Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Albánsko Himara

Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je krajina s bohatou históriou, krásnymi plážami a úchvatnou prírodou, ktorá je stále menej cestovateľská. V severnej časti krajiny sa nachádza známa Durrës, ale pretože sa pochopiteľne koncentruje pozornosť na hlavné mesto Tirana, býva menšie mesto Himara často prehliadané. Práve v tomto meste sa však nachádza čarovná pláž s kristálovo čistým morom a pozoruhodnou scenériou na okolitých horách.

Pláž v Himare leží na pobreží Jónskejho mora, kúsok od Korfu. Pláž je nenapadnutá, čím si zachováva svoju neporušenú krásu. Svetlo – tyrkysová farba mora, ktorá kontrastuje s prirodzene hnedým pieskom, a nádherné okolité vrchy tvoria úchvatný pohľad. Voda je taká čistá, že viete vidieť samotný dno. Je to ideálny miestny klenot pre tých, ktorí sú ochotní objavovať a pre niekoho, kto hľadá tiché, nenarušené miesto na oddych.

V Himare je mnoho hotelov a ubytovaní, a pretože máte prístup k pláži, môžete stráviť celý deň len relaxujúc na piesku, opaľujúc sa a čítajúc knihu. Okolie Himary je tiež náročné na návštevu. Na severnej strane Himary sa nachádza Levan, alebo ako sa miestne nazýva "malé Paríž" pre svoj charakteristický architektonický štýl. V obciach Dhermi a Drymades sa nachádza množstvo ďalších úžasných pláží, ktoré stojí za to vidieť. Cesta tam je náročná, ale ak sa dostanete k niektorej z týchto pláží, budete určite odmenení pohľadom.

Himara sa nachádza zhruba päť hodín jazdy autom od Tirany, no rozhodne to stojí za námahu. Himara ponúka krásnu pláž, úchvatné okolie, nádherné pohorie z jednej strany a modré more z druhej. Je to ideálne miesto na pobyt, v ktorom si môžete oddýchnuť od stresu každodenného života a relaxovať v klidnom prostredí. Majte na pamäti, že Albánsko ponúka mnoho takýchto krásnych miest, ale Himara by mala byť na vrchole zoznamu návštev každého, kto hľadá pravú dovolenku v úplnom tichu a pokoji.


Ubytovanie Albánsko Himara


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré sa skladá z krásnych pláží, úžasného výhľadu na more a tradičnej albánskej kultúry, mali by ste sa pozrieť na Himaru v Albánsku. Aby ste si užili nádherné letovisko úplne, musíte najprv nájsť ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie.

Himara sa môže pochváliť rôznymi typmi ubytovania- od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány a izby v súkromí. Ak máte radi komfort, možnosti ubytovania v hoteloch sú veľmi kvalitné a zvyčajne sa nachádzajú priamo na pláži. S cienami okolo 50 € za noc, môžete si vychutnať kvalitné raňajky a pozerať na krásu modrého mora priamo z okna.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete zvážiť možnosť prenájmu apartmánu alebo izby v súkromí. Tieto možnosti poskytujú primeraný komfort, sú veľmi čisté a ponúkajú úžasný výhľad na mestský život. Ceny sa pohybujú okolo 25 € za noc.

Samozrejme, ak ste prírodný nadšenec a radi kempujete, vo Himare nájdete aj kempy. Ceny sa pohybujú okolo 5 € za osobu za noc a ponúkajú skromnejší komfort, ale stále sú vzrušujúce pre tých, ktorí majú radi prirodzený životný štýl.

Himara je nádherné letovisko, ktoré stojí za návštevu. A s množstvom rôznych typov ubytovania, môžete si užiť svoju dovolenku presne tak, ako chcete. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, skromné apartmány alebo kempovanie pod hviezdami, v Himare nájdete možnosti pre všetkých. Tak prečo sa nevydať na cestu a objaviť ten najlepší spôsob, ako si užiť krásu tohto albánskeho letoviska?


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásna krajina plná rôznych prírodných scenérií a miest s bohatou históriou. Himara, malé pobrežné mestečko na juhu krajiny ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie.

V lete, najmä v mesiacoch júl a august, sú teploty typicky okolo 30 stupňov Celzia, s miernymi výkyvmi vysoko nad 30 stupňov. Nachádza sa v hornej časti Jónskeho mora a v blízkosti hôr, takže toto obdobie môže byť občas dosť vlhké. V zime sú teploty miernejšie, ale stále pomerne teplé, pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia.

Na jar a jeseň sa môžu počasie v Himare meniť a prechádzať z miernych do tropických. Príjemné počasie v jarných mesiacoch vás priláka s jasným, modrým nebom a mierne teplým počasím. Jesenné obdobie vám poskytne podobné počasie s teplotami, ktoré môžu dosiahnuť až 25 stupňov Celzia.

Celkovo je počasie v Himare veľmi priaznivé pre návštevy, hlavne v lete, kedy sa teploty držia na úrovni, ktorá umožňuje návštevníkom prežiť svoj čas aktívne a zároveň sa môžu ľahko schovať v tôni, ak si to želajú. Vzhľadom na neustále teplé počasie, však nemusí byť potrebné balenie teplého oblečenia, ani dažďovky. Odporúčame vám však mať so sebou opaľovací krém a slnečné okuliare počas celej návštevy.

Záverečné slová

Himara v Albánsku je miestom, ktoré ponúka návštevníkom príjemné subtropické počasie po celý rok. V lete sú teploty veľmi priaznivé pre plážové aktivity, zatiaľ čo jar a jeseň ponúkajú príjemné teploty a krásne scenérie. Nezáleží na tom, kedy sa chystáte na cestu do Albánska, Himara určite stojí za návštevu.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Garancia najnižšej ceny

Tisíce nadšených zákazníkov

Lacné letenky za výhodné ceny

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky