svojimi exotickými plážami a turistickými atrakciami, ale keď hľadáte úplný súkromie a luxusné ubytovanie, potom by ste sa mali pozrieť na ostrov Ile des Deux Cocos.

Ile des Deux Cocos sa nachádza v južnej časti Maurícia a je obklopený tyrkysovou vodou Indického oceánu. Tentoraz nejde o bežný hotel alebo letovisko, ale o súkromný ostrov so štýlovými vilami priamo na pláži. Je to miesto, ktoré je dokonalé pre tých, ktorí hľadajú úplný oddych a súkromie.

Ile des Deux Cocos ponúka štyri samostatné vily, ktoré sú ladene do tradičného maurícijského štýlu. Vily sú plne zariadené, sú klimatizované a majú vlastnú kuchyňu a soc. zariadenia. Výhľad z každej vily je nádherný - buď na oceán alebo záhradu ostrova.

Okrem kvalitného ubytovania ponúka Ile des Deux Cocos aj rôzne možnosti zábavy a relaxu. Môžete sa kúpať v jazýčkoch tyrkysovej vody, len tak si oddýchnuť na bielej pláži alebo s pomocou súkromného kuchára a personálu si užiť kulinárske špeciality začínajúc od tradičných maurícijských po medzinárodné chutné jedlá.

Ak ste dovolenkár, ktorý má radi adrenalín, potom si môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ktoré Ile des Deux Cocos ponúka. Môžete surfovať, potápať sa, loviť ryby alebo len tak prechádzať po ostrove.

Celý ostrov Ile des Deux Cocos je len pre hostí, takže sa nemusíte báť o tom, že vás bude nikto rušiť. Môžete sa naplno užívať svoju dovolenku bez toho, aby ste sa niekde ponáhľali. Napriek tomu, ak máte chuť na väčšie dobrodružstvo môžete navštíviť najbližšie turistické atrakcie.

Ile des Deux Cocos je skutočným rajom a dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú súkromie, luxus a oddych. Ak sa chystáte na dovolenku do Maurícia a chcete zažiť niečo naozaj špeciálne, potom navštívte Ile des Deux Cocos. Určite nebudete sklamaní.


Letenka Maurícius Ile des Deux Cocos


Maurícius je tropický ostrov ležiaci v Indickom oceáne a je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov z celého sveta. Na ostrove nájdete nespočetné množstvo krásnych pláží, luxusných resortov aj vynikajúcej kuchyne. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný kúsok zeme, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu ostrova Ile des Deux Cocos.

Ile des Deux Cocos je malý ostrov v Mauríciu s rozlohou len 35 hektárov, ale ponúka jedinečný zážitok pre tých, ktorí túžia po pokoji, súkromí a dokonalom oddychu. Ostrov má krásne biele piesočnaté pláže, ktoré lemujú tyrkysové lagúny, a je obklopený prírodnou rezerváciou. Je to skutočný raj na zemi a určite stojí za to sem vybrať sa.

Ako sa sem dostať? Najlepšou možnosťou je rezervovať si letenku priamo do Maurícia. Z letiska Port Louis sa dostanete na ostrov Ile des Deux Cocos loďou, ktorá premáva každý deň. Cesta trvá asi 20 minút a vás čaká neskutočný výhľad na okolie a more.

Ostrov Ile des Deux Cocos je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik z reality. Na ostrove nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj, ktorý potrebujete na načerpanie nových síl. Okrem oddychu na pláži tu máte možnosť plávania, potápania, šnorchlovania alebo len tak relaxovať na slnečníku.

Okrem toho, na ostrove nájdete aj historický palác, ktorý bol kedysi rezidenciou maurícijského guvernéra. Dnes je to exkluzívny hotel s luxusnými apartmánmi, ktoré sú zariadené v tradičnom štýle Mauritiusu.

Ostrov Ile des Deux Cocos je určite jedným z najkrajších miest na Mauríciu. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a nechať sa okúzliť krásou tropického raja. Ak sa chystáte do Maurícia, určite by ste nemali vynechať tento úžasný ostrov. Rezervujte si letenku a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na jednom z najkrajších miest na zemi.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky