Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths

Ubytovanie Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths


Maurícius nie je len o krásnych plážach a turistických atrakciách, ale aj o fascinujúcej prírode, ktorú môžete vidieť v oblasti Chamarel Seven Coloured Earths.

Chamarel Seven Coloured Earths sú unikátna prírodná atrakcia na Mauríciu, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad na zem, ktorá sa zdá, že je farebná ako dúha. Táto oblasť sa nachádza v oblasti Chamarel Island na juhozápade ostrova a pozostáva z hlinenej pôdy, ktorá sa počas rokov vyvinula do rôznych odtieňov.

Pre návštevníkov sú k dispozícii rôzne vyhliadky, odkiaľ môžete vidieť celú túto farebnú krajinu. Môžete sa tiež prejsť po chodníkoch a poučiť sa o vzniku týchto farieb. Na mieste nájdete aj malý obchod s darčekmi, kde môžete zakúpiť suveníry alebo miestne pochutiny.

Ak chcete celý deň stráviť v oblasti Chamarel, môžete navštíviť aj vodopády Chamarel a Terres des Sept Couleurs, ktoré sú ďalšími prírodnými krásami. Pre milovníkov dobrodružstva je k dispozícii aj možnosť prechádzať sa po prevýšení tým najkrajším kútom na ostrove - Black River Gorges National Park.

Ubytovanie v tejto oblasti sa dá nájsť v blízkom okolí a ponúka vám možnosť zostať na viditeľnej vzdialenosti od týchto nádherných atrakcií. Existujú rôzne možnosti, ako si vybrať to správne miesto pre vás a vašu rodinu alebo priateľov. Nájdete tu hotely s luxusnými zariadeniami, apartmány, rodinné chaty alebo krásne rekreačné domy.

Ak hľadáte prírodné zdroje, kde sa môžete opäť pripojili k prírode a relaxovať v krajine, ktorá vás ohromí svojou krásou a farbami, potom sa neváhajte ísť a návštevu Chamarel Seven Coloured Earths v správnom období. Toto miesto je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí sa chcú úplne ponoriť do krásnej prírody a cítiť sa úplne obklopení jej klenotmi.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths


1. Čo je Chamarel Seven Coloured Earths?
Chamarel Seven Coloured Earths sú geomorfológické útvary v blízkosti dediny Chamarel na Mauríciu. Sú to sedemfarebné vrstvy piesku a hlín, ktoré sa v pravidelných intervaloch menia v jasnosti a farbe.

2. Ako vznikli Chamarel Seven Coloured Earths?
Je to výsledkom erózie, ktorá vytvorila vrstvy s rôznymi minerálnymi zloženiami.

3. Čo znamenajú farby vrstiev?
Farby sú výsledkom oxidácie, ktorá sa vyskytuje pri rôznych teplotách a vlhkosti.

4. Aká je výška Chamarel Seven Coloured Earths?
Výška útvarov je približne 90 metrov.

5. Kedy sú Chamarel Seven Coloured Earths otvorené pre verejnosť?
Chamarel Seven Coloured Earths sú otvorené každý deň od 8:30 do 17:00.

6. Je možné sa dostať na vrchol útvarov?
Nie je to možné, pretože sú to chránené oblasti.

7. Aké ďalšie atrakcie sú k dispozícii v oblasti Chamarel?
V oblasti sa nachádza tiež vodopád Chamarel a mnoho ďalších turistických atrakcií.

8. Ako sa dostať k Chamarel Seven Coloured Earths?
Je možné sa tam dostať autobusom alebo taxíkom. Vstupné lístky sú k dispozícii na mieste.


Dovolenka Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths


Maurícius je nádherný ostrov v Indickom oceáne s bohatou históriou a kultúrou. Okrem nádherných pláží, ostrov ponúka aj mnoho prírodných zaujímavostí. Jednou z najznámejších je určite Chamarel Seven Coloured Earths.

Táto prírodná atrakcia sa nachádza v malom obci Chamarel na juhozápade ostrova. Ide o malú plochu, kde sa nachádza niekoľko kopcov a každý z nich má inú farbu. Sú to odtiene červenej, fialovej, zelenej, modrej a hnedej farby. Tieto farby sa však neustále menia v závislosti od svetla, času dňa a mnohých ďalších faktorov.

Vedci sa snažia vysvetliť tento jav tým, že sa tam nachádza rôzny druh piesku, ktorý sa skladá z rôznych minerálov. Tieto minerály reagujú s vodou a slnkom, čo spôsobuje zmeny farieb. Nazýva sa to hydrotermickou aktivitou.

Okrem Seven Coloured Earths sa tu nachádza aj vodopád Chamarel, ktorý je vysoký 100 metrov a vytvára impozantnú kaskádu medzi zelenou vegetáciou a prirodzenými skalami. Tento vodopád sa dá pozorovať z rôznych vyhliadok, z ktorých je najlepší výhľad z hornej vyhliadky. Kto má rád turistiku, určite tu nájde mnoho krásnych miest na prechádzku.

Oblasť Chamarel Seven Coloured Earths je chránená a turistom sa tam nesmie vstupovať. To znamená, že návštevníci môžu túto prírodnú divotinu pozorovať iba z vyhliadok. To zabezpečuje, že sa miesto zachová v pôvodnej podobe a bude ďalej fascinovať návštevníkov z celého sveta.

Ak sa teda chystáte na dovolenku na Maurícius, nevynechajte návštevu tohto unikátneho miesta. Chamarel Seven Coloured Earths vás ohromí krásou a jedinečnosťou svojej prírody a navodí vám pocit úcty k moci prírody. Vyberte sa navštíviť túto prírodnú divotinu a užijte si skvelú dovolenku s očami plnými farieb a krásy.


Letenka Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths


Maurecius is known for its stunning beaches, turquoise waters, and luxurious resorts, but it also boasts a unique geological phenomenon that is worth visiting. The Chamarel Seven Coloured Earths are a natural wonder in the Chamarel plain, located in the southwestern part of the island.

The Chamarel Seven Coloured Earths are a group of small sand dunes in different shades of red, brown, purple, green, blue, and yellow that create a striped pattern on the landscape. The colours are a result of the chemical decomposition of volcanic rocks, and their intensity varies according to the sunlight and humidity levels.

The site also features a small waterfall and several viewpoints that offer panoramic vistas of the surrounding mountains and forests. The area is surrounded by lush vegetation and is home to rare species of birds and plants that are endemic to Mauritius.

Visitors can explore the Chamarel Seven Coloured Earths on foot or by quad bike, and there are several hiking trails and guided tours available. The site is open from 8:30 am to 5:30 pm daily, and the admission fee is affordable.

In addition to its natural beauty, the Chamarel Seven Coloured Earths are also steeped in Mauritian folklore. Legend has it that the coloured sands were created by the gods during a battle for supremacy, and the site is considered sacred by the local population.

The Chamarel Seven Coloured Earths are a must-visit attraction for anyone travelling to Mauritius. Its unique beauty and cultural significance make it a memorable experience that you won't forget. Book your flight to Mauritius and discover this natural wonder for yourself!


Počasie Maurícius Chamarel Seven Coloured Earths


Maurícius je malý ostrov v Indickom oceáne, ktorého najväčšou atrakciou je nezvyčajná zem v oblasti obce Chamarel, známa ako Seven Coloured Earths alebo Sedem farebných zemí.

Seven Coloured Earths sú ploché plochy lemované zelenou vegetáciou, ktoré pokrývajú plochu asi 4 000 štvorcových metrov. Na prvý pohľad sa zdajú byť len obyčajnou, farebnou zemou, podrobnejší pohľad však ukazuje, že farby majú viacero odtieňov, čím získavajú prírodnú jedinečnosť.

Je zaujímavé, ako farby zemí zostávajú oddelené a nesmiešajú sa navzájom, ako keby každá vrstva mala svoju vlastnú chemickú zložku a bola odolná voči zmiešaniu. Najčastejšie farby, ktoré sa vyskytujú v zemách, sú červená, fialová, oranžová, hnedá a zelená, ktoré sa miešajú v rôznych proporciách, aby vytvárali samostatné vrstvy.

Pre zvedavcov a turistov ponúka Seven Coloured Earths aj špeciálne atrakcie, vrátane Malého Chamarélu a veľkých vodopádov, ktoré sa nachádzajú v jeho okolí. Voda v týchto oblastiach je čistá a životné podmienky pre dravé zvieratá a pozorovateľov. Čistý okolitý vzduch, úžasné scenérie a krásna príroda robia z Seven Coloured Earths jedno z najnádhernších miest na planéte.

Pokiaľ ide o počasie, najlepšie obdobie na návštevu Seven Coloured Earths je od mája do novembra, pretože toto obdobie je zvyčajne suché a slnečné, a prirodzené zemné odtiene sa stanú jasnejšími a farebnejšími. Počas dažďového obdobia sa dá dosiahnuť každá farba zeme a hádžsa na výslednú kombináciu.

Seven Coloured Earths sú prírodné divy, ktoré jednoducho netreba vynechať. Ak plánujete cestu na Maurícius, nezabudnite zahrnúť návštevu tohto nádherného miesta do svojho itinerára, deň strávený tu bude určite skvelý zážitok.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky