Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Guatemala Salamá

Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Salamá


Ospravedlňujeme sa, ale vaša otázka nie je dostatočne konkrétna a nemáme informácie o tom, čo sa konkrétne týka Guatemala Salamá. Prosíme, ak máte nejaké konkrétne otázky alebo požiadavky na informácie, môžete nám ich poskytnúť a budeme sa snažiť vám čo najlepšie a najpresnejšie odpovedať.


Dovolenka Guatemala Salamá


Dovolenka v Guatemale je jedinečným zážitkom pre každého cestovateľa, ktorý túži objaviť nové kultúry, prírodu a históriu. Salamá, hlavné mesto departementu Baja Verapaz, ponúka turistom množstvo zážitkov a nádherných miest. Tu sú niektoré z nich:

1. Návšteva Cerro Rico

Cerro Rico je horský masív v Salamá, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a jeho okolie. Na vrchole hory sa nachádza malá kaplnka, kde môžete obrátiť k modlitbe alebo si jednoducho vychutnať krásny výhľad. Pre tých, ktorí nemajú radi turistické trasy, je dobre vedieť, že je možné si Cerro Rico prechádzať aj mimo hlavnej cesty.

2. Cestovateľská trasa Salamá

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a adrenalín, odporúčame cestovateľskú trasu Salamá. Táto trasa je určená pre zdatnejších turistov a ponúka zážitky ako prechádzanie sa cez rieky, prieskum jaskýň a prechádzka po dažďovom lese. Na konci trasy sa môžete osviežiť v prameňoch, kde voda má mimoriadne liečivé účinky.

3. Návšteva archeologickej zóny Q´umarkaj

Archeologická zóna Q´umarkaj je miestom, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok ako pyramída, kde sa konali rôzne ceremónie a špeciálne rituály. Na návštevu archeologickej zóny sa určite vyplatí si pritiahnuť nejakého sprievodcu, aby vám podal o historii miestnej kultúry čo najväčšie informácie.

4. Prírodné kúpalisko Los Chorros

Pre tých, ktorí sa chcú v Salamá osviežiť v teple, odporúčame prírodné kúpalisko Los Chorros. Toto kúpalisko je situované kúsok od mesta a ponúka prekrásne kryštálovo čisté vody s nádherným panoramatickým výhľadom. Okrem kúpania si môžete vychutnať aj piknik na brehu rieky.

5. Trh v Mercado Central

A ako každé turistické mesto, tak i Salamá má svoj trh – Mercado Central. Trh poskytuje rovno množstvo miestnej farebnosti, kde môžete objaviť miestne delikatesy. Odporúčame ochutnať napríklad tradičné guatemalské koláče z kukuričnej múky s mletou hovädziou alebo chrumkavé nachos.

Zhrnutie

Ak sa chystáte na dovolenku a zvažujete návštevu Guatemaly, Salamá je určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Mesto ponúka nádherné miesta, prírodné krásy i kultúrne pamiatky. Salamá vám tak čosi ponúkne pre všetky typy turistov, od tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky až po tých, ktorí si chcú len odpočinúť pri príjemnom pikniku na brehu rieky.


Ubytovanie Guatemala Salamá


Guatemala Salamá je malebné mestečko s veľkým historickým a kultúrnym bohatstvom. Nachádza sa v stredozápadnej časti Guatemaly a je obľúbeným turistickým miestom pre turistov, ktorí sa radi ponoria do miestnej kultúry. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať toto maľované mesto túlajúc sa v údolí Sierra de las Minas, je ubytovanie dôležité.

Ubytovanie na mieste je pestrofarebné a rôznorodé. Môžete si vybrať z množstva možností, od hotelov a hostels až po rodinné penzióny a B&B s charakterom.

Medzi najpopulárnejšie hotely v meste patrí Hotel Salamá, ktorý sa nachádza v centre mesta. Hotel ponúka komfortné a moderne zariadené izby so súkromným kúpeľňou a klimatizáciou. Okrem toho má aj reštauráciu, kde sa podávajú tradičné guatemalské jedlá. Cena za izbu sa pohybuje okolo 90 USD na jednu noc.

Pre tých, ktorí si chcú užiť nádherný výhľad a prírodné prostredie, je dobrá voľba hotel Cerro Verde. So svojou polohou na vrchole kopca ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto. Hotel má aj bazén, reštauráciu a bezplatné parkovisko pre hostí. Cena za izbu sa pohybuje okolo 60 USD na jednu noc.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie pre väčšiu skupinu alebo pre rodinu, penzión Casa Pachon ponúka rodinné izby so súkromným kúpeľňou, jedálňou a kuchyňou. Penzión má tiež krásne zelene a záhradu. Cena za izbu sa pohybuje okolo 40 USD na jednu noc.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť, sú hostely v meste veľmi populárne. Hostel Casa Cielo ponúka spoločné izby s kúpeľňou. Hostel má aj terasu s krásnym výhľadom na okolitú krajinu a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Cena za izbu sa pohybuje okolo 10 USD na jednu noc.

V Salamá a jeho okolí je mnoho možností na ubytovanie. Výber závisí od toho, čo hľadáte a aká je vaša rozpočtová kategória. Jedno je však isté – Salamá ponúka úžasnú gastronómiu, nádhernú krajinu a bohatú históriu, ktorá poteší všetkých návštevníkov.


Letenka Guatemala Salamá


Guatemala je fascinujúcou destináciou pre turistov z celého sveta. Je to krajina s pestrým a jedinečným kultúrnym a historickým dedičstvom, fantastickými plážami, bohatou prírodou a tiež bohatými zdrojmi pre dobrodružné a adrenalínové zážitky. Preto vás určite poteší informácia, že môžete navštíviť Salamá - hlavné mesto departementu Baja Verapaz, pohodlne a rýchlo s leteckým spojením.

Ak ste sa rozhodli cestovať z a do Salamá, môžete si objednať letenku s odletom z hlavného mesta Guatemaly, Guatemaly - Aurela Tobar International Airport. Je to jediné letecké spojenie s oblasťou Baja Verapaz, pretože toto mesto nie je také turisticky vyhľadávané, ako niektoré z Hoci letecká doprava je asi najrýchlejšou cestou, ako sa dostať do Salamá, nie je to jediná možnosť. Do mesta sa dá ísť aj autobusom alebo taxíkom. Letenky sú však dostupné v pomere ceny a výhod pre turistov.

Po prílete do mesta Guatemala je leteniska Aurela Tobar International Airport, musíte si nájsť dopravu do Salamá. Môžete si objednať taxi, alebo ho nájsť priamo na letisku. Cesta autobusom by sa mohla ukázať ako pomerne dlhá a život nie je dostatočne pohodlný. Doporučujeme preto taxislužbu. Cena prepravy z letiska do Salamá by nemala byť vyššia ako $50 - $70, pretože táto cesta trvá približne 2 hodiny.

Keď sa dostanete do Salamá, nezáleží na tom, či cestujete kvôli kultúre, dobrodružstvu alebo jednoducho pre relax, tu určite nebudete mať času na nudiť sa. Salamá ponúka množstvo historických pamiatok a miest na prechádzky, ale aj nádherných prírodných krás. Medzi turistické atrakcie patrí napríklad dômyselný systém podzemných tunelov a jeskýň v Baja Verapaz. Odtiaľ sa môžete vydať na horolezectvo, turistiku, rafting, alebo si len užívať nádhernú prírodu.

Rovnako by ste si nemali nechať ujsť návštevu mnohých kresťanských krížov a kostolov, ktoré stoja v okolí Salamá. Môžete navštíviť aj historické komunity národov Kaqchiquel, Cakchiquel a Tz'utujil, ktoré sa nachádzajú v okolí Salamá.

Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo alebo pokojné miesto na relax, Salamá je skvelou voľbou pre návštevu v najbližšej dobe. Nie je to turisticky preplnené miesto, takže si tu môžete užiť pekné chvíle v pokoji, bez veľkých davov turistov. A s leteckým spojením, ktoré sa teraz ponúka, sa tam môžete dostať rýchlo a pohodlne so spoločnosťou „Avianca“, čím získate jedinečnú príležitosť objaviť tento ešte neobjavený kúsok Guatemaly.


Počasie Guatemala Salamá


Guatemala Salamá sa nachádza v stredozápadnej časti Guatemaly a patrí medzi najkrajšie kúsky tohto územia. Jeho krása a prírodné scenérie však nie sú vždy také idylické, ako by ste si mohli predstaviť. V skutočnosti, počasie v Guatemale Salamá môže byť dosť nebezpečné a nepredvídateľné.

V lete, ktoré trvá od decembra do februára, je počasie v Salamá pomerne stabilné a sucho. Teploty môžu dosiahnuť až 32°C a v noci sa mierne ochladia na 18°C - 19°C. Tento ročný čas je určený na turistické aktivity a prechádzky v okolí Salamá, chodenie po horách, návšteva jaskýň a podobne.

V priebehu jari (marec a apríl) sa počasie v Guatemale Salamá mení a aj keď sú dni stále teplé, noci sú o niečo chladnejšie a vlhkejšie. V dôsledku tejto zmeny môže byť počasie nepredvídateľné a môže sa vyskytnúť aj obdobia dažďov.

Leto (máj až jún) v Salamá je zmiešané, niekedy sú teploty nad 30°C, ale vďaka oblačnosti a vlhkosti vzduchu, teplota by nemala byť prehnaná. Toto obdobie je tiež charakteristické pre silný vietor a príležitostné búrky.

Počasie v Salamá sa môže v lete a v júli zhoršiť a dôjsť k silným dažďom, ktoré môžu spôsobiť zosuvy pôdy a víchrice. Ako človek, ktorý žije v Salamá alebo kto tam cestuje, by ste mali byť na takéto udalosti pripravení a vyhýbať sa rizikovým oblastiam.

V jeseni a zime (august - november) sa počasie v Guatemale Salamá zlepšuje, ale môže byť často prehnané v daždi. Teploty sa pohybujú od 17°C až 29°C a aj keď niektoré dni sú konštantne daždivé, iné sú jasné a teplé. Mali by ste si však byť vedomí možných cyklónov v období september-október.

Ak sa chystáte navštíviť Guatemalu Salamá, mali by ste mať na pamäti, že počasie môže byť veľmi nepredvídateľné. Rada vedieť, kam vás cesta zavedie, a počasie je pre túto krajinu veľmi dôležité. V týchto prípadoch sa odporúča získať informácie o počasí ako najskôr a dodržiavať jeho odporúčania pre maximálnu bezpečnosť.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky