Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Ekvádor Isla de la Plata

Ubytovanie Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je jedným z najkrajších ostrovov v Ekvádore a taktiež jedným z najznámejších miest na svete pre pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Ak hľadáte ubytovanie na tomto ostrove, máte niekoľko možností.

Jedna z možností, ako sa ubytovať na Isla de la Plata, je v miestnych hostincoch či motelo. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí radi pobudnú na miestach, kde sa cíti autentická miestna atmosféra. Hostinca a motel sú jednoduché, avšak útulné miesta, ktoré ponúkajú základné zariadenie ako napríklad posteľ, sprchu a toaletu. Cena ubytovania v týchto miestach je prístupnejšia, takže sú vhodné pre cestovateľov, ktorí sa snažia ušetriť peniaze.

Ďalší možný typ ubytovania na Isla de la Plata sú kempy. Tieto kempy sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko noci v prírode a užívať si starodávny príbytok v stanoch. Toto ubytovanie je najlacnejšie a ponúka atmosféru spoločného a sociálneho pobytu. Kempy sú dobre zariadené a poskytujú základné zariadenia, ako napríklad elektrinu a toalety.

Ak chcete skúsiť niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z miestnych hotelov. Tieto hotely ponúkajú nadštandardné služby a ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch. Hostia si môžu vychutnať tie najlepšie kúsky, ktoré Isla de la Plata ponúka, vrátane gastronómie, outdoorových aktivít a turistických atrakcií.

Niektoré z najlepších hotelov Isla de la Plata zahŕňajú Hotel Playa de Oro, Hotel Puerto Lopez Lodge a Hotel Hosteria Nantu. Každý z týchto hotelov ponúka vynikajúce zariadenie a ponúka tie najlepšie možné pohodlie pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku na Isla de la Plata.

V každom z týchto typov ubytovania môžete nájsť to, čo hľadáte. Záleží iba na vás, akú možnosť si zvolíte, aby ste si užili svoju dovolenku na Isla de la Plata. Celkovo je Ekvádor Isla de la Plata jedným z najkrajších miest na svete a akékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vidieť niečo pozoruhodné.


Počasie Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor, krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky, je bohatá na rôzne klimatické podmienky vzhľadom na svoje geografické umiestnenie. Jedným z mála miest na pobreží Ekvádoru, ktoré ponúka vynikajúce počasie pre turistov, je Isla de la Plata.

Isla de la Plata, preložene ako "strieborný ostrov", má subtropické počasie po celý rok, čo z neho robí celoročné turistické miesto s minimálnymi obdobiami dažďov či zimou. Väčšina roka je od októbra až do mája považovaná za suché obdobie, s nízkou vlhkosťou a teplotou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 22 až 28 stupňov Celzia. V tomto období je Isla de la Plata v zelenej oáze, s jasným a krásnym modrým nebom.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra, tam môže byť vlhkosť a mraky, ale teplota zostáva príjemná a výlety sa dajú uskutočniť bez akejkoľvek prekážky. Aj keď môže byť občas pršať, Isla de la Plata je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí majú radi exotické a pestré tyčinky s flórou a faunou.

Isla de la Plata je známe aj ako "Galapagos pre chudobných", pretože ponúka podobné zážitky ako susedné ostrovy, akokoľvek sa tam nedostanú také unikátne druhy, ako na Galapágach. Na ostrove sa môžete pridať k jednodňovým alebo dvodňovým výletom na pozorovanie divokých zvierat, ako sú vtáky, želvy, manty a rekiny.

Pri návšteve Isla de la Plata by ste mali byť opatrní aj na riziká spojené s esemikami, ktoré sú agresívnymi druhmi hadov a populárne vo veľa častiach ostrova. Sú síce málo pravdepodobné, že sa k vám priblížia, ale mali by ste byť opatrní a poradiť sa s miestnymi sprievodcami.

Celkovým zhrnutím, Isla de la Plata poskytuje skvelé turistické zážitky so subtropickým počasím po celý rok. Navštíviť tento ostrov je úžasná príležitosť vidieť neporušenú krásu prírody a pozorovať niektoré z najzaujímavejších druhov fauny a flóry v Južnej Amerike.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Isla de la Plata


Napádajú ma najčastejšie otázky o Ekvádore Isla de la Plata, ktoré by som mohol zodpovedať:

1. Prečo sa ostrov volá Isla de la Plata?
- Ostrov bol nazvaný "Ostrov striebra" pretože tu pristávali piráti, ktorí tu ukryli svoj koniec svojho búryho peňaženky obsahujúceho hojnosti striebra z prepadaných lodií.

2. Ako sa dostanem na Isla de la Plata?
- Ostrov je prístupný iba lodou z prístavu v meste Puerto López.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na Isla de la Plata?
- Medzi najobľúbenejšie aktivity patria potápanie sa a pozorovanie morských živočíchov. Taktiež si môžete ísť prehliadnuť neobyčajný ekosystém a jeho rôzne druhy ahroneckých vtakov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova?
- Najlepší čas navštíviť ostrov je od mája do decembra, kedy sú tu slnečné dni a teploty sú mierne.

5. Potrebujem vízum pre vstup do Ekvádoru?
- Ak ste Slovák alebo Čech, môžete vstúpiť do krajiny ako turista bez vízovej povinnosti na dobu do 3 mesiacov.

6. Ako dlho trvá cesta z Puerto Lópezu na Isla de la Plata?
- Cesta trvá asi 1,5 až 2 hodiny lodou.

7. Kde si môžem zabezpečiť ubytovanie na Isla de la Plata?
- Na samotnom ostrove nie sú hotely alebo ubytovacie zariadenia. Najbližšie miesto na ubytovanie je v meste Puerto López.

8. Aké druhy morských živočíchov môžem vidieť na Isla de la Plata?
- Medzi najpopulárnejšie druhy patria žraloky, manty, delfíny a korytnačky. Okrem toho môžete vidieť aj množstvo farebných ryb a korálov.

9. Ako sa tam prepravujem z mesta Guayaquil?
- Najlepší spôsob ako sa dostať na Ostrov je najprv dostať sa autobusom z mesta Guayaquil do mesta Puerto López a odtiaľto pokračovať lodou na Isla de la Plata.

10. Je potrebné si zobrať so sebou niečo špeciálne na návštevu ostrova?
- Odporúča sa robiť si so sebou kameru a prikrývku. Taktiež by mal každý turista dbať na to, aby na ostrove nezanechal žiadny odpad.


Dovolenka Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je ostrov v Tichom oceáne, ktorý patrí k Ekvádoru. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, zmenlivým terénom a rôznorodosťou fauny a flóry, ktorá zaručuje návštevníkom jedinečný zážitok. Ak plánujete dovolenku na Isla de la Plata, tu sú niektoré z najlepších aktivít, ktoré by ste určite mali vyskúšať.

Jednodňový výlet z hlavného mesta

Ak sa rozhodnete navštíviť Isla de la Plata, môžete si objednať jednodňový výlet z hlavného mesta Ekvádoru, Quito. Cesta trvá asi 2,5 hodiny a počas nej si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitý prírodný krajinný park. Priamo na ostrove si potom môžete vziať dychberúci výlet po jeho očarujúcom pokračovaní.

Potápanie na Isla de la Plata

Isla de la Plata je jedným z najlepších miest na svete na potápanie. Potápači môžu vidieť rôzne druhy morských tvorov, ako sú napríklad morské korytnačky, veľryby, delfíny alebo kosatky. Väčšina morského života je jedinečná a často sa tu vyskytujú druhy, ktoré sa inde v Tichom oceáne nevidia.

Pozorovanie vtákov

Isla de la Plata je taktiež známa svojimi bohatými vtáčími populáciami, medzi ktorými sú labute, pingvíny, pelikány a albatrosy. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre ornitologov, ktorí sa chcú pozrieť na nové druhy vtákov alebo sledovať migračné cesty.

Turistika a trekking

Ostrov Isla de la Plata je prevažne zalesnený. Preto je ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí milujú turistiku a trekking. Sú tu krásne prechádzky, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a príležitosti na fotografovanie.

Safari

Safari je ďalšou popularitou turistickou aktivitou na Isla de la Plata. Na safari sa môžete vydať s miestnymi sprievodcami a sledovať rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad kaprové ryby alebo doteraz nepoznané druhy cicavcov v lesoch.

Cestovanie na Isla de la Plata je určite nezabudnuteľné dobrodružstvo. Vôňa morského vzduchu a krása nekonečne pláže sú len niektoré z nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si prinesiete z tejto časti sveta. Pridajte sa k návštevníkom tohto rajského ostrova a zažite s nimi nádhernú dovolenku.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor, krajina v Južnej Amerike, ponúka návštevníkom neskutočné prírodné krásy. Jednou z najzaujímavejších destinácií je Izla de la Plata, ostrov, ktorý sa nachádza v Tihozémnom oceáne približne 40 km od pobrežia Ekvádoru.

Aby ste sa dostali na tento nádherný ostrov, musíte si zakúpiť letenku do Ekvádoru. Ideálny letovískom, ktorý vás prevezie k Izla de la Plata, je mesto Manta. Manta je považované za hlavné mesto provincie Manabí a je známe svojou krásnou plážou a rybárskym priemyslom.

Letenky do Ekvádoru sú k dispozícii z mnohých miest na celom svete a nie sú tolik nákladné, ako by ste si mohli myslieť. Ak chcete cestovať súkromným letom, mali by ste sa informovať o dostupných možnostiach.

Po prílete do Ekvádoru vás čakajú pozemné prepravy a prelety do Manta. Z Manta sa potom môžete plaviť na ostrov Isla de la Plata, čo trvá asi dve hodiny.

Isla de la Plata sa známa možnosťou pozorovať rôzne druhy morských vtákov, napríklad albatrosy, fregatky, pelikány či slávne pižmové peruánske vtáky. Návštevníci sa môžu tiež kúpať v miestnych zátokách a pozorovať farebných rýb v miestnej oblasti s koralovými útesmi.

Okrem prekrásnej fauny a flóry ponúka Izla de la Plata aj množstvo iných atrakcií. Tohto ostrovu môžete navštíviť po celý rok, no najlepším obdobím na pozorovanie albatrosov je v období medzi aprílom a augustom.

Zhrnutie

Návšteva rôznych ostrovov je stále niečím, čo pribúda do zoznamov cestovateľov. Izla de la Plata (vrelo doporučujem) sa určite stane jedinečným zážitkom pre všetkých, ktorí sa rozhodnú cestovať do Ekvádoru. Navštívením tohto ostrova si môžete užiť neuveriteľné prírodné krásy a jedinečnú flóru a faunu. Určite stojí za to nechať sa ochutnať čarom a krásam tohto miesta v Akvádore.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky