Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Keňa Chale Island

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Chale Island


Otázky:
1. Kde sa nachádza Keňa Chale Island?
2. Ako sa tam dá dostať?
3. Aké aktivity sa dajú na ostrove robiť?
4. Sú na ostrove pláže? Sú vhodné na kúpanie?
5. Ako je to so stravovaním na ostrove? Sú tam reštaurácie?
6. Ako je to so zakúpením suvenírov na ostrove?
7. Ako je to s ubytovaním na ostrove? Sú tam hotely alebo ubytovanie v kempe?
8. Aké je počasie na ostrove?
9. Potrebujem víza, aby som mohol navštíviť Keňu Chale Island?
10. Aké je doporučené oblečenie na návštevu Keňa Chale Island?

Odpovede:

1. Keňa Chale Island sa nachádza na juhu Keňy, pri pobreží Indického oceánu.
2. Do Keňy sa dá dostať letecky a potom z Nairobi prímestským rýchlikovým vlakom do stanice Mombasa. Z Mombasy je možné využiť súkromný prevoz na ostrov.
3. Na ostrove sa dajú robiť rôzne aktivity, ako sú napríklad: potápanie, šnorchlovanie, rybačka, kitesurfing, plachtenie na katamaráne, návšteva prírodnej rezervácie, turistika, jazdenie na koni alebo využitie wellness centra.
4. Na ostrove sú krásne biele piesočnaté pláže, ktoré sú vhodné na kúpanie.
5. Na ostrove sa nachádzajú reštaurácie, kde sa podávajú tradičné jedlá, ale aj medzinárodná kuchyňa.
6. V blízkosti ostrova sa nachádza miestny trh, kde sa dajú zakúpiť rôzne suveníry, ako sú napríklad drevené masky, keramika, čierne mydlo z Afriky alebo kusy maľovaného skla.
7. Na ostrove sa nachádzajú kvalitné hotely a apartmány s výhľadom na more, ale aj kempy pre rôzne druhy návštevníkov.
8. Keňa má tropické počasie, takže teploty sú celoročne vysoké (približne 30°C) a sú aj občasné dažde.
9. Pre slovenských občanov nie je potrebné vízum, ale je potrebné mať platný cestovný pas a takisto je nutné zabezpečiť očkovanie proti rizikám, ktoré na kontinente Afriky hrozia.
10. Je vhodné sa obliekať do ľahkých, jemných materiálov a oblečenia, ktoré chráni proti slnku a horúčave alebo proti dažďu. Dôležite je zabezpečiť si aj vhodné topánky pre aktivity na pláži alebo v teréne.


Ubytovanie Keňa Chale Island


Kenijská oblasť Diani Beach je domovom mnohých nádherných ostrovov, z ktorých jeden je tiež nádherná Chale Island. Tento ostrov ponúka návštevníkom úžasné pláže, čistú turkizovú vodu a možnosti na vodné športy. A ak sa chcete na ostrove ubytovať, Keňa Chale Island je skvelou voľbou.

Chale Island je malý ostrov len 600 metrov od pobrežia Diani Beach. Svojou krásou, kludom a pokojom zhoduje s karibskými plážami. Čistá biela piesok, okrasné palmové stromy a modrá obloha budú vašim príjemným spoločníkom pri každom prístupe na ten tiež termálne vyhrievaný piesok a Ulička alternatívnych opatrení na dopravu, ktorá vedie z ostrova do ušiakove.

Ponúkané ubytovanie

Na ostrove nájdete dve ubytovacie možnosti. Hotel Kizingo Resort je väčší, so 38 izbami a vilami, zatiaľ čo Kizingoni Beach Houses sú veľkými vilami. Toto ubytovanie si vyberajú najmä manželské páry, rodiny alebo malé skupiny priateľov.

Kizingo Resort

Ubytovanie v Kizingo Resort zahŕňa jednoduché izby s klasickým dreveným nábytkom a posteľou s mäkkými perinami. Izby sa nachádzajú v krásnych tropických záhradách s prístupom na malý súkromný plážový prístup. Niektoré izby majú súkromnú terasu s nádherným výhľadom na more a západ slnka.

Toto ubytovanie ponúka aj veľké luxury villas, ktoré môžu ubytovať až 6 osôb. Okrem toho si môžete užiť aj celodenné potápanie, vodné športy a masáže.

Kizingoni Beach Houses

Kizingoni Beach Houses ponúkajú viac súkromia a väčšie ubytovacie priestory ako Kizingo Resort. Sú to veľké, samostatné domy s dvoma alebo tromi spálňami s výhľadom na more a západ slnka. Každý dom má vlastnú súkromnú terasu, bazén a kuchyňu. V cene ubytovania sú zahrnuté aj súkromné koktejly, stretávky s miestnymi ľuďmi a prehliadky miestnych trhov.

Čo robiť na ostrove Chale Island

Návštevníci ostrova sa môžu potešiť mnohými aktivitami, ktoré sú súčasťou ubytovania na Chale Island. Medzi tieto aktivity patrí
- Potápanie
- Šnorchlovanie
- Lov rýb
- Plachtenie
- Kitesurfing
- Kajakárstvo
- Surfing
- Paddleboarding
- Vodné lyžovanie
- Prehliadky ostrova

Ak sa chcete len spočinúť a relaxovať pri mori, môžete si obzor ďaleký zopakovať šípkami, utkať sa s nekonečnými rijavými pingoslamami alebo si len tak poležať na pláži, sledujúc nádherne sfarbené obrazy niekoľkých papagájová. Na ostrove sa nachádza aj reštaurácia s miestnymi špecialitami, ktorá ponúka neuveriteľné jedlá päťhviezdičkového hotela.

Ako sa dostať na ostrov Chale Island

Najlepší spôsob ako sa dostať na ostrov Chale Island je lietadlom z Nairobi do mesta Ukunda. Cesta autom z mesta Ukunda na ostrov Chale Island trvá črevato v taxi a lodnú dopravu. Ak by ste si už živalentnú štvrťhodinu vo fľašíne našli, môžete na miesto použiť aj pokročilú riekanku.

Záver

Chale Island je jedným z najkrajších ostrovov v Keni, a má veľa ponúkať, najmä ak hľadáte úplné odpočinok a oddych. Ubytovanie na ostrove Chale Island je fantastickou možnosťou pre všetkých, ktorí chcú zažiť niečo viac ako len pri človek v ich domove a chcísať sa potešiť úžasnými scénami, výborným jedlom a zábavnými aktivitami. Takže ak uvažujete o tom, že by ste sa radi pobavili na tejto nádhere miestu, neváhajte a zarezervujte si svoju ubytovanie už dnes!


Dovolenka Keňa Chale Island


Dovolenka na Chale Island v Keňe je jedinečným zážitkom, ktorý určite stojí za to. Táto koralová ostrovčina, nachádzajúca sa len pár kilometrov južne od pobrežia krajiny, je pokojným útočiskom pre tých, ktorí túžia po oddychu, relaxe a kontakte s prírodou.

Chale Island je povestná svojou nádhernou prírodou. Môžete si vychutnať tú krištáľovo čistú vodu Indického oceánu aj jedinečné koralové útesy. Na plážach sa môžete slniť a opaľovať, ale tiež sa môžete prejsť po mäkkom piesku pláže plného korálových očiek, ktoré bude pre vás veľkým zážitkom. Dalo by sa povedať, že toto miesto vám ponúka zážitok, ktorý si nikdy neužijete nikde inde.

Ak máte radi rôzne vodné športy, môžete sa vybrať na šnorchlovanie a potápanie, ale aj na kajak či jazdu na windsurfe. Pokojných rámcov na sledovanie svetla, kedy sa môžete rozprávať so svojimi priateľmi a nachádzať si klidnú zónu, v ktorej sa môžete plne oddýchnuť od ruchu a všednosti.

Okolie Chale Island je tiež povesťou svojou kulináriou. Majú tu bohatú ponuku miestnych špecialít a môžete si tak vychutnať rôzne jedlá, ktoré sú typické pre tento región. Taktiež tu nájdete celý rad miest kde si môžete vychutnať miestne pivo, víno alebo rôzne koktaily. Nie ako anglické pivá, pretože keňské pivá majú svoj špecifický charakter a chuť.

Dovolenka na Chale Island je zážitok ako z iného sveta, kde budete môcť prežiť niečo nové a unikátne. Ocitnete sa v krajine, ktorá ponúka celý rad zážitkov pre milovníkov vody a aj pre tých, ktorí sú radi na zemi a rozprávajú sa s priateľmi. Ak hľadáte niečo nové, iné a unikátne, určite neváhajte a vyberte sa na dovolenku na Chale Island v Keňe. Tento zážitok určite nebudete ľutovať.Poskytuje toľko skvelých príležitostí na zisk zážitkov, že to skutočne podtrhuje dovolenku ako nič iné.


Letenka Keňa Chale Island


Ak hľadáte exotické miesto, kde sa môžete úplne odpojiť od každodenného stereotypu, potom by ste mali zvážiť dovolenku na ostrove Chale v Keni. Tento ostrov, ktorý sa nachádza v pobrežnej oblasti Keňského pobrežia, je skutočne tajomný a fascinujúci. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako sa tam dostať, vrátane letenky z Nairobi na Keňské pobrežie.

Najbližším letiskom v Keni na Chale Island je Mombasa. Z Nairobi by ste sa odtiaľ mohli dostať po ceste alebo po mori. Cestovanie po mori je nepochybne jedným z najkrajších zážitkov, aké je možné v Keňskom pobreží zažiť. Z Mombasy môžete absolvovať cca 45-minútový let lietadlom do egyptského Mitsio East Alebo 20-minútový let do kwale a potom pokračovať trajektom z Ukundu Hotel, ktorý príde na ostrov Chale za 15 minút.

Chale Island zostaol vyhlásený za jeden z najkrajších ostrovov v Keni a to pre jeho miestne rafy, piesočné pláže a pestrú tropickú vegetáciu. Všade, kde sa pozriete, nájdete miesta na relaxáciu. Či už sa jedná o prechádzky po plážach, návštevu miestnych obchodov s ručne vyrábanými suvenírmi alebo prechádzku v Kaya (svätý les), kde si užije úplné ticho, zvyšuje to atmosféru miesta.

Ak hľadáte skutočnú dobrodružnú zábavu, potom sa rozhodnite pre potápanie v miestnych rafách. Tieto rafy považuje Keni za jeden z najlepších podmorských svetov v Afrike. Môžete sa tešiť na pozorovanie pestrej podmorskej fauny a flóry vrátane riťovcov, kreviet, hviezdohviezd, krabov, ako aj druhov rýb ako napr. pestrý mandarínka, zlatý teľák či harpúna, veľryb a delfínov

Vonkajšia atmosféra ostrova Chale by sa dala opísať ako príkladné miesto pre romantickú dovolenku a oddych na neobvyklom mieste. Ak ste navštevujete Keňu, odporúčame Vám, aby ste si zabezpečili letenku do Mombasy a využiť cestovanie do Chale Island, pretože tento ostrov sa radi snažia zachovať prvotriedne služby pre svojich návštevníkov a ubytovanie je luxusné. Pre cestovateľov, ktorí nonstop žijú v rýchlym tempom, Chale Island je tou pravou voľbou pre relaxovanie si a znovu nájdenie seba samých v romantickom prostredí. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju letenku a vychutnajte si pocit, akým ostrov Chale môže ponúknuť.


Počasie Keňa Chale Island


Keňa je krajina plná rozmanitosti a kultúry. Krajina je známa pre svoju ohromujúcu faunu a flóru, poprednými turistickými atrakciami a tiež pre svoje úchvatné ostrovy. Jedným z týchto ostrovov, ktorý privádza návštevníkov do extázy, je Chale Island. Ako každá krajina má aj Keňa svoje vlastné počasie, ktoré ovplyvňuje život na ostrove.

Chale Island sa nachádza v južnej časti Keňy a je jedným z najpopulárnejších ostrovov v regióne. Ostrov je postavený na koralovom útese a je známy svojou čistou vodou, bielymi pieskovými plážami a prírodným tropickým lesom. Slnko svieti takmer celý rok na ostrove a teplota je vo všeobecnosti príjemná.

Teplota ovzdušia na Chale Island sa pohybuje okolo 28 - 33 stupňov Celzia väčšinu roka. V jaere a na jeseň je tu väčšinou vysoká vlhkosť, čo prináša aj občasné zrážky. V lete a v zime je tu menej vlhka a teploty sú o niečo chladnejšie. Keďže je ostrov obklopený vodou, teplota vody tu zriedka klesá pod 25 stupňov Celzia. Voda tu je považovaná za ideálnu na vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie alebo surfovanie.

Zrážky na Chale Island sú nepredvídateľné a často závisia od sezóny. Zväčša však bývajú zrážky miernymi a prechodnými, a to aj napriek tomu, že ostrov leží v tropickom oblasti. Najviac zrážok prichádza v období od apríla do júna, pričom južné pobrežie Keni je viac zasiahnuté než severné.

Okrem týchto poveternostných podmienok má Chale Island aj rôzne iné klimatické vplyvy. Slnko svieti tu takmer celý rok, a preto ochrana pred slnkom je dôležitou záležitosťou pri návšteve ostrova. Horský vietor, známy ako kusi, ktorý prichádza z kontinentálneho oblasti v noci, často prináša so sebou chladný vietor.

Vďaka svojmu tropickému klimatu a nádhernému prostrediu je Chale Island ideálnym miestom pre návštevu po celý rok. Napriek nepredvídateľným zrážkam a vysokým teplotám je to krásny ostrov s nádhernými plážami, ktorý určite stojí za to navštíviť. Ak plánujete návštevu, poskytne vám to úžasnú prírodu, vodné športy, kultúrnu rozmanitosť a oddych v prírodnom prostredí, ktoré určite stojí za to.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky