Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)

Najčastejšie otázky a odpovede Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)


1. Aké sú Three Cities?
Three Cities (tri mestá) sú Vittoriosa, Cospicua a Senglea - historické mesto poloostrova Vittoriosa na Malte.

2. Prečo sú Three Cities známe?
Mestá sú známe svojou bohatou históriou a kultúrne dedičstvo, ako aj prekrásnou architektúrou.

3. Aké atrakcie môžem navštíviť v Three Cities?
Medzi atrakciami Three Cities patrí Fort St Angelo, mnoho krásnych kostolov a katedrál, napr. Kostol sv. Petra a Pavla, Kostol sv. Dominika, prekrásne námestie Victory, ako aj mnoho úzkych uličiek a prechádzok cez stredovoveké ulice.

4. Čo sa týka prístupu k Three Cities?
Three Cities sa dá najlepšie vidieť z prístavu Valetta, odkiaľ sa dá vziať malý čln do Vittoriose.

5. Akú dobu si mám dať na návštevu Three Cities?
Na návštevu Three Cities by ste si mali dať aspoň pol dňa, aby ste stihli vidieť všetky atrakcie a ocenili krásu miesta.

6. Je lepšie ísť na výlet zorganizovaný alebo nezávislý?
Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú zorganizované výlety do Three Cities, ale je tiež možné ísť samostatne a objaviť miestne pamiatky a zákutia.

7. Je potrebné platiť za vstup na pamiatky?
Niektoré pamiatky v Three Cities si účtujú vstupné, ale na väčšinu atrakcií sa dá dostať bezplatne.

8. Aké sú doplnkové aktivity v Three Cities?
Okrem návštevy pamiatok sa v mestách nachádia aj mnoho malých obchodov s miestnymi výrobkami a suvenírmi ako aj reštaurácie a kaviarne, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne jedlá a nápoje.

9. Aká je najlepšia sezóna na návštevu Three Cities?
Najlepšie obdobie na návštevu Three Cities je medzi marcov a májom alebo medzi septembrom a novembrom, pretože teploty sú mierny a turistická sezóna nie je na svojom vrchole.

10. Čo robiť po návšteve Three Cities?
Po návšteve Three Cities si nezabudnite prezrieť archeologické vykopávky Ħal Saflieni Hypogeum, ktoré sú jedným z najväčších prehistorických komplexov na svete a sú uvedené na zozname svetového dedičstva UNESCO.


Počasie Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)


Majestátne mesto Malta The Three Cities, zložené z historických obcí Vittoriosa, Cospicua a Senglea, je jedným z najstarších a najkrajších miest na Malte. Toto miesto má toho veľa na povedanie a jednou z vecí, na ktorú určite budete chcieť byť pripravený, je počasie.

Počasie v The Three Cities je všeobecne teplé a slnečné, avšak v zime môže byť rozdielne v porovnaní s horúcim, suchým a slnečným letom. Jun a júl sú zvyčajne najhorúcejšími mesiacmi, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Sprevádzané súčasnými trsťami vetra, môžu sa tiež cítiť príjemné.

Kvôli svojmu poloostrovu a umiestneniu pri mori, môže byť počasie The Three Cities niekedy ovládané silnými vietormi a príležitostne aj búrkami. Nasledujúce mesiace septembra a októbra sa zvyčajne vyznačujú mierne nižšími teplotami a menej horúcim počasím, ale stále sú to perfektné mesiace pre turistiku, s výnimočne teplým slnkom a miernymi dažďami.

V zime sa teploty znižujú o niekoľko stupňov, pričom najchladnejšie mesiace sú január a február. Avšak, bez ohľadu na sezónu, The Three Cities ponúkajú nádherný pohľad na okolitú krajinu a zaujímavé pamiatky a atrakcie.

Ľudia, ktorí navštívia The Three Cities v lete, si môžu užiť množstvo aktivít spojených s letom, ako napr. plávanie, opaľovanie sa a vodné športy. V zime si môžete užiť prechádzky a návštevy pamiatok z doby barokovej, ktoré sú roztrúsené po celom mestskom okolí.

Všeobecne platí, že The Three Cities sa tým môže pochváliť, že má pomerne stabilné počasie počas celého roka. Či už sa rozhodnete navštíviť The Three Cities v lete alebo v zime, jednou vecou môžete byť istí - užijete si nezabudnuteľnú dovolenku a skvelý pobyt v tomto nádhernom meste, ktoré sa teší vynikajúcemu klimatu a úchvatnej prírode.


Ubytovanie Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)


Malta, ako ostrovný štát, ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých miest na obdivovanie. Medzi najkrajšie časti Malty patrí súbor troch mestských štvrtí známych pod názvom The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea). Tieto štvrte sú rozhodne jedným z najlepších miest na pobyt a ubytovanie na Malte.

Vittoriosa, Cospicua a Senglea sú všetko krásne priemyselné mestečká, ktoré sa nachádzajú na polostrove Vittoriosa - teda mieste, ktoré bolo pôvodne obývané od antiky a na ktorom sa nachádza množstvo historických pamiatok. Tieto štvrte ponúkajú svojim návštevníkom doslova unikátne zážitky a jedinečnú atmosféru, ktoré sú čaro Malty.

The Three Cities sú ideálne miesto pre ubytovanie. V týchto malebných štvrtoch sa nájdu prekrásne ubytovacie zariadenia, ktoré sú často v historických budovách. Výhodou ubytovania v týchto mestských štvrtoch je ich priblíženie k historickým pamiatkam, takže si návštevníci môžu ľahko a rýchlo prezrieť krásy mesta a ušetriť si čas a peniaze na cestách.

Vittoriosa je najstaršou zo štyroch mestských štvrtí. Je známa simuláciou bojových scén z druhej svetovej vojny a jej krásnym prístavom s historickými lodiami. Táto štvrť má tiež jednu z najznámejších maltských pamiatok - Fort St. Angelo, ktorá je jedným zo symbolov Malty. Po prehliadke miesta si môžete dopriať toasty so syrom alebo ľahké občerstvenie, ktoré sa predávajú na mnohých plážach v oblasti.

Cospicua, najväčšie mesto z týchto troch štvrtí, má bohatú históriu a je to miesto, kde sa nachádza mnoho kostolov a kaplniek. Jeho krásne ulice a námestia poskytujú skvelý pozadie pre rôzne akcie, ktoré sa tu počas roka konajú. Okrem toho sa Cospicua môže pochváliť pekným výhľadom na Valletta.

Senglea, známa tiež ako Isla, je najmenšou z týchto troch mestských štvrtí. Je to skutočne malá, ale pokojná štvrť, ktorá sa nachádza na južnej strane Valletty. Senglea ponúka skvelé výhľady na hlavný prístav a Dominikánsky kláštor, ktorý je jednou zo symbolických miest na Malte.

Ak chcete zažiť neopakovateľné zážitky, The Three Cities je tou správnou voľbou. Sú to krásne, historické miesta, ktoré ponúkajú mnoho zaujímavých miest na preskúmanie a jedinečnú atmosféru na pobyt. Miesta sú veľmi blízko k sebe, takže si môžete ľahko prechádzať, objavovať skryté zákutia a nájsť všetky skryté poklady historickej Malty.


Dovolenka Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)


Malta je krásna krajina v srdci Stredozemného mora. Je to krajina s fascinujúcou históriou, nádherným prírodným prostredím a bohatým kultúrnym dedičstvom. Medzi najatraktívnejšie miesta na Malte patria The Three Cities – Vittoriosa, Cospicua, a Senglea.

Tieto tri mesta sú známe ako staré maltské mesto. Boli v minulosti doslova prístavnými mestami križiackych lodí. Najmä Vittoriosa má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do obdobia pred príchodom rímskych vojsk. Mesto je známe svojou krásnou architektúrou, ktorá zahŕňa niektoré z najstarších budov na Malte.

Cospicua je ďalšie starobylé mesto, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Malty. Toto mesto bolo v stredoveku štvrťou námorníckeho zoskupenia. Cospicua je známa pre svoje mnohé nádherné pláže, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkosti. Pokojné lesy a prírodné zákutia sú hlavnými atrakciami mesta Cospicua.

Senglea je malé mesto, ktoré sa nachádza na opačnej strane zálivu ako Vittoriosa a Cospicua. Senglea je známa pre svoje úzke uličky a krásnu architektúru. Mesto bolo v minulosti pevnosťou z dôvodu svojej strategickej polohy. Skutočnosť, že bola pevnosťou, umožnila Senglea zachovať si svoju starobylú krásu.

Pri návšteve The Three Cities si môžete vychutnať nádherné pláže, pôvabné malé uličky a fascinujúcu históriu. Tieto mestá ponúkajú aj množstvo rôznych aktivít a zážitkov. Mnohí turisti z celého sveta nájdu The Three Cities ako ideálnu destináciu pre dovolenku.

The Three Cities sú taktiež vynikajúcou destináciou pre výlety. Tieto mestá sa nachádzajú veľmi blízko k Maltskému letisku a môžu byť dokonalým vstupom do Maltskej krajiny. Vittoriosa, Cospicua, a Senglea sú peknými miestami a sú vhodné pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Malty a zároveň sa nedostať do príliš zaneprázdnených turistických oblastí.

The Three Cities v Malte sú jednoducho jedným z najkrajších miest na Malte. Mestá sú známe pre svoju fascinujúcu históriu, malebnú architektúru a bohatú kultúru. Pri návšteve The Three Cities budete určite ohromení krásou tohto miesta a zároveň sa budete môcť pohodlne ubytovať v tichom a pokojnom prostredí.


Letenka Malta The Three Cities (Vittoriosa, Cospicua, Senglea)


Malta is a stunning Mediterranean island that is often known for its crystal-clear waters, historic landmarks, and beautiful architecture. While many tourists focus on the popular destinations such as Valletta, St. Julian's, and Sliema, there is a hidden gem on the island that should not be missed - The Three Cities.

The Three Cities of Malta consist of Vittoriosa, Cospicua, and Senglea. They are situated across the Grand Harbour from Valletta, and can easily be reached by ferry from the capital city. Despite being lesser known, these cities are filled with rich history and charm.

Vittoriosa, also known as Birgu, is the oldest of the Three Cities and boasts an impressive maritime history. It was home to the Knights of St. John during the medieval period and served as the seat of the Maltese government until the 16th century. Today, visitors can stroll through the narrow streets of Vittoriosa and take in the stunning architecture. Make sure to visit the Vittoriosa Waterfront, which provides stunning views of the harbor.

Cospicua, also known as Bormla, is the largest of the Three Cities. It was heavily bombed during the Second World War, resulting in much of the city being rebuilt in the post-war years. Despite the damage, Cospicua retains much of its historic charm, particularly in the area known as the Cottonera Lines. Here you can see the impressive fortifications built by the Knights to defend the island from attack.

Senglea, also known as Isla, is the smallest of the Three Cities. It is known for its stunning views of Valletta across the harbor. On a clear day, visitors can see the Grand Harbour in all its glory. Take a stroll along the waterfront promenade, or visit the Gardjola Gardens for even more stunning views.

Combined, The Three Cities provide visitors with an authentic and off-the-beaten-path experience. They offer a glimpse into Malta's rich past, and the opportunity to experience a more relaxed way of life. Whether you're interested in history, architecture, or simply enjoying the beauty of the Mediterranean, The Three Cities of Malta should not be missed. Book your flight today and discover this hidden gem for yourself!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky