Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kongo Loufoulakari Falls

Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Loufoulakari Falls


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Kongské vodopády Loufoulakari?
2. Aká je výška Kongských vodopádov Loufoulakari?
3. Aké sú miestne podmienky pri návšteve Kongských vodopádov Loufoulakari?
4. Koľko trvá výlet k Kongským vodopádom Loufoulakari?
5. Ako sa dostať k Kongským vodopádom Loufoulakari?

Odpovede:

1. Kongské vodopády Loufoulakari sa nachádzajú v provincii Mai-Ndombe v Demokratickej republike Kongo.
2. Kongské vodopády Loufoulakari majú výšku približne 100 metrov.
3. Pri návšteve Kongských vodopádov Loufoulakari je nutné dodržiavať miestne zvyky a obyčaje, a tiež sa riadiť pokynmi miestnych sprievodcov. Miesto je známe svojimi divokými zvieratami, preto je nutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia.
4. Výlet k Kongským vodopádom Loufoulakari môže zabrať od niekoľkých hodín do niekoľkých dní, v závislosti od miesta štartu a zvolenej trasy.
5. K Kongským vodopádom Loufoulakari sa dá dostať po rieke Kongo, ale tiež po ceste. Cesta je však neprejazdná počas obdobia dažďov a v západnej časti krajiny. Jeho najlepším prístupom je zo Stanleyville cez Kisangani.


Letenka Kongo Loufoulakari Falls


Loufoulakari Falls – skvost Kongoleského lesa

Kongoleský les je známy svou nekonečnou rozmanitostí živočišné a rostlinné říše. Podívejme se však na jedno z jeho nejtepěji střežených tajemství, Loufoulakari Falls – neuvěřitelné vodopády, které můžete navštívit s jednou z letenek do Konga.

Co jsou Loufoulakari Falls?

Loufoulakari Falls jsou řetězovým systémem kaskád, které tvoří neuvěřitelné vodopády v srdci Konga. Tyto vodopády se nacházejí na řece Loufoulakari, jedné z mnoha řek, které protékají tímto územím. Voda padající z výšky a následné proudy vytvářejí nádhernou kulisu přírody.

Jak se dostat k Loufoulakari Falls?

Loufoulakari Falls jsou vzdálené přibližně 800 km od Kinshasy, hlavního města Konga. Nejlepším způsobem, jak se k nim dostat, je letadlem. Naštěstí můžete najít mnoho letenek z Kinshasy do nejbližší vesnice, kde bude možné si najmout vozidlo a vydat se na cestu k vodopádům.

Co si užívat v Loufoulakari Falls?

Kongoleský prales nabízí neúnavné množství atrakcí pro turisty. Ty nejkrásnější z nich jsou právě Loufoulakari Falls. Okolní krajina zahrnuje útesy, řeky a lesy, které jsou domovem mnoha zvířat a rostlin. Díky tomu můžete být svědkem mnoha druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí. Patří sem například gorily, šimpanzi a divoce žijící sloni.

Na této cestě si také budete moci vychutnat mnoho kulturních zážitků. Můžete navštívit vesnice místních kmenů a podívat se na jejich zvyky a tradice. Můžete se ochutnat místní kuchyni a poznat krásy kongoleského života.

A jak si užít samotné vodopády? Nejlepším způsobem je procházka kolem nich. Procházkou posloucháte zvuk vody padající z výšky a dýcháte vzduch, který je plný vodního spreje. Pokud se bude dit v okolí mnoho zvířat, určitě se vám toto procházka bude líbit.

Závěr

Loufoulakari Falls jsou krásné a nenahraditelné místo, které by nemělo chybět na seznamu těch, kteří chtějí poznávat krásy Konga. Neuvěřitelné přírodní scenérie, pestrobarevné kultury a mnoho dalších atrakcí můžete objevovat s jednou z letenek do Konga. Přijměte toto pozvání na neuvěřitelné dobrodružství do srdce kongoleské divočiny.


Počasie Kongo Loufoulakari Falls


Kongo Loufoulakari Falls je pôsobivým vodopádom nachádzajúcim sa v Kongu, africkej krajine, ktorá je známa svojou úchvatnou prírodou a výskytom mnohých vodopádov. Tento vodopád sa nachádza blízko mesta Kimpese, v južnej časti Konga a jeho názov sa prekladá ako „veľký pád“.

Počasie v oblasti Kongo Loufoulakari Falls sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Kongo má tropické podnebie so striedavými dažďovými a suchými obdobiami, ktoré majú priamy vplyv na tok vody a celkový vzhľad vodopádu.

V daždivom období medzi aprílom a novembrom, ktoré je charakteristické veľkým množstvom zrážok, sa Kongo Loufoulakari Falls mení na nádherný a impozantný div. Tok vody sa v tomto období zvyšuje a vodopád sa rozšíri do väčšieho priestoru. Voda, ktorá padá z výšky 164 metrov, vytvára viacero menších prúdov, ktoré spolu tvoria jednu veľkú a nádhernú scénu.

Na druhej strane, v suchom období od decembra do marca sa vodopád mení na miernejšiu verziu samého seba. Tok vody sa znižuje, čím sa zmenšujú aj objem a veľkosť vodopádu. Napriek tomu, návštevníci môžu stále vidieť impozantnú scenériu a môžu si vychutnať krásu tejto prírodné atrakcie.

Je dôležité poznamenať, že aj počas suchého obdobia môžu vyskovať občasné „búrky“ alebo mrazivé predmŕzové noce, takže doporučujeme návštevníkom obliecť sa v teplejších vrstvách a mať pri sebe plášť.

Vzhľadom na zmenu počasia v oblasti Kongo Loufoulakari Falls odporúčame návštevníkom sledovať predpovede počasia a plánovať svoju cestu s ohľadom na aktuálne podmienky. Bez ohľadu na ročné obdobie však návšteva tohto impozantného vodopádu stojí za to a je to nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka tejto oblasti Konga.


Ubytovanie Kongo Loufoulakari Falls


V Konžskom demokratickom reprezentatívnom Kongo sa nachádza nádherná prírodná pamiatka - Loufoulakari Falls. Táto kaskádovitá vodopádová sústava pôsobí na návštevníkov jedinečne svojou krásou a pozornosťou k detailom.

V blízkosti vodopádu sa nachádza niekoľko ubytovacích možností. Najobľúbenejším miestom pre turistov a cestovateľov je napríklad Kongo Loufoulakari Falls Camp. Toto kempové ubytovanie ponúka kombináciu prírodného prostredia a luxusne zariadených stanov. Všetky stanové jednotky sú vybavené pohodlnými posteľami so závesmi pre súkromie. K dispozícii sú aj súkromné sprchy s teplou vodou a WC. V kempových priestoroch sa nachádza aj spoločná zóna na relaxáciu a oddych. Na raňajky sa podávajú miestne špeciality, ale tiež sú k dispozícii rôzne druhy ovocia a pečiva.

Ďalšou možnosťou sú tradičné domorodé chatky, ktoré sú zamerané na autenticitu a originálnosť. V týchto chatkách sa ocitnete v skutočnom konžskom prostredí. Chatky sú vybavené kobercami a rohožami, ktoré dodávajú dojem tepla a pohodlia. Keďže sa v chatkách používa tradičné fosílne palivo, ktoré má nižšiu intenzitu, je tu aj menší dopad na životné prostredie. K dispozícii sú spoločné sprchy a WC. V chatkách sa podáva tradičná strava a návštevníci môžu vyskúšať domáce korenie a miestne jedlá.

Okrem ubytovania sú návštevníkovi k dispozícii aj rôzne aktivity na poznávanie prostredia a okolitých miest. Mnoho turistov sa obvykle zúčastňuje trekkingu a túr v okolí, aby spoznali krásy prírody Kongo. Sú tu tiež možnosti rybolovu alebo riečneho safari. Okolie Loufoulakari Falls je bohaté na prírodné scenérie a ukryté vodopády, ktorými sa môžete prejsť a na vlastné oči vidieť ohromujúce pohľady na vodné kaskády.

Vidieť Loufoulakari Falls je nezabudnuteľný zážitok a ubytovanie v okolí vám umožní skutočne objaviť krásy tohto miesta. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, jedna vec je istá – Loufoulakari Falls sa stanú vašou obľúbenou zastávkou v Kongo a budete o nej ešte dlho spomínať.


Dovolenka Kongo Loufoulakari Falls


Kongo je krajina bohatá na neobvyklé a divoké mesta i prírodné krásy. Loufoulakari Falls je jedným z nejznámejších miest v Kongo a jedná sa o najväčší a najimpresívnejší vodopád v krajine. Nachádza sa na rieke Loufoulakari a má výšku 95 metrov.

Loufoulakari Falls sa nachádza v Národnom parku Ivindo v strednej časti krajiny a je len zriedka navštevovaný turistami. Táto scénická krajina je obklopená zelenou džungľou a je domovom mnohých vzácnych druhov zvierat, vrátane goríl a slonov.

Dovolenka v Kongo je ideálna pre tých, ktorí milujú prírodu, divoké miesta a dobrodružstvá. Najlepší spôsob, ako sa dostať k vodopádu Loufoulakari, je cez prales a byť súčasťou pochôdzky s miestnym sprievodcom.

Táto oblasť je dosť menej preskúmaná a preto je dôležité, aby ste mali so sebou dostatok potravy a pitnej vody, keď sa tam chystáte na výpravu a mali by ste sa dobre pripraviť na obmedzený prístup k moderným zariadeniam.

Ak ste pripravení na dovolenku plnú dobrodružstiev a zážitkov, navštívte Loufoulakari Falls v Kongo. Tento vodopád vás určite ohromí svojou krásou a zážitky, ktoré si z tejto oblasti odnesiete, budú na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky