Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kanada Magdalen Islands

Počasie Kanada Magdalen Islands


Kanada Magdalen Islands, alebo Les Îles-de-la-Madeleine, sú súostrovím v zálive svätého Vavrinca v Atlantickom oceáne. Nachádzajú sa asi 110 kilometrov od kanadského pobrežia a spájajú ich mosty a rôzne trajekty.

Počasie na Magdalénach je pozoruhodne teplé, keďže počet slnečných dní je často vyšší ako v ostatných oblastiach Kanady. Sú to tiež jediné miesta v Quebecu, kde je počasie podobné karibskému prostrediu. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 °C a môžu byť ešte vyššie, v zime sa teploty pohybujú okolo -10 °C. Avšak vzhľadom na to, že poloha súostrovia je v oceáne, voda ovplyvňuje svojím vetrom asi 80% počasia.

Dažde sú na Magdalénach bežné, avšak zvyčajne sú krátke a intenzívne. Nie je tu mnoho snehu, ale počas januára a februára sa tu môže vyskytnúť silný vietor.

V lete sa turisti môžu tešiť na krásne počasie a jasné modré nebo, čo umocňuje krásy krajiny. Magdalen Islands sú známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obľúbenými miestami pre ľudí, ktorí chcú plávať alebo surfovať. Letné mesiace sú tiež ideálne pre rybárske výlety a korčuľovanie na kolieskach.

V zime je dostupná jazda na snežných skútroch, snežných kanoe a skakanie zremešov a ľadových voskovcov. V zime je to ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú nezvyčajné dobrodružstvo.

Ak plánujete návštevu Magdalénach, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare a opaľovací krém, aby ste mohli užívať príjemné počasie na plný výkon. Nezáleží na tom, či máte radi slnko alebo sneh, kanadské Magdalen Islands ponúkajú nezabudnuteľné zážitky po celý rok.


Dovolenka Kanada Magdalen Islands


Dovolenka v Kanade nie je len o banálnej prehliadke veľkomiest. Existuje mnoho ďalších miest a ostrovov, ktoré ponúkajú krásne prírodné scenérie, pritom sú príjemné a menej rušné ako husté mestské oblasti. Jedným z takýchto miest sú Magdalen Islands - súostrovie vo východnej Kanade, kde sa návštevníci môžu tešiť z nádherných pláží, čistého mora a zaujímavej kultúry.

Navyše, Magdalen Islands sú relatívne malé, takže sa dá precestovať celé súostrovie za pár dní. Návštevníci by si mali prichystať bicykle alebo si požičať auto, aby sa mohli dostať na západné a východné pobrežie a vidieť všetky krásy, ktoré Magdalen Islands ponúkajú.

Prvá vec, ktorou sa návštevníci budú chcieť zaoberať, je prehliadka miestnej flóry a fauny. Súostrovie ponúka krásne pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou plnou rýb, morských živočíchov a korytnačiek. Návštevníci by mali určite navštíviť West Point Wildlife Reserve, kde môžu pozorovať vtáky a morských cicavcov, ako sú napríklad tulene, husté a výre a mnoho ďalších. Je tu množstvo zaujímavých miest, kam sa môžu návštevníci vydať na výlet, a také aktivity ako potápanie a kajakárske výlety dozajisté berú dych.

Magdalen Islands sú aj miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry, ktoré vytvárajú svojskú atmosféru a bohatú históriu súostrovia. Miestne obyvateľstvo, známe ako "červené klobúky", je veľmi priateľské a ústretové. Väčšina z nich sa zaoberá rybolovom, dokonca je tu aj múzeum venované rybolovu (Musée de la Mer). Návštevníci by si mali určite vyskúšať miestne špeciality ako čerstvú rybu a krevety, ktoré sami môžu chytiť.

Samozrejme, na Magdalen Islands pozoruhodná atmosféra, kultúra a prírodné krásy sú len niektorými z faktorov, ktoré prilákajú návštevníkov. Zostáva tu vždy niečo viac, čo každý prežije individuálne. Či už sa tu zdržíte na víkend alebo na dlhší čas, Magdalen Islands ponúkajú nádhernú skúsenosť pre každého, kto hľadá prírodnú krásu a zaujímavú kultúru miesta. V závere možno dodať, že návštevníci tu odchádzajú s plným srdcom a dušou, s prívlastkom "unforgettable experience".


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Magdalen Islands


1. Aké je podnebie na Magdalénových ostrovoch v Kanade?

Odpoveď: Magdalénové ostrovy majú typické kontinentálne podnebie so studenými zimami a miernymi letami. Teploty sa môžu pohybovať od -20 °C v zime do 20 °C v lete.

2. Ako sa dostať na Magdalénové ostrovy?

Odpoveď: Najlepšie je letieť z Montrealu alebo Quebecu na Ostrov Prince Edwarda a potom prejsť trajektom na Magdalénové ostrovy. Existuje tiež možnosť letieť priamo do ostrova priamo z Quebecu.

3. Čo je na Magdalénových ostrovoch najzaujímavejšie?

Odpoveď: Na ostrovoch je množstvo zaujímavých miest, vrátane malebných rybárskych dediniek, scenickej jazdy pozorovaním kitov, plávania medzi tuleňmi a návštevy múzeí a galérií.

4. Aké sú populárne aktivity na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí pozorovanie zubatých kitov, surfovanie, cyklistika, turistika, rybačka a kajaking.

5. Aké sú miestne jedlá na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Miestne jedlá zahŕňajú čerstvú rybu a morské plody, ako sú raky, ústredie a krevety. Miestne špeciality zahŕňajú rýbku s hranolkami a "fricot" (vrhnite jedlo s kuracím mäsom a zemiakmi).

6. Aké sú miestne zvyky a tradície na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Magdalénové ostrovy sú známe svojím rybárskym a námorným zdedením. Mnoho miestnych zvykov a tradícií sú späté s týmto dedičstvom a zahŕňajú rybársku kultúru, hudbu a tanec.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Magdalénových ostrovov?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Magdalénových ostrovov je medzi júlom a augustom, kedy sú teploty najteplejšie a mnohé aktivity sú k dispozícii. Avšak sezóna trvá od mája do októbra. V lete môže byť dost dosť veľa turistov.

8. Aký je jazyk používaný na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Jazyk používaný na Magdalénových ostrovoch je prevažne francúzsky, ale veľa ľudí hovorí aj anglicky.

9. Kam sa ubytovať na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Na ostrovoch je množstvo ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a turistických chát. K dispozícii sú aj kempy a autokempy pre tých, ktorí majú radi táboriskový štýl pobytu.

10. Aké sú miestne atrakcie na Magdalénových ostrovoch?

Odpoveď: Medzi miestne atrakcie patrí výlet na Île d'Entrée, kde sa môžete pozrieť na dolinu ruží a návštevu Bonaventure Islandu, domova tisícov papagájov a tuleňov. Ďalšie zaujímavé miesta sú Bobbys Bay, Grotte Islands a Magdalen Islands Archives.


Ubytovanie Kanada Magdalen Islands


Kanada Magdalen Islands sa nachádzajú na východnom pobreží Kanady a sú neprehliadnuteľnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú tropický raj na severe. Ostrovy sú obklopené tyrkysovým morom a ponúkajú nekonečné množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy, bude potrebné vybaviť si aj ubytovanie. Nižšie nájdete niekoľko tipov na ubytovanie na Kanade Magdalen Islands.

Prvou možnosťou ubytovania sú hotely. Väčšina hotelov na ostrovoch sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Havre-aux-Maisons a sú rozčlenené do rôznych kategórií. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii hotely s päťhviezdičkovým hodnotením s plným servisom a sú prirodzene najdrahšou alternatívou. Ak hľadáte viac cenovo dostupné ubytovanie, potom je možnosť vybrať si hotely s tri hviezdičkami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláží a iných atrakcií. Hotelové izby sú dobre vybavené a zvyčajne majú balkón alebo terasu.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú apartmány a rekreačné domy. Tieto ponúkajú niečo viac súkromia a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Väčšina apartmánov a rekreačných domov sa nachádza v blízkosti pláží a iných turistických atrakcií a ponúkajú dobre vybavené kuchyne a obývacie izby, ktoré umožňujú hostiteľom pripravovať vlastné jedlá. Tento druh ubytovania býva zvyčajne o niečo drahší ako hotely, ale aj priemerný cestovateľ si ho môže dovoliť.

Ak hľadáte jednoduchšie, ale stále pohodlné ubytovanie, množstvo hostiteľských agentúr a penziónov na ostrovoch môže byť tou správnou voľbou pre vás. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti centra miest, kde nájdete množstvo miestnych obchodov a reštaurácií. Cena ubytovania v týchto druhoch miest býva o niečo prijateľnejšia ako v hoteloch alebo apartmánoch, a preto sú ideálne pre tých s obmedzeným rozpočtom.

Kanada Magdalen Islands ponúka návštevníkom mnoho rôznych možností ubytovania, a pretože nájdete veľa ubytovacích možností, prišlo čas, aby ste začali plánovať vašu cestu na túto krásnu destináciu. Nezabudnite si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože počas turistickej sezóny býva v Kanade Magdalen Islands veľa záujemcov o aj vás bude množstvo.


Letenka Kanada Magdalen Islands


Kanada je krajina nekonečnej prírody, ktorú stoja za návštevu. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste si mali pri návšteve Kanady určite pozrieť, patria Magdalen Islands. Jedná sa o malé, ale pôvabné ostrovy, ktoré ležia v severnej časti Zálivu sv. Vavrinca. Ak vám toto miesto znie zaujímavo, nabudúce by ste dali šancu leteckému spojeniu.

Letenky do Kanady sú v súčasnej dobe dostupné vo viacerých mestách po celom svete. Aby ste sa dostali na Magdalen Islands, vašou najlepšou voľbou by bolo zabukovať si letenku do miestneho letiska v meste Gaspé. Odtiaľ je už len krátky let do ostrovov, na ktorom si budete môcť vychutnať malebný výhľad na celé okolie.

Magdalen Islands ponúkajú pre návštevníkov mnoho atrakcií, ktoré si môžu vychutnať. Po prvé, ostrovy sú obkolesené nádhernými plážami, ktoré sú ideálne na prechádzky, plávanie alebo len na relax. Nájdete tu aj množstvo historických budov, ktoré dokazujú, ako život na ostrovoch v minulosti prebiehal.

Okrem toho poskytujú Magdalen Islands svoje jedinečné miesto pre čerstvé a chutné morské plody, ktoré sú k dispozícii vo všetkých miestnych reštauráciách. Ochutnajte si miestne špeciality, ako je čerstvý homár, krevety alebo ústredie. K dispozícii je mnoho obchodov tiež, kde si môžete kúpiť tradičné doplnky do domu alebo darčeky pre svojich blízkych.

Všetky tieto zážitky sa stanú ešte výraznejšími, keď sa rozhodnete cestovať letecky. Letenka do Kanady a následný let na Magdalen Islands vám umožnia získať úplne novú perspektívu tohto krásneho miesta a vychutnať si to, čo to všetko ponúka.

V súhrne, keď sa chystáte navštíviť Kanadu, nezabudnite sa pozrieť na letenky do Magdalen Ostrovov. Tieto ostrovy poskytujú úplne iné zázemie, a preto je to miesto, ktoré by ste mali zvážiť ako cieľ na vašom zozname. Takže, všetko, čo musíte urobiť, je zabezpečiť si letenku a pozvať svojich priateľov na dobrodružstvo, ktoré nezabudnete!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky