Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kazachstan Kaskelen

Dovolenka Kazachstan Kaskelen


Čo by ste mali vedieť o Kaskelene, keď plánujete dovolenku v Kazachstane?

Ak hľadáte destináciu na dovolenku, ktorá ponúka krásne prírodné scenérie, dostatok adrenalinových zážitkov a kultúrne atrakcie, Kaskelen v Kazachstane môže byť tou správnou voľbou.

Kaskelen je obec nachádzajúca sa v Karagandskej oblasti v Kazachstane. Táto obec sa nachádza počas springbreaku zvyknú byť častými cieľmi pre miestnych turistov, ktorí sa radi vydávajú na túry alebo sadajú na kola a bicykloch, aby preskúmali okolitú prírodu.

Čo vidieť a robiť?

Prírodné scenérie

Kaskelen je známy pre svoje krásne prírodné scenérie. Ak plánujete cestovať počas letných mesiacov, Urjar v pohori Zailijsky Alatau je obľúbenou turistickou destináciou. Táto oblasť ponúka úchvatné výhľady na rieku Ili a na hory.

Nemenej úchvatná je aj oblasť Malinovka, ktorá sa nachádza 20 kilometrov od Kaskelenu. Táto oblasť je domovom pre mnoho druhov rastlín a zvierat a ponúka krásne výhľady na okolité hory. Turisti si tu môžu vychutnať aj piknik a nachádzajú sa tu aj miesta na kempovanie.

Čerpajte adrenalín

Záujemcovia o adrenalínové zážitky sa môžu vydať na túru, kde ich čakajú strmé stúpania a zjazdy, ale aj prechody po reťazoch nad klifami. Ak ste skutočným dobrodruhom, môžete sa zúčastniť kajakárskeho či raftingového výletu po rieke Ili, ktorá preteká okolo Kaskelenu. V zime vám potom ponúka svoje sánkarské dráhy.

Kultúra a históira Kazachstanu

Okrem prírodných scenérií a adrenalínových zážitkov ponúka Kaskelen aj mnohé kultúrne a historické atrakcie. Môžete navštíviť miestne múzeum a objaviť kultúrne dedičstvo oblasti. Túry k okolitým pamiatkam a histórii vám tež poskytnú nezabudnuteľné zážitky.

Kde sa ubytovať?

V Kaskelene nájdete rozmanité ubytovanie s najvyššou starostlivosťou o moderné turistické služby. Môžete bývať v hoteliach, súkromných ubytovaniach, alebo kamenných izbách na pahorkoch v okolí.

A ako sa sem dostanete?

Najlepšou možnosťou letného prázdninového cestovania do Kaskelenu v Kazachstane je cesta lietadlom zo známych letísk spoločností z celej Európy. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre cestu autom alebo autobusom. Po prílete na letisko v Kaskelenu vás privítajú v hoteli a postarajú sa o prevoz do vašej ubytovne. Tam už iba záleží len na vás, aký program zvolíte a čo zažijete.

Do Kaskelenu je to ideálne miesto na dovolenku v Kazachstane, ktoré ponúka krásne prírodné scenérie, množstvo adrenalínových zážitkov a v neposlednom rade aj kultúrne atrakcie. Tak sa neváhajte vybrať a zažiť nezabudnuteľný zážitok z návštevy Kaskelenu.


Počasie Kazachstan Kaskelen


Kazachstan je veľké a rozmanité krajina, ktorá sa nachádza v strednej Ázii. Kaskelen je mesto v blízkosti hlavného mesta Astany a nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny. Počasie v Kaskelene je ovplyvnené kontinentálnym podnebím s veľkými rozdielmi teplôt medzi zimou a letom.

V zime sa teploty v Kaskelene obvykle pohybujú okolo -10 až -20 stupňov Celzia. Občas však môžu klesnúť aj na -30 stupňov Celzia. Zima trvá dlho, od novembra do marca, a v tomto období je Kaskelen pokrytý snehom a ľadom. Zimné športy sú veľmi populárne v tomto období.

Letné obdobie v Kaskelene sa začína v máji a trvá do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 20 až 30 stupňov Celzia, s extrémami až do 40 stupňov Celzia. V tomto období prichádza aj dažď a býva vlhko. Turistické aktivity sú v lete obvykle orientované na vodné športy alebo turistiku.

Jeseň v Kaskelene je veľmi krátka a trvá iba niekoľko týždňov v septembri a októbri. Teploty sú v tomto období mierny a býva veľmi málo zrážok. V tomto období môžete obdivovať krásnu zmenu farby listov na stromoch.

Celkovo je počasie v Kaskelene veľmi kontinentálne, so veľkými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. V každom období sa však dá nájsť niečo unikátne a zaujímavé. Ak sa rozhodnete navštíviť Kaskelen, nezabudnite si prípraviť vhodnú výbavu na rôzne poveternostné podmienky.


Ubytovanie Kazachstan Kaskelen


Kaskelen je malé mesto v blízkosti Almaty, najväčšieho mesta v Kazachstane. Nachádza sa v južnej časti krajiny a je veľmi obľúbené miesto medzi domácimi i zahraničnými turistami. Ak hľadáte ubytovanie v Kazachstane, určite si nechajte vyhľadať ponuky v Kaskelene.

Prečo si vybrať ubytovanie v Kaskelene? Okrem toho, že sa nachádza blízko Almaty, mesto ponúka nádherné prírodné scenérie a množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak máte radi turistiku alebo horské aktivity, v okolí nájdete mnoho turistických značených ciest a turistických atrakcií.

Aké sú možnosti ubytovania v Kaskelene? Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania vrátane hotelov, penziónov, apartmánov či hostels. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sa nachádzajú v blízkosti horských masívov a ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môže vás zaujať hotel Almarasan. Nachádza sa v centre mesta a ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou, minibarom a satelitnou TV. Hotel disponuje aj fitnesom, vonkajším bazénom a reštauráciou.

Ak preferujete ubytovanie v prírodných scenériách, penzión Kaskelen je ideálnou voľbou. Nachádza sa v krásnej oblasti a ponúka ubytovanie v tradičných drevených chatách. Penzión má vlastnú reštauráciu a poskytuje súkromné parkoviská.

Pre turistov so zväčšou peňaženkou je ideálne ubytovanie poskytované v asi 20 kilometrov vzdialenom luxusnom apartmánovom komplexe Elite Apart-Hotel. Tento štvorhviezdičkový komplex ponúka veľkorysé apartmány s vybavením na najvyššej úrovni akým sú napriklad klimatizácia, plne vybavený kuchynský kút, veľkoformátová TV so satelitom a zariadenie na pranie a žehlenie.

Ak hľadáte jednoduchú a cenovo dostupnú možnosť ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre hostely. Jedným z najlepších hostels v oblasti Kaskelen je Nomads Home Hostel. Nachádza sa v centre mesta a ponúka spoločné izby s oddelenými lôžkami a kúpeľňami. Hostel tiež disponuje spoločenskou miestnosťou, kde sa môžete stretnúť s ostatnými cestovateľmi.

V Kaskelene nájdete mnoho možností ubytovania pre každý rozpočet. Ak sa rozhodnete stráviť čas v tomto krásnom meste, určite si nájdete to správne ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a očakávaniam. Či už hľadáte luxusné alebo cenovo dostupné ubytovanie, Kaskelen je miestom, ktoré nechá niečo na každého cestovateľa.


Letenka Kazachstan Kaskelen


Kazachstan Kaskelen. Kráľovstvo horskej krásy

Kazachstan je krajina plná rozmanitosti, krásy a kultúry. Napriek tomu je pre mnoho ľudí ešte stále neobjaveným kútikom sveta. Jedným z takýchto kútov je aj malé mestečko Kaskelen, ktoré sa nachádza na juhozápade krajiny a ktoré by malo byť na vašej zozname miest, ktoré musíte navštíviť.

Letenku do Kaskelenu si môžete zakúpiť z mnohých miest sveta najmä z hlavného mesta Astany alebo z druhého najväčšieho mesta Almaty. Po prílete do Kaskelenu si okamžite všimnete, že ste sa dostali do miesta plného prírodných krás. Okrem svojej nádhernej prírody je Kaskelen domovom mnohých kultúrnych a historických pamiatok. Takže, ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť zrelaxovať, ale zároveň aj spoznať novú kultúru, Kaskelen je určite to pravé miesto pre vás.

Medzi najväčšie atrakcie Kaskelenu patrí návšteva jazera Kolsaj, ktoré je takmer okolo celej oblasti obklopené zelenými vrchmi vysokými až 3000 metrov. V meste sa nachádza aj múzeum kozákovej kultúry, ktoré je otvorené pre verejnosť celoročne a kde nájdete množstvo artefaktov súvisiacich s históriou oblasti. Tí, ktorí hľadajú adrenalin v prírode by nemali vynechať výlet do hôr Kyrgyz, kde si môžu vychutnať beh na lyžiach alebo korčuľovanie po zamrznutej rieke.

Po celý rok sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia ako napríklad tradičné kazašské folklórne prehliadky, ktoré sú zábavou pre celú rodinu. Samozrejme, jedlá sledujú tradície krajiny a preto sa určite oplatí ochutnať tradičné jedlá ako pilaf alebo shasti kapus.

Kaskelen je miestom, kde svojím návštevníkom ponúka príležitosť stretať sa s najkrajšími miestami a pamiatkami Kazachstanu. Je to ideálny cieľ pre dovolenku, ak hľadáte krásy prírody spojené s historickými a kultúrnymi pamiatkami. Ak ste dosť odvážni na to, že sa vyberiete na túry a výlety za hranice mesta, v Kaskelene si určite nájdete cestu k vytúženej dovolenke plnej zážitkov, v krajine, ktorá vás ohromí svojou krásou a rozmanitosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Kaskelen


Otázka: Kde sa nachádza Kaskelen v Kazachstane?
Odpoveď: Kaskelen sa nachádza v juhozápadnej časti Kazachstanu, v blízkosti mesta Almaty.

Otázka: Je Kaskelen bezpečné miesto na život?
Odpoveď: Áno, Kaskelen sa považuje za bezpečné miesto na život.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Kaskelene?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v Kaskelene patria Národný park Almaty, Botanická záhrada Almaty a jazero Issyk.

Otázka: Aký je hlavný jazyk hovorený v Kaskelene?
Odpoveď: Hlavným jazykom hovoreným v Kaskelene je kazachština.

Otázka: Aké sú hlavné zdroje zamestnanosti v Kaskelene?
Odpoveď: Hlavné zdroje zamestnanosti v Kaskelene zahŕňajú poľnohospodárstvo, služby a turizmus.

Otázka: Ako sa dostať do Kaskelene z Almaty?
Odpoveď: Kaskelen sa nachádza približne 30 km juhozápadne od Almaty a je možné sa dostať tam autobusom alebo taxíkom.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky