Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)

Počasie Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je krajina, ktorá je známa svojim rôznorodým počasím po celý rok. Pretória, administratívne hlavné mesto Juhoafrickej republiky, má subtropické podnebie so suššími zimami a teplejšími letami.

V lete, od decembra do februára, teploty sa obvykle pohybujú medzi 25°C a 30°C s vyššími možnosťami dažďa. Je to sezóna, kedy mesto býva nádherné kvôli kvitnúcim stromom a rastlinám. Letné mesiace sú ideálne pre turistiku, pretože je možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí v rezerváciách a parkoch v okolí Pretórie.

V zime, od mája do júla, teploty sa pohybujú pod 20°C, často padnú na hodnoty okolo 5°C alebo aj menej, hlavne v noci. Zimné mesiace sú suché a slnečné, ideálne pre vychádzky od rána do večera. Aj keď sneh v Pretórii nie je bežný, môže sa stať, že v zime vidno kúsok snehu na kopcoch, či hrebeňoch zasnežených pre nízke teploty.

Jeseň a jar sú prechodné sezóny, ktoré sa vyznačujú mierne teplejšími teplotami ako v zime, ale s menej daždivými podmienkami než v lete. V septembri a októbri môže byť hektické kvôli FNB Classic Clashes, futbalovým zápasom medzi piatimi univerzitami v Juhoafrickej republike.

Celkovo je Pretória miestom, kde sa nachádzajú prirodzené krásy a zvuky Afriky, ktoré je možné vychutnať si po celý rok. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci si môžu užiť magické atmosféry tohto mesta v okolí Torontského vrcholu, Pretórskeho národného záhradného parku, Union Buildings, alebo ak sa chcete spestriť, navštívte Sun City v okolí.


Dovolenka Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je krajinou plnou zaujímavých miest a krásnej prírody. Jedným z týchto miest je aj administratívne hlavné mesto, Pretória.

Pretória sa nachádza na severe Juhoafrickej republiky a je jedným z troch hlavných miest krajiny (vedľa Kapského Mesta a Bloemfonteinu). Je to kozmopolitné mesto plné kultúrneho dedičstva a histórie, ktoré sa uchováva v zaujímavých architektonických pamiatkach.

Jednou z najzaujímavejších atrakcií v Pretórii je Kráľovský blúdik. Táto oblasť je zasvätená prvým obyvateľom Juhoafrickej republiky - kráľovskej rodine Zulu. Táto oblasť ponúka tiež krásne prechádzky a možnosť sledovania divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Ďalšou populárnou atrakciou mesta je Union Buildings (Združené budovy). Tieto budovy boli postavené na konci 19. storočia a slúžili ako sídlo vlády v čase, keď bolo Johannesburgom vypovedané, že je administratívnym hlavným mestom. Budovy sú obklopené krásnymi záhradami a výhľadom na celé mesto.

Ak máte radi históriu, navštívte muzeum Voortrekker Monument. Toto pietne miesto si uchovalo pamiatku na prvé holandské osadníky, ktorí sa presťahovali do Juhoafrickej republiky v 19. storočí.

Mesto Pretória ponúka aj množstvo možností na kultúrne a umelecké podujatia, ako napríklad medzinárodný festival Divadelná prehliadka. Ďalšie populárne podujatia sú obchodné, ako napríklad Národný stolnotenisový turnaj alebo stretnutie motocyklistov.

Okrem toho, že mesto Pretória ponúka množstvo zaujímavých atrakcií, je tiež výborným východiskovým bodom na preskúmanie východnej časti Juhoafrickej republiky. Všade v okolí mesta sa nachádza množstvo prírodných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú možnosť návštevy divokých zvierat a úžasnej krajiny.

Celkovo môžeme povedať, že Pretória je jedným z najzaujímavejších miest v Juhoafrickej republike. Ponúka množstvo historických, kultúrnych a prírodných atrakcií, ktoré by každý mali navštíviť. Budete radi, že ste si tu urobili dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


1. Aký je oficiálny jazyk Juhoafrickej republiky?
- Oficiálny jazyk Juhoafrickej republiky je angličtina.

2. Aká je mena Juhoafrickej republiky?
- Mena Juhoafrickej republiky je juhoafrický rand.

3. Ktoré miesta alebo atrakcie sa oplatí navštíviť v Pretórii?
- Niektoré z miest alebo atrakcií, ktoré sa oplatí navštíviť v Pretórii zahŕňajú Union Buildings, Voortrekker Monument a National Zoological Gardens of South Africa.

4. Ktoré letisko sa nachádza najbližšie k Pretórii?
- Letisko OR Tambo International je najbližšie letisko k Pretórii.

5. Je Pretória bezpečné miesto na návštevu?
- Ak sa budete riadiť obvyklými bezpečnostnými opatreniami pre cestovanie, Pretória je považovaná za relatívne bezpečné miesto na návštevu.

6. Aký je počet obyvateľov Pretórie?
- Podľa posledného odhadu žije v Pretórii približne 2,3 milióna ľudí.

7. Ktoré krajiny susedia s Juhoafrickou republikou?
- Juhoafrická republika susedí s Namíbiou, Botswanou, Zimbabwe, Mozambikom a Swazilandom.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Juhoafrickej republiky?
- Najlepšie mesiace na návštevu Juhoafrickej republiky sú marec, apríl, máj, september, október a november.

9. Potrebujem vízum na návštevu Juhoafrickej republiky?
- Niektoré krajiny nie potrebujú vízum na návštevu Juhoafrickej republiky na obdobie do 90 dní, avšak platí to len pre turistické účely. Inak sa môže vyžadovať platné vízum.

10. Aký je časový posun medzi Slovenskom a Juhoafrickou republikou?
- Juhoafrická republika má oproti Slovensku časový posun +1 hodina v zimnom období a +2 hodiny v letnom období.


Ubytovanie Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je krajina plná kontrastov, kde sa stretávajú rozmanité kultúry a tradície. Administratívne hlavné mesto, Pretória, je jedným z najdôležitejších miest v krajine, kde sa turisti stretávajú s bohatou históriou a kultúrou, dokonca aj modernými vymoženosťami pre návštevníkov. Keďže sa Pretória nachádza v centre krajiny, je tiež vynikajúcim východiskom pre cestovanie do iných častí Juhoafrickej republiky.

Hľadanie ubytovania v Pretórii nemusí byť ťažké, pretože mesto ponúka širokú škálu možností, ktoré vyhovujú rozličným potrebám cestujúcich. V meste sa nachádza množstvo hotelov, resortov, penziónov a apartmánov, v ktorých sa turisti môžu ubytovať. Niektoré z týchto možností sú luxusné a ponúkajú plný servis, zatiaľ čo iné sú cenovo dostupnejšie a sú vhodnejšie pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Medzi najobľúbenejšie druhy ubytovania v Pretórii patrí luxusný hotel Sheraton Pretoria Hotel, ktorý sa nachádza len kúsok od centra mesta. Hotel ponúka prvotriedne ubytovanie s klimatizáciou, s výhľadom na mesto a s úplným servisom. Okrem toho má hotel aj reštaurácie a bary, wellness centrum, bazén, fitness centrum a konferenčné priestory.

Apartmány Menlyn Maine sú ďalšou populárnou voľbou pre ubytovanie v Pretórii. Tieto moderné apartmány sú situované v jednom z najprestížnejších oblastí mesta a sú trvalým obydlím mnohých miestnych obyvateľov. Sú vybavené kuchynkou, spoločenskou miestnosťou a súkromnou kúpeľňou. Okrem toho majú hostia k dispozícii aj parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Ak hľadáte ubytovanie s cenovo dostupnejšou cenou, rodinný Penzion Edelweiss sa nachádza v centre mesta a ponúka pokojné a útulné ubytovanie v jednoduchých, ale dobre vybavených izbách. Penzión má aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi a je ideálny pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Pretória ponúka tiež mnoho možností pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie mimo mesta. Blízko Pretórie sa nachádza nádherný vinný región s množstvom farm, ktoré poskytujú pohodlie a kľud pre návštevníkov. Farmy ponúkajú vynikajúce regionálne jedlá, spoločné plávanie v bazéne a ďalšie aktivity, ako je jazda na koni alebo prechádzky cez vinohrady.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte, Pretórie ponúka niečo pre každého. S množstvom možností, množstvom histórie a kultúry a prírodnými krásami je Pretória určite miestom, kde sa turisti môžu cítiť ako doma. Ak sa rozhodnete navštíviť toto kúzelné mesto, určite si nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.


Letenka Juhoafrická republika Pretória (administratívne hlavné mesto)


Juhoafrická republika je krásna a rôznorodá krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z najzaujímavejších miest v Juhoafrickej republike je administratívne hlavné mesto - Pretória.

Pretória sa nachádza na severe Juhoafrickej republiky, v provincii Gauteng. Je to mesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktoré sa vám bude páčiť svojou architektúrou, zelenými parkami, múzeami, galeriami, a mnoho ďalších miest, ktoré sa oplatí vidieť.

Jednou z hlavných atrakcií mesta Pretória je Kráľovský palác Union Buildings. Tento novoklasicistický palác bol postavený za britskej nadvlády v rokoch 1910 až 1913 a momentálne slúži ako sídlo prezidenta Juhoafrickej republiky. K dispozícii je tu aj múzeum, ktoré ponúka zaujímavý historický pohľad na tejto krajine.

Ďalšie turistické atrakcie, ktoré by ste v Pretórii nemali prehliadať, zahŕňajú napríklad Pretórijskú botanickú záhradu, ktorá je domovom pre viac ako 19408 druhov rastlín a dokonca aj formovanej záhrady s viac ako 3000 ruží.

Ak máte radi životného štýlu zvierat, potom by ste mali navštíviť Národný park Groenkloof. Tento park je domovom pre kopačky antilopy, gepardov, krokodíly a mnoho ďalších druhov zvierat.

V Pretórii je tiež veľa starobylých chrámov a kostolov, ktoré stoja za vašu pozornosť. Medzi tieto náboženské stavby patria napríklad Katedrála sv. Pavla, ktorá bola vystavaná v rokoch 1898 až 1923, alebo Katedrála sv. Albana, ktorá bola postavená v rokoch 1906 až 1911.

Ak máte radi zábavu, potom by ste určite nemali prehliadať Sun City. Je to komplex kasín a zábavných parkov, ktorý patrí k najznámejším turistickým miestam v Juhoafrickej republike.

Letenky do Pretórie sú k dispozícii z mnohých miest sveta. Pri hľadaní najlacnejších leteniek odporúčame skúsiť online vyhľadávače leteniek, kde si môžete porovnať ceny a zvoliť ten najlepší spôsob, ako sa dostať do tohto nádherného mesta.

V každom prípade, ak plánujete návštevu Juhoafrickej republiky, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára návštevu mesta Pretória. Je to jedno z najkrajších miest v krajine a určite stojí za návštevu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky