Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Japonsko Matsuyama

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Matsuyama


Často kladené otázky a odpovede o cestovaní do Japonska a mestu Matsuyama:

1. Ako sa dostanem do Matsuyamy?
Odpoveď: Matsuyama má letisko pre vnútroštátne lety a dobré spojenie vlakmi a autobusmi. Najlepší spôsob pre cestovanie z iných krajín je cez letisko v Háneda alebo Narita, a potom si vybrať buď trasu mestského vlaku alebo interných letov do Matsuyamy.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Matsuyamy?
Odpoveď: Od marca do mája a od októbra do novembra sú najlepšie mesiace na návštevu Matsuyamy. Počas týchto období sú počasie a teploty príjemné a kvitnú sakury a lípy, čo je obľúbený čas na cestovanie.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Matsuyame?
Odpoveď: Matsuyama je známa najmä pre hrad Matsuyama, najväčší hrad v oblasti Shikoku. Okrem toho, lázeň Dōgo Onsen, kde sa natáčala klasická japonská filmová trilógia "Bathhouse Inn", je tiež populárnou atrakciou.

4. Aký je najlepší spôsob na presun v mestskom území Matsuyamy?
Odpoveď: V Matsuyame sa dá pohodlne presúvať pomocou autobusov, vlakov a taxíkov. Cestovanie vlakom alebo autobusom je najlepšie pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

5. Koľko stojí jedlo a ubytovanie v Matsuyame?
Odpoveď: Ceny sa môžu líšiť v závislosti na sezóne a regióne, ale zvyčajne stojí jedlo a ubytovanie v Matsuyame podobne ako v iných japonských mestách. Ceny za jedlo sa pohybujú od 800-2000 japonských jenov za jedlo, zatiaľ čo ceny ubytovania zvyčajne začínajú od 3000 japonských jenov za noc.


Ubytovanie Japonsko Matsuyama


Matsuyama je mesto na juhu japonského ostrova Šikoku, ktoré je známe svojimi hradmi, termálnymi prameňmi a čajovými plantážami. Ak plánujete navštíviť toto malé, ale krásne mesto, ubytovanie by nemal byť problém. Existuje tu množstvo možností, ako si vybrať najlepšie miesto na prenocovanie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať v hoteli Okudogo Ichiyunomori. Nachádza sa v tichej oblasti a ponúka predovšetkým termálne kúpele. Je to perfektné miesto na relaxáciu, oddych a obnovu energie. K dispozícii je aj tradičná japonská izba s tatami, futonmi a samozrejme, výhľadom na záhradu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, existuje ubytovanie v guesthousach alebo hosteľoch. Hostel DOGHOGO sa nachádza v centre mesta Matsuyama a ponúka veľmi dobre vybavené izby v tradičnom štýle. Hostel Tsumugi má moderný dizajn izieb s všeobecnými priestormi, kde môžete relaxovať, stretnúť sa s ľuďmi a navzájom sa spoločne zabaviť.

Ďalšou možnosťou sú ryokany. Ryokan Matsuyama Iemura sa nachádza v blízkosti hradu Matsuyama a ponúka prepracované izby v tradičnom japonskom štýle s futonmi a tatami. Ryokan Shimizu sa nachádza v blízkosti umeleckej štvrte a ponúka izby so súkromným vonkajším kúpeľom.

Ak sa chcete ubytovať v modernom hoteli s výhľadom na celé mesto, potom je tu Daiwa Roynet Hotel Matsuyama. Nachádza sa v jadre mesta a ponúka pohodlné izby s veľkým oknom, ktorým vychádzajú krásne výhľady na mesto. Hotel sa nachádza blízko najznámejších pamiatok mesta, ako je hrad Matsuyama, Ishite-ji chrám a Dogsio pevnosť.

V Matsuyame si pre každého určite nájdete to svoje, či už túžite po relaxe v termálnych kúpeľoch alebo spoznávaní krás hradov a chrámov. Ak sa rozhodnete stráviť tu niekoľko dní, určite si vyberte jedno z mnohých ubytovaní, ktoré mesto ponúka. S teplo sa tešíme na vašu návštevu v Japonsku!


Letenka Japonsko Matsuyama


Letenky do Japonska sú v poslednej dobe stále populárnejšie a viac a viac turistov sa rozhoduje stráviť dovolenku práve v tejto krajine. Jedno z miest, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho itinerára, ak sa rozhodnete navštíviť Japonsko, je japonské mesto Matsuyama.

Matsuyama sa nachádza na západnom pobreží ostrova Shikoku a je hlavným mestom prefektúry Ehime. Je to jedno z najkrajších miest v Japonsku a ponúka množstvo zaujímavostí a aktivít pre návštevníkov.

Matsuyama je známe svojimi významnými turistickými atrakciami, ako napríklad japonský zámok Matsuyama, ktorý patrí k 12 zámkom pôvodne postaveným v období Edo šogunátu. Turisti sa môžu prejsť okolo parku zámku a vidieť krásny výhľad na mesto. Ďalšou dôležitou pamiatkou je Budhistický chrám Ishite-ji, ktorý sa nachádza v južnej časti mesta.

Väčšina návštevníkov si však užíva Matsuyama najmä pre jeho tajomnú atmosféru a jeho bohatú kultúru. Toto mesto je známe svojimi parnými prameňmi a vonkajšími lázniami, ktoré sú ťažko nájdené niekde inde vo svete.

Matsuyama ponúka aj niekoľko moderných obchodných centier a malých podnikov, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a nakupovať tradičné japonské suveníry.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne mesto, letenka do Japonska, konkrétne do mesta Matsuyama, je vašou prvou voľbou. Existuje niekoľko možností, ako zabezpečiť letenku do Japonska, vrátane letov z Európy alebo Ázie. Väčšina návštevníkov však letí z Tokya do Matsuyama, ktorý trvá približne 1,5 hodiny.

Vzhľadom na jeho nádhernú kultúru a krajinu sa Matsuyama stáva čoraz populárnejším miestom v Japonsku pre návštevníkov z celého sveta. Ak sa chystáte na vašu nasledujúcu dovolenku, nemali by ste prehliadnuť toto miesto a jeho jedinečné atrakcie a kultúru.


Počasie Japonsko Matsuyama


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá má množstvo zaujímavostí na každom rohu. Jednou z týchto zaujímavostí je mesto Matsuyama, ktoré sa nachádza na juhozápade ostrova Shikoku. Toto mesto má jedinečnú polohu v blízkosti hôr a pobrežia, čo ovplyvňuje jeho klima a počasie.

Matsuyama má mierne subtropické klima s dlhými horúcimi letami a miernymi zimami. Najvyššie teploty dosahujú v letných mesiacoch, kedy môžu dosiahnuť až 35°C, ale v priemere sú teploty v tomto období okolo 29°C. V zime sú teploty mierné, s priemernými dennými teplotami okolo 10°C a nočnými teplotami okolo 4°C.

Matsuyama má veľa zrážok počas celého roka, ale najhojnejšie obdobie sú jarné mesiace. V apríli a máji môže pršať až 15 dní v mesiaci, pričom priemerné zrážky v týchto mesiacoch sú okolo 200 mm. V letných mesiacoch sa zrážky znižujú a sú v rozmedzí od 140 – 150 mm. V zime sú zrážky nižšie, priemerné hodnoty sa pohybujú okolo 80 mm.

Matsuyama má rôzne aktivity a atrakcie, ktoré môžu byť ovplyvnené počasím. V lete môžete ísť na pláž a užívať si slnečné počasie. Mesto má tiež množstvo parkov a záhrad, ktoré sú v lete prekrásne kvitnúce. V zime môžete navštíviť hory, ktoré sú pokryté snehom a sú ideálne pre lyžovanie.

V prípade, že navštívite Matsuyama, nezabudnite sa informovať o počasí, aby ste mohli naplánovať svoju cestu podľa svojich predstáv. Bez ohľadu na to, kedy prídete, budete určite zaujatí krásou tohto japonského mesta a jeho fascinujúcou kultúrou.


Dovolenka Japonsko Matsuyama


Japonsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou. Mnohí túžia cestovať do Kjóta, Tokia alebo Osaky, ale málokto si uvedomuje, aké krásne a zaujímavé miesto môže byť okolo mesta Matsuyama. Toto mesto sa nachádza na západnom pobreží ostrova Shikoku a poskytuje návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť tradičné Japonsko.

Matsuyama sa môže pochváliť mnohými pamiatkami. Návšteva hradu Matsuyama je povinnosťou. Tento hrad je jedným z najstarších a najväčších v Japonsku a ponúka nádherný rozhľad na mesto a okolitú krajinu. Mnohé z návštevníkov sa vybrali do mesta len preto, aby si vyskúšali slávne japonské sauny, onseny. Najznámejší onsen v meste je Dogo Onsen, ktorý má oveľa dlhšiu históriu ako mesto samotné. V centre mesta sa nachádza chrám Ishite, ktorý je zasvätený bohu Shintó a ponúka úžasnú atmosféru kľudu a mieru.

Mesto je tiež domovom mnohých zaujímavých a malých obchodíkov. Tradičné rybné trhy sú tiež nádherným miestom na prechádzky a objavovanie tradičnej japonskej kuchyne a exotických suvenírov. Okolie mesta má tiež veľa ponúknuť. Okolie mesta má niekoľko úžasných pláží, ktoré sú ideálne pre relax a oddych na slnku. Pláže jsú obklopené hustými lesmi a voda je prekrásne modrá.

Inými zaujímavosťami, ktoré by ste si mali nenechať ujsť, sú obrovský park, kde sa môžete prechádzať a pozorovať japonské mačky dooky, ktoré sa tu pasú. Mesto je tiež známe svojou tradičnou umenie keramiky a mnoho obchodov v meste ponúka krásne diela typické pre Japonsko.

Mesto Matsuyama je ideálnym miestom pre každého, kto by chcel ochutnať tradičné Japonsko v jeho najčistejšej podobe. Miestne obyvateľstvo je veľmi priateľské a otvorené a má radosť z toho, že sa turisti snažia spoznať kultúru a zvyklosti mesta. Dovolenka v Matsuyama v skutočnosti ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás.

Výlet do mesta Matsuyama môže byť skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Návštevníci môžu spoznať japonskú kuchyňu, vyskúšať tradiné onseny alebo len prechádzať sa po meste a pozerať sa na krásy, ktoré má toto mesto ponúknuť. Okrem toho je mesto Matsuyama veľmi prístupné a spojené so zvyškom Japonska loďou, vlakom alebo autobusom. Tak prečo nevybrať Matsuyama ako cieľ svojej ďalšej dovolenky v Japonsku?


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky